نه صدای انقلاب و نه سیمای اسلام!

نیم نگاهی به سه دهه مدیریت بر تأثیر گذارترین رسانه کشور
یادداشت مهمان □ احسان محمد حسنی
      حکایت صدا و سیمای ما به سیرک بزرگی می ماند که میزبانان و دست اندرکاران آن، با هیاهو و چاک دادن حنجره خود، مردم را به تماشای یک نمایش اعجاب انگیز و جذاب دعوت می کنند! برگزار کنندگان این سیرک عظیم، از قبل برای برپا داشتن اسکلت این خیمه و فراهم آوردن و مهیا کردن ملزومات آن، زحمات و رنج های زیادی برخود روا داشته اند.
     … حالا همه آمده اند؛ هفتاد میلیون تماشاگر تشنه و خسته، خود را رسانده اند تا دمی و لحظه ای با تماشای این سیرک هیجان انگیز، آرام بگیرند و مشکلات خود را ولو برای دقایقی از یاد ببرند. همه ساکت و منتظرند و چشم دوخته اند تا پرده ها کنار رود و از پس آن …
باور کردنی نیست! این همه سرو صدا فقط برای همین؟! به راحتی می توان چهره ها افسرده، درمانده و معترض تماشاگران را از آنچه دیده اند پیش بینی کرد؛ بله! به جای شیر وحشی، یوز پلنگ خوش تن و بدن آفریقایی، فیل عظیم الجسه هندی و… اکنون یک “بُزِ” پیرِ چاق و چله و یک قورباغه سبز بدترکیب به روی صحنه آمده اند و ورجه   وورجه می کنند!!

♦    ♦    ♦    ♦    ♦   
   
 دوشنبه ای بود؛ سه روز از حماسه بی بدیل حضور با وقار و صلابت ملّت در پای صندوقهای رأی گذشته؛ به گمانم حدوداً بین ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر بود و من خسته و نگران پشت میز کارم نشسته بودم . سیستم تلفن های همراه قطع شده و از گوشه گوشه شهر، دود بود که به آسمان می رفت. اوضاع در غرب و شرق و شمال تهران  ملتهب بود و جنوب تهران امّا آرام و متین، نظاره گر غبار غمگین و سنگین فتنه هاست. روزنامه ها هم که “دیروزنامه” اند و من تشنه شنیدن اخبار امروز!
     به اضطرار تلویزیون را روشن می کنم، شبکه یک برنامه کودک و عموپورنگ، مثل همیشه شاد و پر جنب وجوش، بچه ها را پای قاب تلویزیون میخکوب کرده بود؛ شبکه دو مستندی خارجی در حال پخش دارد راجع به “کوالا” یا همان خرس های تنبل استرالیایی! شبکه سه هم در حال پخش  برنامه کمدی–کلاسیک با محوریت لورل و هاردی بود و امّا شبکه چهار که در اعماق آبها و اقیانوس ها به دنبال وال و نهنگ، نفس نفس می زد و شبکه پنج که یکی از خاله ها شادونه بود یا سارا و یا نرگس، دقیق یادم نیست؛ با “پنگول” مشغول بود! و شبکه خبر هم گزارشی از آثار و اماکن تاریخی ایران در حال پخش داشت .
    فیاللعجب! گویی شهر در امن و امان است و در این مملکت هیچ اتفاقی نیفتاده! تا ساعت ۲۰:۳۰ هم نمی شد صبر کرد و پای اخبار شکسته بسته تلویزیون ماند. ناگزیر به اتاق مانیتورینگ رفتم. آنچه می دیدم باور کردنی نبود، “کریستین امان پور” بود که وسط خیابان شهید مطهری به صورت “live” و در حالیکه دود سیاه و شعله های آتش برافراشته از اتوبوس ها وسطل های زباله، در پس تصویرش زبانه می کشید و به هوا می رفت، در حال ارسال خبر و گزارش لحظه به لحظه به صورت ” زنده” بود! او گزارشش را با حالتی ذوق زده و با این جمله شروع کرد: “این آغازی است بر پایان جمهوری اسلامی ایران؛ رژیم آخوندی ایران به پایان راه رسیده است!”

♦    ♦    ♦    ♦    ♦   

    چه کسی گفته منتسب بودن رسانة ملی به اصل مقدس ۱۱۰ و ولایت فقیه، برای تبرئه ی نا کارآمدی و ندانم کاریهای مدیران آن مصونیت می آورد؟! مگر حضرت روح الله (ره) و امام خامنه ای عزیز خود بارها به بدنة سنگین  و بی تحرک ِ صدا و سیما نهیب نزده اند و کژیهای ناشی از بی تدبیری برخی سیاست گزاران و مدیران و برنامه سازان آن را هشدار نداده اند؟ می گویید نه؟!  پس دو سه نمونه اش را بشنوید:
     از این وضع تلویزیون خوشم نمی آید
      حضرت امام خمینی: “من نظری به دیگران ندارم، راجع به خودم می گویم، از این وضع رادیو وتلویزیون خوشم نمی آید. واقع آن است که آنقدر که پا برهنه ها به رادیو تلویزیون حق دارند، ما نداریم . این یک واقعیت است و تعارف نیست؛ واقع این است که آنها این نظام را درست کرده اند و این نهضت را به وجود آورده اند ، همین جمعیت هستند که پیروزی را به دست آوردند، از قشر بالا کسی در این مسأله حقی ندارد…”
    این ایراد ماست به صدا وسیما
     رهبر معظم انقلاب: “صدا وسیما آیا وضعیت واقعی کشور را نشان می دهد؟ خیلی پیشرفت های برجسته و بزرگ هست که صدا وسیما نشان نمی دهد . دلیلش هم این است که شما مجموعة مرتبط با حوادث گوناگون، از خیلی از حقایق و پیشرفت های کشور مطلع نیستند؛ نقص صدا و سیمای ماست. و الاّ اگر صدا و سیما می توانست همان جور که تلویزیون فلان کشور غربی با یک سابقه و تجربة فراوان و با استفاده های هنری، دورغ های خودش را راست جلوه می دهد، واقعیات موجود را درست منعکس کند، شما بدانید امروز امید نسل جوان، دلبستگی نسل جوان به کشورش، به دینش، به نظام جمهوری اسلامی اش، به مراتب بیشتر از حالا بود. این ایراد ماست به صدا وسیما …”
     به درک، خوششان نیاید
     “بی شک در درون کشور ما کسانی هستند که همان انگیزه های ضدیت با این گرایش به اصطلاح”بنیادگرایی” را دارند؛ شما از آنها اصلاً رو دربایستی نکنید! در تنظیم برنامة ادب و هنر و یا حتی برنامةکودکان، یا فیلم و سریال، هیچ وقت این فکر را نکنید که اگر ما این گرایش را نشان دادیم، ممکن است یک تیپ روشنفکری که مثلاً خوانندگان فلان مجله هفتگی هستند، خوششان نیاید، به دَرَک ، خوششان نیاید! شما اصلاً کاری بکنید که آنها خوششان نمی آید؛ هیچ ملاحظة این چیزها را نکنید؛ نگویید ما این شخصیت را باید تحمل کنیم، شاید آنها جذب بشوند؛ نه، شما ببینید آیا در تجلیل این شخصیت ، نقطة منفی ای وجود ندارد؟ نگویید ما باید با این آقا مصاحبه کنیم، یا سخنرانی این آقا را در فلان سمینار یا در فلان مجموعه پخش کنیم برای این که آن جناح هم به این کانال علاقه مند بشوند؛ نه شما نگاه کنید  ببینید آیا این حرکت شما برای آن هدفگیری اصلی ضرری دارد یا ندارد؛ اگر ضرر دارد اصلاً ملاحظه نکنید که فلان کسان ممکن است با این کار جذب بشوند؛ نه؛ بگذارید جذب نشوند؛ کاملا ً صریح عمل کنید … ”
     نمی پسندد؛ نپسندد
     “… من با آن کسی که با تفکر اسلامی میانه ای ندارد؛ هیچ رو در بایستی ندارم. آن مخاطبی که فرضاً باور اسلامی در قلب او نیست و او این را نمی خواهد و این عمل ما و تصرف ما را دوست نمی دارد، ما با او هیچ رودر بایستی نداریم؛ نمی پسندد، نپسندد! خوشحال نمی شود؟ نشود؛ تلویزیون را می بندد، در نهایت ببندد؛… اگر فرض کردیم کار به آنجا رسید که یا ما باید هدف خودمان را دنبال نکنیم تا او تلویزیون را نبندد؛ ویا اینکه هدف خودمان را دنبال کنیم ،که طبیعتاً او تلویزیون را خواهد بست؛ در اینجا ما دومّی را ترجیح می دهیم؛ او تلویزیون را ببندد؛ زیرا بسیارند کسانی که تلویزیون را نمی بندند و همین را که من می گویم، می خواهند…”
♦    ♦    ♦    ♦    ♦   
   شک نکنید و مطمئن باشید که این صدا وسیمای ملی، رسانه انقلاب اسلامی ما نیست، ما رسانه ای در تراز نهضت جهانی انقلاب اسلامی می خواهیم، رسانه ای که آگاهی، امید، بصیرت و نشاط انقلابی را توامان به تن خسته و رنجور جامعه بمباران شده از سوی بیش از ۲۸۰۰ سکوی پرتاب موشک های خانمان برانداز ماهواره ای تزریق کند.
رادیو و تلویزیون فعلی ما، رسانه و سخنگوی ساکنین جمهوری لیبرال دموکراتیک تهران شمالی است، نه مستضعفین و صاحبان اصلی انقلاب؛ اگر نه،  پس چرا رادارها و آنتن صدا و سیما در ضبط و پخش برنامه ها، سریال ها، گزارش های مردمی و … به جای پرسه زدن در شمال شهر و خیابان های زیبا و خانه های چند میلیاردی، به جنوب شهر و یا روستاهای ما نزدیک نمی شود؟!
    کدامیک از شبکه های موجود، شبکه ای است با بصیرت، با روح امید و پر نشاط و شاداب و انقلابی و در تراز  جهت گیریهای دهه چهارم انقلاب اسلامی؟ محکم می گویم: هیچ کدام!
         ♦    ♦    ♦    ♦    ♦   
     برای نمونه مثال می زنم از این تمثال بی خصال؛ راستی دبیر شورای عالی جوانان و رییس سازمان ملی جوانانِ دولت اصلاحات از رسانه چه می دانست و چه سابقه و یا تخصص رسانه ای داشت که سالها جایگاه حسّاس معاونت سیما که قرارگاه شبکه های تلویزیونی است را به وی پیشکش نمودند؟! و یا فلان مشاور مذهبی ِفلان سریال آیا می تواند در رأس مهمترین شبکه ملی سیما قرار بگیرد ؟!
   آیا معنای دیده شدن  تحوّل در یکساله تمدید شده از حکم رهبر انقلاب یعنی: برداشتن مدیر شبکه دوم و بردن او به شبکه اول و جابجایی مدیر شبکه اول و نشاندن او بر مسند مدیریت شبکه دوم؟! یا برداشتن مدیر  شبکه پنجم و بردن او به شبکة جام جم و ایضاً جابجایی مدیر شبکه چهار و نشاندن او بر کرسی ِ مدیریت شبکه هشت؟! این یعنی تحوّل؟! نه! یعنی گنجشک را به جای قناری رنگ کردن و دیوار ِ در حال فرو ریختن را کاغذ دیواری کردن! یعنی فرصت های طلایی انقلاب را سوزاندن و ویترین دکان را بزک کردن! و در یک کلام؛ یعنی عوام فریبی! و اینجاست که رهبری حق دارد اگر می گویند: “أین عمّار”؟
    آیا تحوّل یعنی در آخرین روز های اسفند ماه، مژده دادن به مخاطبین هفتاد میلیونی برای خریداری، دوبله و پخش یکصد فیلم سینمایی “میجر” و به روز  سینمای آمریکا؟! پخش فیلم های روی پرده سینمای هالیوود، موشک های پیشکشی آمریکا و صهیونیست است برای جوانان مسلمان و شهادت طلب ایرانی و سایر بلاد مسلمین! کجای این افتخار دارد؟ تا کنون چند فیلم از یکصد فیلم تولیدی سالیانه توسط سیما فیلم به وقایع انقلاب اسلامی ایران، شخصیت های مبارز انقلابی، دستاورد ها و اختراعات علمی و مسایل جهانی ایران و جهان اسلام پرداخته است؟ اگر نگوییم همة فیلم ها، دست کم اکثر قریب به اتفاق آثار تولیدی تلویزیون را فیلم های آپارتمانی و دختر پسری تشکیل داده! راست گفت سید مرتضی آوینی (رحمت الله علیه) که: “همین رسانه قدرتمند، در کفِ بی کفایت شما آقایان، بوق مفلوکی بیش نیست!” از این تلویزیون نمی توان انتظار داشت که به دور تمامی برنامه ها و شبکه های خود، سربند اسلام، قرآن و شهادت بسته باشد! 
   به نظر من، این صدا و سیما، صدای انقلاب و سیمای اسلام نیست! فریاد انقلاب اسلامی، حنجره ای در شان حقّانیت خود می طلبد. اگر به طالبانیسم متهم نشوم و ناله وا اسلامای آقایان به هوا نرود، من به جای مدیران نشسته بر عمارت شیشه ای جام جم بودم، به جای سی هزار نفرعقل کل های گرد آمده بر سفره سازمان که حاصل کارشان همین یک مُشت شبکة چُرت آور شده ۳۰۰  نفر از زبده ترین عناصر رسانه ای وبه تعبیری ساده تر، ژنرال های قد بلند این عرصه را به عنوان اصلی ترین حلقة مشورتی، مدیریتی و اجرایی سازمان بر می گزیدم و سازمان سنگین و فربه فعلی را به سازمانی چابک، جسور و انقلابی مبدل می ساختم، چه اینکه گفته اند: “سیاهی لشکرنیاید به کار، یکی مرد جنگی به از صد هزار!”
    از آن جهت که مطمئن هستم این ایده به جایی نخواهد رسید، پس بهتر است آنجا را بکوبند، شخم بزنند، مدتی صبر کنند تا به خاک جام جم آفتاب بتابد و پاک شود و سپس گندم بکارند و محصول آنرا هم بجای آنکه مردم خودمان بخورند، صادرکنند !
♦    ♦    ♦    ♦    ♦   

    … وامّا، بعدالتحریر:
    مطالبه و سخن در نقد سیاست ها وبرنامه های رسانه ملی به همین یادداشت ختم نمی شود، چنانچه اصحاب و سیاست گزاران حاکم بر مقدرات جام جم قصد خانه تکانی داشتند، اعلام نمایند تا راهکارها و برنامه های عملیاتی برای تغییر و برون رفت از وضع موجود، با حضور خُبرگان این عرصه، عندالحضور ارائه شود.

□ والسلام

این نوشته در صفحه اصلی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. آذرخش می‌گوید:

  سلام
  اوه چه طولانی.
  الان می خونم.

 2. جواد می‌گوید:

  سلام
  با عرض ادب و احترام
  مدتی است که نتوانستم پیام تشکر بفرستم یعنی کمتر توانستم تمام متنها را بخوانم تا به امروز که موفق شدم این نوشته جالب را بخوانم که جانا سخن از دل ما گفتی. چه می شود کرد به چه کسی بگوییم این حرفها را که بشنوند.
  شما فکر می کنی ماحصل این مطالب و نقدها چه می شود؟ ۱٫ ضد ولایت فقیه هستی؟ ۲٫ هیچ از هنر نمی فهمی؟ ۳٫درصد پیامکهای برنامه نود را نمی بینی؟ ۴٫ هیچ اطلاعی از نظرسنجی های سیما نداری؟ ۵٫ عقل نداری؟ ۶٫ هننوز مدیر نشدی تا بفهمی؟ ۷٫ جامع نگری نیستی؟ ۸٫ مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی یا هنری دانشگاه آزاد از قلندرآباد سفلی نداری؟ و….
  البته این حرفها فقط مربوط به این بخش نیست متأسفانه نهادهای بسیاری فقط از نام رهبری مایه می گذارند و خوبیهایش را به اسم خود تمام می کنند که اگر باشد و ضعف ها و بدیها را به اسم رهبری حالا بگیر از سازمان تبلیغات و…. چه بگوییم؟ و باز هم به که بگوییم؟
  آخرش می رسیم به همین حسین آقا قدیانی که خدا عاقبتش را به خیر کند.
  خوب خیلی جدی شدیم بگذریم بی خیال بابا…. والسلام

 3. سردارلشکر27 می‌گوید:

  در اوایل انقلاب ،در دوره ی بسیار کوتاهی عالم بسیط و دور از جلوات این فرهنگ ،جلوه ی خود را به ما نشان داد.
  تلویزیون را که روشن می کردیم،نه تبلیغ بازرگانی بود برای چیپس و پفک و شکلات و نه فیلمی .

  آن زمان بیشتر درس و بحث و علم و معرفت بود.

  آن روزها مردم هر چه از آثار تجملات شاهنشاهی در خانه ها بود بیرون می ریختند و هر چه داشتند با جان و دل برای جبهه ها می فرستادند.

  اما امروز

  اکثر برنامه های ما از ماهواره گرفته شده است.
  دشمن لحظه به لحظه با ترفندهای مختلف از جمله سکولاریسم روی عوام کار می کند و حاضر است برای اینکه ما را از اصلمان دور کند ،همه چیز را مفت به ما بدهد.

 4. سید جلال خوش لهجه می‌گوید:

  آیا معنای دیده شدن تحوّل در یکساله‌ی تمدید شده از حکم رهبر انقلاب یعنی: برداشتن مدیر شبکه‌ی دوم و بردن او به شبکه‌ی اول و جابجایی مدیر شبکه‌ی اول و نشاندن او بر مسند مدیریت شبکه‌ی دوم؟! یا برداشتن مدیر شبکه‌ی پنجم و بردن او به شبکه‌ی جام جم و ایضاً جابجایی مدیر شبکه‌ی چهار و نشاندن او بر کرسی ِ مدیریت شبکه‌ی هشت؟! این یعنی تحوّل؟! نه! یعنی گنجشک را به جای قناری رنگ کردن و دیوار ِ در حال فرو ریختن را کاغذ دیواری کردن! یعنی فرصت های طلایی انقلاب را سوزاندن و ویترین دکان را بزک کردن! و در یک کلام؛ یعنی عوام فریبی! و اینجاست که رهبری حق دارد اگر می گویند:”أین عمّار”؟

 5. سید جلال خوش لهجه می‌گوید:

  کنایه رهبرانقلاب به سکوت انس بن مالک!

  شبکه ایران: درس خارج فقه رهبر معظم انقلاب پس از چند روز تعطیلی به دلیل سفر ایشان به قم از صبح امروز(۱۰ آبان) از سر گرفته شد. این روزها موضوع درس آقا مبحث “غیبت” است.

  در جلسه صبح روز دوشنبه بحث درباره سند روایتی بود که انس بن مالک از رسول اکرم(ص) نقل کرده است. ایشان در همین رابطه فرمودند: هرچند دلالت حدیث خوب است اما سندش بسیار ضعیف نشان می‌دهد. چون همه افرادی که در سلسله سند تا انس بن مالک هستند، مجهولند. خود انس بن مالک هم محل کلام است. پس از واقعه غدیر عده‌ای خود را به فراموشی زده یا واقعه را فراموش کرده بودند لذا شهادت بر صحت این واقعه تاریخی گرفته می‌شد.

  گویا حضرت امیر (ع) از انس نیز می‌خواهند درباره غدیر شهادت دهد ولی او سکوت کرد؛ مثل برخی آقایان که بعضی جاها سکوت اختیار می‌کنند! انس هم گویا خود را به فراموشی زده بود!(این جمله آقا با لبخند ایشان و حاضران در کلاس همراه شد)

 6. میثاق می‌گوید:

  مرگ بر این ۳ پیرو واقعی یزید– صدام حسین – باراک حسین – میرحسین

 7. میثاق می‌گوید:

  و اما رسانه ملی

  کاش اقای ضرغامی صحنه را ترک میکرد و میذاشت افراد با سوادتر و توانا تر از اون رسانه ملی را در دست بگیرن

 8. میثاق می‌گوید:

  و اما اکبر هاشمی رفسنجانی و اشکی که برای رهبرانقلاب ریخته

  http://jahannews.com/vdcjhvevouqexhz.fsfu.html

 9. میثاق می‌گوید:

  بوسه آقا بر صورت محافظش

  http://jahannews.com/vdciyzazut1a5v2.cbct.html

 10. فرص الخیر می‌گوید:

  سلام
  در این دو سه ماهی که تقریبا اصلا تلویزیون تماشا نمیکنم آرامش عجیبی دارم و به نظرم این به شدت باعث تاسفه

 11. میثاق می‌گوید:

  حکایت صدا و سیمای ما به سیرک بزرگی می ماند

  احسنت.

 12. سید جلال خوش لهجه می‌گوید:

  نه صدای انقلاب و نه سیمای اسلام!

  حاج حسین سلام
  اکنون زمان انقلاب در صدا و سیما فرارسیده و اگر ارتش بیست میلیونی نتواند بازوی رهبر باشد، دیگران که حتی گنجشک هم نیستند بجای قناری معروف این جایگاه را پر میکنند …
  به نظر با یک فراخوان از ایده ها بتوان راهکاری برای اخراج این اصحاب از اسلام و مردم انقلابی بی خبر از دانشگاه عمومی انقلاب پیدا نمود…

 13. ناشناس می‌گوید:

  حکم یک ساله برای تمدید ریاست عزت خان از سوی حضرت ماه به عوض حکم ۵ ساله ای که دوره های قبل بدینمنظور می دادند ، خود بسی حرفهای نهفته دارد

 14. سیداحمد می‌گوید:

  سلام داداش جانم؛
  ارادتمندم.

  ممنونم از آقای “احسان محمد حسنی”؛ نامه ایشان دغدغه همه ماست.
  انشالله بعضی ها کم لطفی نفرمایند و به این نامه پرمحتوا توجه کنند.

 15. amir می‌گوید:

  سلام
  نوشته اقای محمد حسنی نسبت خوبی با حال وهوای امروز صدا وسیمای ما دارد
  با توجه به اینکه مهلت یک ساله اقای ضرغامی در حال اتمام است امیدوارم هر چه زودتر به خود اید و سرو سامانی به این سیرک مسخره بدهد یا لااقل کار را به کاردان بسپرد و کنار رود
  التماس دعا

 16. محیا می‌گوید:

  چقدرطولانی ازکجایش شروع کنیم؟اکه نه با چشم که بادل میخوانیم…………..

 17. زهرا رمضانپور می‌گوید:

  سلام علیکم.
  چه می کنه این اشکای جناب رأس فتنه!
  http://www.jahannews.com/vdcjhvevouqexhz.fsfu.html
  کنایه جالب رهبر انقلاب به برخی آقایان
  http://www.jahannews.com/vdcbs5b85rhbagp.uiur.html
  بوسه آقا بر صورت محافظش
  http://www.jahannews.com/vdciyzazut1a5v2.cbct.html
  تعجیل در فرج حضرت امام زمان(عجّل الله تعالی فرجه الشّریف) و نایب بر حقّش امام خامنه ای صلوات.
  التماس دعا
  یاعلی

 18. جانباز صبور می‌گوید:

  چه درد آور بود

 19. داداش رسول می‌گوید:

  سلام داداش حسین
  خیلی خوشحال شدم در مورد رسانه ی میلی هم نوشتید
  کاش زیرش مینوشتید این مطلب فلان روز در فلان روزنامه کار خواهد شد
  اگر چه قطعه ۲۶ برای خودش صدتا روزنامه است
  اما اگر صدای حضرات خود به خواب زده در آمد
  برنامه ی دکتر یامین پور هم مطالبه کنیم
  جای این برنامه خیلی خالیست
  مگر کسان دیگری هم هستند که درد ایجاد بصیرت در جامعه را داشته باشند
  و مگر بیماری کشنده تری از بی بصیرتی مردم مارا تهدید میکند
  داداش حسین
  بگذارید اینبار ما به جای این حضرات بگوییم وا اسلاما و وا محمدا

 20. amir می‌گوید:

  داستان یک شهادت در “فریادهای آسمانی”
  http://faryadeasemani.blogfa.com/

 21. حمید می‌گوید:

  آنلاین ۳۸نـفر

 22. زهرا رمضانپور می‌گوید:

  چند تا لینک قشنگ دیگه هم بذارم و زحمت رو کم کنم.
  نظر احمدی نژاد درباره جشن تولد گرفتن و کیک خریدن(البتّه در مورد تولّد خودشون)
  http://www.jahannews.com/vdcdzf0fsyt0o56.2a2y.html
  تصاویری از ۱۷ روزگی احمدی نژاد
  http://www.jahannews.com/vglae6n6a49ny0,..544k1kh6.html
  خشم همسرتاج زاده ازدیدن این عکسها/تصویر
  http://www.jahannews.com/vdcgnq9qyak9ty4.rpra.html
  تسبیح رنگ و رو رفته؛ سوغاتی و یادگاری رهبر انقلاب از قم
  http://www.jahannews.com/vdchzznz-23nkqd.tft2.html
  اعتراف زهرا رهنورد به استفاده ابزاری از میرحسین موسوی(این یکی خیلی خنده داره!)
  http://www.jahannews.com/vdcb98b89rhbagp.uiur.html

 23. سیداحمد می‌گوید:

  یه پیام ” بی زرگانی”

  ساعت ۱۵:۰۰
  تداد افراد آنلاین: ۳۰ نفر.

  ماشالله؛
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم.

  فــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدائی داری اِی افتخارِ شهید قدیانی.

 24. سید مهدی سالم می‌گوید:

  سلام به داداش حسین و همگی
  دیشب داشتم به رسانه ملی نگاه می کردم!یک برنامه نظرمو جلب کرد شدید.
  کارشناس برنامه:دقت کنید مرغ وقتی ۲ -۳ ساعن پیش گرفته خوابیده،کلاغ هنوز مشغول کار کردنه…
  مجری:آیا کلاغها جنازه همنوعشان را دفن می کنند؟
  کارشناس:نه خیر.
  مجری:آخه من شنیده بودم که دفن می کنند.
  باز هم مجری:کلاغها عمرشون زیاده؟:
  کارشناس:نه زیاد نیست.عنایت داشته باشید اگر قرار بود عمرشون زیاد باشه با توجه به ازدیاد تولید مثلشان دنیا رو قبضه کرده بودند.
  مجری:آخه من فکر میکردم عمرشون زیاده.
  خلاصه خوش به حال کلاغها بود که چند دقیقه ای بر روی آنتن رسانه ملی نشسته بودند و قار قار می کردند.
  یاد برنامه دیروز امروز فردا افتادم.دکتر حسن عباسی به خاطر ذیق وقت چنان با عجله صحبت می کرد که بنده خدا هر چند دقیقه یک بار صحبتش قطع می شد،یک نفس عمیق می کشید و ادامه صحبت که حد اقل بتواند بحث را به یک جایی برساند که این وسط بیننده رسانه ملی دو زار کاسب شود.
  ای امان…

 25. افق می‌گوید:

  سلام
  واقعا..!! واقعا..!!
  شماره ۱ و ۶ و ۲ تلفن منزل خراب شد از بس که به خاطر اشتباهات و مشکلات و مسئله هایی که در بسیاری از برنامه های پخش شده از صدا و سیما وجود دارد به ۱۶۲ زنگ ردیم..
  آقا این در کارتونی که پخش کردید منظور از این حرف این بود و منظور ازآن شخصیت این بود و منظور از این تصویر این بود..ای خدا این کارتون حرف از سرزمین موعود می زد.. این کارتون صهیونیستی بود.. پاسخ: ممنون از تماس شما
  آقا این سریال این معنی را در بر دارد.. این جمله فلان مفهوم را داشت.. پاسخ: ممنون از تماس شما
  آقای محترم الان همزمان که شبکه شش مشغول پخش برنامه ای برای آشکار کردن هویت هالیوود و دست اندرکاران و فیلمسازان و بازیگرانش هست شبکه سه مشغول پخش فیلم سینمایی از همان هنر پیشه هست ها!!! پاسخ: ممنون از تماس شما
  آقا این هنرپیشه ای که در این فیلم بازی میکند فلان کاره هست و کلکسیون فلان چیز را دارد.. لازم بود پخش این فیلم؟!!! پاسخ: ممنون از تماس شما
  آقا…. پاسخ: ممنون از تماس شماالبته ما که گوشی تلفن را عوض میکنیم و باز به ۱۶۲ زنگ میزنیم..اما این راهش نیست.. خانه از پای بست ویران است..خواجه در بند نقش ایوان است..

  خدا قوت

 26. یه جوون 18ساله می‌گوید:

  سلام حسودیم میشه به این همه احساس .گریه ام میگیره با این حرفها .دلم پراز درده دلم میخواد کمک کنم اما چه شکلی .تازه آشنا شدم باتون از اینکه آدمایی پیدا کردم که اونها هم درد های منو دارن خوشحالم .دلم میگیره از غربت رهبرم شرمنده ام از نگاه های امام متنفرم ازسکوت خودم کاش یه روز این غربت تموم بشه آه خدا چقدر خوبه که میبینی. کجان انصار الله

 27. نسترن می‌گوید:

  ممنون آقای حسنی.عالی بود. درک و شعور و بصیرت، در خط به خط این متن احساس می شود.ولی به نظر این حقیر نیازی به کسب اجازه نیست، راهکارها را ارائه بدهید.ما منتظریم.
  ممنون آقای قدیانی برای انتشار این یادداشت.

 28. لجمن می‌گوید:

  با اجازه داداش حسین و به سفارش … مطلب جماران را بعد از سفر آقا کار کردم . این هم نتیجه اش :
  http://lajman.blogsky.com/1389/08/10/post-22/

 29. سلام
  ما بی شمار متشکر از زحمات شما هستیم

 30. م.طاهری می‌گوید:

  متاسفانه حقیقت تلخیه

  خدا رو شکر وبگذر درست شد.لازمش داریم برای تولد قطعه

 31. جانم فدای رهبرم می‌گوید:

  سلام فعلا اینو داشته باشید تابرم بخونم.
  بوسیدن دست تو آروزی محال من/من چه کنم تا شود چفیه تو مال من/نخبه و شاخص نیم من ، آدم عادی ام /دست ابوالفضلیت تازه کند حال من/ اللهم احفظ الامام خامنه ای/

 32. خواهرشهید می‌گوید:

  با سلام وادب خدمت برادر دلسوخته ام آقای حسنی .امیدوارم تاییدوسایه لطف آقایمان صاحب زمان برسرتان مستدام بوده و همواره در مسیرخدمت به قرآن وانقلاب باشید .

 33. جانم فدای رهبرم می‌گوید:

  آخ برادر احسان جان محمد حسنی
  خدا خیرت بده
  امیدوارم که به چشم و گوش آقایون هم برسه
  دل حضرت آقا به امثال شما خوشه نه عزت الله ها…

 34. red می‌گوید:

  اگه صدا و سیما واقعا ملى و جذاب بود استفاده از شبکه هاى ماهواره اى روزافزون نمىشد.

 35. پسرطلایی می‌گوید:

  دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشگاه محقق اردبیلی در دیدار با وزیر علوم:

  حذف اساتید سکولار که جذب دانشگاه آزاد می‌شوند چاره کار نیست

 36. پرنیان می‌گوید:

  از امیر المومنین (ع) روایت شده است که فرمودند:” اولین رحمتی که از آسمان به زمین نازل شد، در بیست و پنجم ذی القعده (یعنی فردا) بود. کسی که این روز را روزه داشته و شبش به عبادت بایستد , عبادت صدسال که روزش را روزه و شبش را در عبادت اشد خواهد داشت. هر گروهی که در این روز برای ذکر پروردگار بزرگشان گردهم آیند پراکنده نمی گردند مگر این که خواسته آنان داده می شود . در این روز یک میلیون رحمت نازل می شود که نود ونه تای آن در گلوی روزه داران این روز و عبادت کنندگان این شب خواهد بود”
  منبع : المراقبات

  فردا دحوالارض است که زمین گسترده شد و آدم پایین آمد و خلیل و عیسی (ع) متولد شدند…..
  اللهم الرزقنا…..
  التماس دعا از داداش حسین و همه ی بچه های قطعه

  یاحق

 37. شهید می‌گوید:

  سلام.اول از همه بگم که من هیچ نسبتی با صدا وسیما ندارم.
  اما تا وقتی من بچه مذهبی اسلام را در هیئت رفتن چهار تا وبلاگ میدونم.و قدمی برای ورود به فیلمنامه نویسی برنمیدارم.وضع همین است

  واقعا چرا افراد دلسوز و ولایتی با این همه نیاز وارد هنر هفتم نمیشوند…ای کاش راه شهید آوینی را ادامه میدادیم..

  مشکل خودمانیم که میدان را خالی کرده ایم…

 38. ناشناس می‌گوید:

  سلام
  سید مرتضی آوینی (رحمت الله علیه) که: “همین رسانه قدرتمند، در کفِ بی کفایت شما آقایان، بوق مفلوکی بیش نیست!” از این تلویزیون نمی توان انتظار داشت که به دور تمامی برنامه ها و شبکه های خود، سربند اسلام، قرآن و شهادت بسته باشد

  رسانه ملی مساوی شده با دلقک بازی
  نمی دونم دلمون به چی ب این تلویزیون باید خوش باشه
  دلقک بازی؟؟؟؟؟رقاصی تو برنامه های کوکانش؟؟؟سریال های بی محتوا و سراسر اسیب…….

  حیف..حیفففففففف

 39. وارث می‌گوید:

  سلام
  ما که این همه نقد داریم نسبت به صداو سیما. ولی امشب تو اخبار نشون داد که به مهندس ضرغامی جایزه دادند برای اینکه صداوسیما به عنوان رسانه یار برتر تو نمایشگاه مطبوعات انتخاب شد.
  تبریک میگم به همه اهالی قطعه مقدس.

 40. شهید می‌گوید:

  سلام.حواسمان باشد که آقا فرمودند نظر من همانی است که میبینید.
  آقا فرمودند انتقاد خوب است اما طوری حرف نزنیم که حس نا امیدی سیاه نمایی و تضعیف نظام در حرف هایمان باشد.

  من به صدا سیما بسیار انتقاد دارم.ولی این را میدانم میبینم که نباید عملکرد های خوب این یکساله صدا وسیما را نادیده گرفت.
  چه خوب است که همیشه با انصاف باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.