«بریتانیای کبیر» یا «انگلیس صغیر»؟!

غلط کرده نظام سلطه اگر می گوید ورزش، سیاسی نیست. هنر، سیاسی نیست. سینما، سیاسی نیست. این جماعت، انگشت هم که در بینی می کنند، دنبال نفع سیاسی اند، اما به ما خاورمیانه ای های مسلمان که رسیده اند، شعار فوتبال برای فوتبال سرمی دهند.

مثلا همین انگلیس که پیرترین، بلکه ضعیف ترین عضو نظام سلطه است، می آید و یک ماه قبل از یورو ۲۰۱۲ دون فابیو کاپلوی ایتالیایی را از مربی گری تیم ملی انگلیس برکنار می کند که چرا فلان بازیکن را به اردوی ۳ شیرهای پاکتی دعوت نکرده و حکم به اخراج بهمان بازیکن داده. ظاهر پس زدن کاپلو البته ورزشی است، اما نیک اگر بنگری چندی است انگلیس، خسته از این همه تحقیر، دوست دارد ولو شده با زور، «بریتانیای کبیر» خوانده شود. از همین منظر هر آنچه به این عنوان کبیر بریتانیایی آسیب وارد کند، امر مذمومی است. لذا مربی تیم ملی شان باید یک انگلیسی رام باشد، نه اهل کشوری دیگر، و حتی اگر نام این مربی «کاپلو» باشد، بهانه ای می تراشند تا اخراجش کنند. از اینها گذشته زیاد با المپیک فاصله نداریم، اما چگونه است؛ میزبان المپیک، کشوری است که تا همین چند وقت پیش، مردمانش برای یک گاز بستنی و یک بطری آب معدنی، شیشه بقالی ها را می شکستند و پلیس، جواب اعتراض دانشجویان را با سم اسب می داد؟! حوادث خون بار لندن و منچستر و بیرمنگام اگر در کشوری جز انگلیس رخ می داد، آیا به جای برگزاری المپیک، دادگاه حقوق بشر برایش نمی تراشیدند؟! انگلیس مثل جیب خالی و پز عالی می ماند. هزینه المپیک را دارد که بدهد، ادعا دارد که این هزینه، بعدا سرشار از فایده است، لیکن مردم انگلیس، زیادند این روزها که به طعنه بگویند؛ چطور دولت برای زرق و برق المپیک پول دارد، اما برای بیکاران و گرسنگان، نه؟! این مهم قصه تمام اروپاست. لهستانی ها و اوکراینی ها هم به عنوان میزبانان مشترک یورو ۲۰۱۲ اگر چه طبعا از پز این میزبانی نمی توانند ناراضی باشند، اما اوضاع مالی یورو، بحرانی تر از این حرفهاست که با المپیک یا یورو ۲۰۱۲ درمان شود. پز عالی، جیب خالی را خالی تر می کند و دخل و خرج را نامساوی تر. بله! ناشی از همین پز عالی است که بی بی سی دم به ساعت از خبرنگاران خود می خواهد به جای انگلیس، بگویند بریتانیا، اما کدام بریتانیا؟! چه بریتانیایی؟! وقتی حتی مردم اسکاتلند هم دوست ندارند زیرمجموعه بریتانیای کبیر باشند، باید از «انگلیس صغیر» سخن گفت. روباه از آن دست حیواناتی است که وقتی پیر می شود، مغزش به عبارتی مکرش پیر می شود. بیاییم مرور کنیم مکر پیر این روباه را. اوایل انقلاب اسلامی، نظام سلطه به ویژه انگلیس، خلق کرد و عرب و بلوچ و ترکمن و ترک را تحریک کرد تا بلکه جمهوری اسلامی کشور متحدی نباشد و متاثر از دعوای قومیت ها از هم بپاشد. جنگ که شد، اما چه بسیار که ما از هر تیره و طائفه ای شهید داشتیم. مثل امروز، جز این نبود که زیر سایه قشنگ ولایت فقیه یک کشور یکپارچه داشتیم. مکر مکار پیر، شگفتا که روزگار چرخید و به خودش برگشت. حالا حتی خبرنگاران انگلیسی هم بریتانیا صدا نمی زنند کشورشان انگلیس را. حق دارند. از آن بریتانیا، آن بریتانیای کبیر با آن همه مستعمره، مگر چه باقی مانده جز پیری و جیب خالی و سم اسب و مقداری زرق و برق و پز عالی؟!

واقعا کدام بریتانیا، وقتی همه چیز یورو ۲۰۱۲ تحت الشعاع شعارهای آخر بازی ایرلند و اسپانیا قرار گرفته؟! اگر نظام سلطه بر خلاف شعری که می سراید، ورزش را سیاسی می خواهد، دم ایرلندی های شریف اعم از جنوب و شمال گرم، که بی خیال باخت بدشان به اسپانیا، سرود ملی ایرلند را با صدای بلند فریاد می کنند تا اعلام کنند یک کشور مستقل اند و هیچ ربطی به انگلیس ندارند.

«the field of Athenry» اگر چه نام سرود استقلال و هویت ملت ایرلند است، اما ترجمه دم دستی اش هیچ نیست الا «مرگ بر انگلیس».

اصلا مهم نیست ایرلند به اسپانیای پرستاره ببازد؛ باخت به ژاوی و اینی یستا افت کلاس ندارد، آنچه برای مردم ایرلند افت کلاس دارد، سرندادن حماسی و شورانگیز سرود ملی شان روی مخ بریتانیای کبیر است. طرفه حکایت اینجاست که آخرای بازی ایرلند و اسپانیا، حتی هواداران اسپانیا هم فوتبال را رها کرده بودند و دست در دست ایرلندی ها علیه انگلیس به عنوان نماینده پیر نظام سلطه سرود می خواندند، اشک شوق می ریختند و می خندیدند. این وسط، خدا را ببین که چقدر نازنین است. انگلیس علیه ما فتنه کرد، آتش به دامن شهرهای خودش برگشت، آنقدر که در ورای حوادث سال پیش، هنوز پر از زندانی است زندان های این کشور. انگلیس علیه ما خلق را به تجزیه تشویق کرد، اینک باید تماشا کند تماشاگران اروپایی را که بی خیال فوتبال، گور بابای توپ گرد، سرود استقلال از نظام سلطه را زمزمه می کنند و رسما با بریتانیا بای بای می کنند. روزگاری بود که ایرلند را به دعوای شمال و جنوب، کاتولیک و پروتستان می شناختند؛ این روزها اما ورزش به داد سیاست رسیده است و ایرلندی دست در دست ایرلندی، وسط فوتبال، سرود هویت سرمی دهد. بحران یورو با یورو ۲۰۱۲ حل نمی شود. بازی تازه آغاز شده. ایرلندی ها مثل اسکاتلندی ها، مثل خیلی جاهای دیگر، کارت قرمز نشان داده اند به بریتانیای کبیر. برگردیم به جمله اول. غلط کرده نظام سلطه اگر می گوید ورزش، سیاسی نیست. بگذار سیاسی باشد تا ایرلندی ها حرف شان را بزنند در استادیوم. البته زنده باد فوتبال، اما مرگ بر انگلیس.

کیهان/ ۲۸ خرداد ۱۳۹۱

نوشته های حسین قدیانی درباره یورو ۲۰۱۲

بحران یورو

این نوشته در 20:06 ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم الله…

 2. سیداحمد می‌گوید:

  “حوادث خون بار لندن و منچستر و بیرمنگام اگر در کشوری جز انگلیس رخ می داد، آیا به جای برگزاری المپیک، دادگاه حقوق بشر برایش نمی تراشیدند؟!”

  فکر کنید چقدر ابلهند افرادی که چشم بر همه این حوادث بسته اند و باز هم مجیز این روباه پیر و همچنان مکار را می گویند!

 3. سیداحمد می‌گوید:

  “بازی تازه آغاز شده”

  مرگ بر انگلیس!

  ممنون داداش حسین… سالاری به خدا…

 4. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  انگلیس مثل جیب خالی و پز عالی می ماند.

  ..
  .
  این مهم، قصه تمام اروپاست.

 5. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  مکر مکار پیر، شگفتا که روزگار چرخید و به خودش برگشت.

  این وسط، خدا را ببین که چقدر نازنین است.
  ..
  باید از «انگلیس صغیر» سخن گفت.
  .
  “مرگ بر انگلیس”

 6. م.طاهری می‌گوید:

  بدترین روزهای خودش را تجربه می کند “انگلیس صغیر”. انشاءالله به زودی از این بدتر هم خواهد شد.

 7. برف و آفتاب می‌گوید:

  نایف بن عبدالعزیز که مرد! این هم که از وضع انگلیس!

 8. منم گدای فاطمه می‌گوید:

  “این وسط، خدا را ببین که چقدر نازنین است. انگلیس علیه ما فتنه کرد، آتش به دامن شهرهای خودش برگشت.”

  :::و مکرو مکر الله والله خیر الماکرین:::

  سپاسگزارم آقای قدیانی.

 9. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  انشاءالله ملک عبدالله هم هر چه زودتر به ولیعهدش ملحق شود. یکی از آرزوهایم این است که در آینده ای نزدیک و انشاءالله به زودی زود، خبر مرگش را در قطعه کامنت کنیم…

 10. قاصدک منتظر می‌گوید:

  مرگ بر انگلیس

 11. ترگل شیعه می‌گوید:

  این روباهه پیر کی قراره سقط شه؟!!!

 12. ترگل شیعه می‌گوید:

  عجب پادشاهه سیریشی داره عربستان! سر چند تا ولیعهد رو خورده و هنوز نمی میره؛

  خدا این همه عمر رو داده به این که چی بشه؟؟!!

 13. میلاد پسندیده می‌گوید:

  عالی… مسلماً خود آنها هم این مطالب را رصد می کنند اما چه بهتر بود که ترجمه می شد، تا مردم عادی دنیا هم بخوانند و لذت ببرند… سلامت بمانی، حسین قدیانی.

 14. ترگل شیعه می‌گوید:

  متاسفانه بخش اعظم ملت انگلیس تفاوتی با دولتشون ندارن

  و تا وقتی ملت هایی اونقدر احمق و نا آگاه و با تمایلات استعماری وجود دارند چنین دولت هایی هم هستند.

  مردم آمریکا باور دارند که کشورشون منجیه بشریته نظراتی که در یاهو و دیگر سایت های خبری خودشون می ذارن اوج بی اطلاعی اونا رو نشون می ده
  اصلا براشون مهم نیست بچه ها میمیرن و بی گناه ها تیکه تیکه می شن با افتخار صحبت می کنن در مورد جنایت های کشورشون

  یاد قرون وسطی میفتم خیلی وقت ها

  باید هم روباه پیر هنوز زنده باشه

 15. سیداحمد می‌گوید:

  بچه ها؛

  مثل اینکه ماموریت نوشتن سفرنامه آخرین سفر احمدی نژاد به سازمان ملل را داده اند به داداش حسین!

  چه شود؛ رفتن داداش حسین ما به آمریکا… اما مرگ بر آمریکا!

  به به… الحق گاهی خوش سلیقه می شود این محمود خان احمدی نژادها!

  قطعه ۲۶ فقط از آمریکا به روز نشده بود! عشق مایی داداش حسین بسیجی ها…

 16. برف و آفتاب می‌گوید:

  وای چه شود! می‌ترکه امریکا!!!

  اما چه فایده. به ما که نمی‌ده متنشو. باید تاریخ بشود برای آیندگان!! اما یه عالمه خاطره تعریف می‌کنه برامون! کاش قطعی باشه!

 17. ترگل شیعه می‌گوید:

  مشایی هم میاد آمریکا؟!!!
  🙂

 18. سیداحمد می‌گوید:

  مطمئنا قطعه ۲۶ هم بی نصیب نمی ماند از این سفر!

 19. برف و آفتاب می‌گوید:

  وای مردم از خنده! فکرشو بکنید مشایی و آقای قدیانی هم‌سفر بشن!!!

 20. ترگل شیعه می‌گوید:

  فرض کنید ۲ نفر باشن و ۲ تا صندلی کنار هم و جای دیگه نباشه تو هواپیما اون دو نفر حسین قدیانی و اسفندیاررررر

  خیلی جالبه! می کشن همدیگرو… یه جورایی بوی خون می ده این سفر!!

 21. سیداحمد می‌گوید:

  یه وقت دیدی اصلا مشایی رو با خودشون نبردن!!!

 22. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  شاید هم خواست خدا بر این مقدر باشد که مشایی در این سفر توسط آقای قدیانی به راه راست، رهنمون و هدایت شود.
  الله اعلم!

 23. خواهر شهید کاظم می‌گوید:

  سلااااااااااااااااااام
  مثل اینکه امشب شبه خبرای خوبه!
  اول که به درک واصل شدن ماموت سعودی دوم سفر برادر بزرگوار جناب آقای قدیانی به آمریکا!
  البته از آن جهت خبر خوب که خدا می داند چه مزه ای دارد در مرکز نظام سلطه بایستی و بر ضد نظام سلطه مطلب بنویسی!
  کلی حرف، کلی سوژه… قطعه ۲۶ منتظر طوفان قدیانی از نیویورک می ماند انشاءالله.

 24. فاران(نه وبلاگ فاران) می‌گوید:

  وای!!!!!!!! دارم از هیجان سکته میکنم… گاهی دلم میخواد این سفر اتفاق نیفته!

 25. سیداحمد می‌گوید:

  دوستان!

  خودتونو کنترل کنید؛
  به همین وضع استرس و هیجان پیش بریم، عاقبت خوبی نداره ها!

 26. ستاره خرازی می‌گوید:

  چند ثانیه ای نگذشته بود که از هجوم پلیس ها به سمت گیت ورودی متوجه شدند که هر خبری هست، آن جاست……….
  پلیس ها دور مرد جوانی ایستاده بودند. مرد، ریش و موی بلندی داشت، مثل خیلی های دیگر، اما ژولیده گی ش جوری بود که…….
  ارمیا یعنی همین بابایی که دست کم صد پلیس کنار گیت دوره اش کرده اند.
  یک آدم نه خیلی معمولی با موهای مجعد و ریش های بلند، جوری که هر جوری که لباس بپوشد -ولو شلوار کوتاه- و هر جایی برود -ولو فرودگاه جی. اف. کی- عبدالله
  بودن ش تابلو است.

  نه، خدایی اولین چیزی که از این خبر به ذهنم رسید این نبود، این دومیش بود، اولیش یه کتاب مثل یا زیباتر از داستان سیستان بود ولی وقتی شخص اول سفر رو مقایسه کردم، ناامید شدم، ان شالله ماموریت نوشتن یه سفرنامه با حضرت آقا به زودی.

 27. ستاره خرازی می‌گوید:

  ولی‌عهد عربستان سعودی که بود؟

  هنوز ۸ ماه از درگذشت “سلطان بن عبد العزیز”، ولی عهد سابق عربستان سعودی نگذشته که “نایف بن عبدالعزیز” یکی از ۷ عضو باقی مانده از خانواده سدیری نیز از دنیا رفت و رویای وی برای رسیدن به قدرت محقق نشد.
  بامداد روز یک‌شنبه ۱ آبان ۱۳۹۰(خورشیدی) برابر با ۲۳ اکتبر ۲۰۱۱ (میلادی) بود که دفتر پادشاهی عربستان سعودی خبر مرگ “سلطان بن عبد العزیز”، ولی‌عهد این کشور را اعلام کرد تا پس از کش و قوس‌های فراوان “نایف بن عبد العزیز”، در حالی‌که رویای سلطنت را در سر می‌پروراند، به ولی‌عهدی عربستان منصوب شد.

  “نایف بن عبدالعزیز” یکی از ۷ عضو باقی مانده از خانواده “السدیری” بود که به اصطلاح همه آنان فرزندان “ملک عبدالعزیز بن سعود” به شمار می‌آمدند و و مادرشان “حصه”، دختر “احمد السدیری” بود که پنجمین و محبوبترین همسر ملک عبدالعزیز از میان ۲۲ زن دیگرش بود.

  بیوگرافی نایف

  نایف در سال ۱۹۳۳ در شهر طائف دیده به جهان گشوده و در طول زندگی سیاسی خود سمت‌ها و مناصب زیر را احراز کرد:

  – استانداری ریاض از سال ۱۹۵۳ تا سال ۱۹۵۴

  – معاونت وزارت کشور در سال ۱۹۷۰

  – وزیر مشاور در امور امنیتی عربستان سعودی در ۱۹۷۰ و رئیس شورای عالی اطلاعات.

  – وزیر کشور عربستان از سال ۱۹۷۵

  نایف بن عبد العزیز از جمله افرادی بود که به دلیل برخورداری از حمایت “فهد بن عبدالعزیز”، پادشاه اسبق عربستان و برادر تنی‌اش از نفوذ بسیاری در خاندان سعودی برخوردار بود و از او به عنوان مهره‌ای جهت ایجاد توازن در خاندان سعود به ویژه در زمان اختلافات شدید بین فهد شاه سابق و شاهزاده سلطان، ولی‌عهد سابق و خنثی کردن فعالیت‌های مخفیانه سلطان علیه فهد نقش فعالی ایفاء کرد.

  اما سکته قلبی فهد در سال ۱۹۹۵ و پس از آن مرگ وی در سال ۲۰۰۵ موجب شد، قدرت نایف در خاندان آل سعود رو به ضعف بگذارد.

  بعد از مرگ فهد در ۱ آگوست ۲۰۰۵ و رسیدن به پست پادشاهی توسط “عبد الله”،‌ پادشاه کنونی عربستان، نایف به سومین شخصیت قدرتمند عربستان تبدیل شد.

  با این حال در بحث جانشینی او در رتبه پنجم قرار گرفت، ولی نسبت به برادر بیمار و مریضش شاهزاده سلطان، ولی‌عهد سابق نقش فعال‌تری در رسیدگی به امور پادشاهی عربستان ایفا کرد. اگرچه در این بین بسیاری از مسئولیت‌های وزارت کشور را به برادر و معاونش شاهزاده احمد و پسرش، معاون وی در امور امنیتی شاهزاده محمد بن نایف داد.

  به هر روی نایف عبد العزیز پس از یک دوره تحمل بیماری از جمله سرطان پروستات و دست کم دوبار سکته مغزی و قلبی به برادر خود سلطان بن عبد العزیز ملحق شد.

 28. شیدا می‌گوید:

  همیشه آرزو مى کردم که کسانى مثل جناب قدیانى سفرهایی به اروبا و آمریکا داشته باشند.
  مسلما مطالب زیبایی را شکار خواهند کرد.
  جاى خالى این افراد بسیار محسوس است. بس که آدم هاى بى ظرفیت و سست عنصر با دیدن جلوه هاى ظاهرى غرب دل و دین از دست مى دهند. و کسانى هم که به عمق فجایع این محیط ها آشنا مى شوند قلم زیبا و توان ادبى ایشان را ندارند.
  و بعضى ها هم تا نیامده اند همه مظاهر غرب را لعن و نفرین مى کنند و تا آمدند از آن طرف بام مى افتند؛ افتادنى.
  خوشحالم که این اتفاق خوب افتاده است. امیدوارم که یک سفر اروپایی هم داشته باشند.
  تا بروند و به سلامت برگردند برای شان آیت الکرسى بخوانیم و صدقه بدهیم.

 29. ستاره خرازی می‌گوید:

  رحیمی: رئیس‌جمهور را تا یکسال آینده تحمل کنید.
  http://rajanews.com/detail.asp?id=129334

 30. شوکران می‌گوید:

  این آقای احمدی نژاد هر سال میره سازمان ملل حرفهای پارسالشو تکرار می کنه و برمی گرده. حالا که داری میری اونجا، امسال تو به جاش سخنرانی کن، باشه؟! ولی نری باز پاچه مشایی و اخوان لاریجانی و گروه انحرافی و اینا رو بگیریا، بیشتر بحث یارانه ها رو پیش بکش! مثلا بگو: وقتی یارانه ها زیاد نشده، نونو برا چی گرون می کنین؟ از همین حرفا دیگه! فرصت کردی یه حالی هم از استکبار جهانی بگیر!

 31. ستاره خرازی می‌گوید:

  فوتوکاتور / همه آنچه «فردوسی‌پور» می‌گوید!
  http://www.namaknews.ir/?p=5963

 32. به جای امیر می‌گوید:

  دست خالی (گفت و شنود)

  گفت: گروه های اپوزیسیون بدجوری اردشیر امیرارجمند و رجب مزروعی را به باد فحش گرفته اند.
  گفتم: چرا؟!
  گفت: در سایت های خود خطاب به آنها نوشته اند شورای دو نفره موسوم به هماهنگی راه سبز! عامل جمهوری اسلامی است و ماموریت دارد که اپوزیسیون را بی آبرو و سکه یک پول کند.
  گفتم: مگر آدم قحطی است که جمهوری اسلامی سراغ این دو نفر برود؟!
  گفت: نوشته اند این شورای دو نفره با فراخوان برای حضور و سکوت در ۲۵ خرداد، قصد داشته اپوزیسیون را تمام شده معرفی کند، چون می دانسته هیچکس برای حمایت به خیابان نمی آید.
  گفتم: خب! دیگه چی؟!
  گفت: امیرارجمند در مصاحبه با سایت خودش، خطاب به اپوزیسیون گفته است، حالا اگر اعتراض دارید چرا فحش می دهید؟
  گفتم: شخصی که برای گدایی به در خانه ای رفته و با فحاشی صاحبخانه روبرو شده بود خطاب به او گفت؛ حالا اگر چیزی نمی دهی چرا فحش می دهی؟ و صاحبخانه گفت؛ آخه نمی خواستم دست خالی برگردی!

 33. سیداحمد می‌گوید:

  ستاره خرازی؛

  داداش حسین کلا پرهیز دارد که خودش و نوشته هایش با دیگر نویسنده ها مقایسه شوند. رضا امیرخانی چندین سفرنامه و چندین داستان کوتاه و چندین رمان نوشته و از نظر حرفه ای، تخصص، بزرگی، برادری و مشورت، حق داداش بزرگ بر گردن حسین قدیانی دارد. هم شما و هم دیگر دوستان لطفا در کامنت ها مراعات کنید این نکته را. زیاد پیش می آید که داداش حسین برای مشورت یا خیلی چیزهای دیگر، پیش رضا امیرخانی می رود و از ایشان استفاده می کند.

  شیدا؛

  لطفا در کامنت های خوب و قابل تامل تان اصول ویرایشی را رعایت کنید. حس می کنم از اروپا کامنت می گذارید و لابد کیبوردتان حروفی را کم دارد!

  شوکران؛

  ممنون بابت کامنت های طنازانه ات…

 34. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۲۴۴* حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام:

  از چنگال عقوبت رهایى ندارد، کسى که با حیله به ستمگرى می پردازد…

  (بحارالانوار، ج۷۸، ص۳۴۹)

 35. ستاره خرازی می‌گوید:

  سید احمد؛

  اتفاقا من به نوشته های آقای امیرخانی بسیار علاقه دارم و به جز “از به” که فرصت نشده، همه کتابهاشونو مطالعه کردم.
  قصدم مقایسه نویسنده ها نبود، شاید نتونستم منظورم رو درست برسونم.

 36. ف. طباطبائی می‌گوید:

  **یا ذالجلال و الاکرام**

 37. عمار می‌گوید:

  “البته زنده باد فوتبال، اما مرگ بر انگلیس.”

 38. تـا یـار کـه را خـواهـــــPelAk23ــــــد می‌گوید:

  عقل معاش می گوید:
  که شب هنگام خفتن است
  اما عشق می گوید:
  چگونه می توان خفت
  وقتیکه جهان ظلمتکده کفرآبادی است
  که در آن احکام حق مورد غفلت است؟!
  عشق می گوید:
  چگونه می توان خفت
  وقتی هنوز خون گرم امام عاشورا …از زمین کرب و بلا می جوشد…
  و تو را فرا می خواند؟!…
  چگونه می توان خفت…
  و جهان را در کف جهال و قداره بندها رها کرد؟!…
  نه! شب هنگام خفتن نیست…

 39. بانو می‌گوید:

  حسین قدیانی و اسفندیار مشایی در یک سفر مشترک!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  باید منتظریک متن طنز باشیم.

 40. سیداحمد می‌گوید:

  مبعث آقا رسول الله مبارک…

  http://uploadtak.com/images/w4526_Golchin_mabase_payam.mp3

 41. چشم انتظار می‌گوید:

  این جملتون: «the field of Athenry» اگر چه نام سرود استقلال و هویت ملت ایرلند است، اما ترجمه دم دستی اش هیچ نیست الا «مرگ بر انگلیس».
  منو کشته!…

 42. آزاد اندیش می‌گوید:

  “این جماعت، انگشت هم که در بینی می کنند، دنبال نفع سیاسی اند،”
  نفعش چیه؟ بعضی مردم در ترافیک بسی نفع میبرن!
  مواظب باشین مشایی نخواد نفع سیاسی ببرد زشته!
  سلام ما را هم به دوستان معترض وال استیریت برسانید.

 43. مجنون می‌گوید:

  مبعث مبارک
  راستی حسین آقا نیویورک میری التماس دعای مخصوص

 44. تـا یـار کـه را خـواهـــــPelAk23ــــــد می‌گوید:

  رسول خدا صلی ا لله‏ علیه ‏و‏آله هرگز با مردم به اندازه عقل خود سخن نگفتند و فرمودند: ما پیامبران مأموریم که با مردم به اندازه عقل و فهمشان سخن بگوییم.
  //امام صادق علیه‏ السلام//کافى، ج ۱ ، ص ۲۳

  بیایید دل را نیز آذین ببندیم با حب به رسول خدا
  مبعث مبارک

 45. سوسو می‌گوید:

  سلام.
  به اینجا سر بزنید: http://kahfehasin.blogfa.com/post-176.aspx
  حرف خیلی از مردمه و ابهامشون.

 46. شوکران می‌گوید:

  دیدی آقای مدیر؟ همین که فهمیدن می خوای موضوع یارانه نون رو تو سازمان ملل مطرح کنی، سه سوته زیادش کردن! حالا باز بگین سازمان ملل کارایی نداره.
  امیدوارم یه روز راست راستکی برا سخنرانی بری سازمان ملل. آفرین آقای مدیر، اگه رئیس جمهور شدی منو وزیر امور خارجه میکنی؟ آفرین، تو رو خدا منو وزیر کن، آقا سیداحمد آقا رو هم بکن معاون اول، باشه؟ این چشم انتظارم بچه خوبیه، دستشو یه جایی بند کن.
  ولی آقای مدیر، اگه رئیس جمهور شدی، من همون آقای مدیر صدات میکنما، نیای هی بگی: اینقدر به من نگو آقای مدیر!

 47. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۲۴۵* رسول خاتم حضرت محمد صلى الله علیه و آله:

  آیا شما را از شبیه ترین تان به خودم با خبر نسازم؟ گفتند: آرى؛ اى رسول خدا! فرمودند: هر کس خوش اخلاق تر، نرم خوتر، به خویشانش نیکوکارتر، نسبت به برادران دینى اش دوست دارتر، بر حق شکیباتر، خشم را فروخورنده تر و با گذشت تر و در خرسندى و خشم، با انصاف تر باشد…

  (کافى، ج ۲، ص۲۴۰)

 48. میلاد پسندیده می‌گوید:

  یک انیمیشن جدید ساختم… پرونده هسته ای ایران! 🙂

 49. پیرمرد می‌گوید:

  ۱-عید مبعث مبارک

  ۲-یک سوال، چه کسی‌ این ماموریت را تعیین می‌کند؟

  ۳-داداش حسین، مراقب خیلی‌ از مسائل حاشیه‌ای این سفر باش.

 50. سیداحمد می‌گوید:

  جناب پیرمرد؛

  مهم، فردش نیست… مهم این است که در چنین سفری، رئیس جمهور نماینده جمهوری اسلامی است و هر سال، مسئولیت نوشتن سفرنامه به نویسنده ای سپرده می شود…

 51. پاییز می‌گوید:

  سلام
  تبریک بابت عید سعید مبعث بر شما مهدی یاورانِ عزیزِ خودم در قطعه قشنگ ۲۶
  و تبریک به داداش حسین بچه بسیجی ها واسه رفتن به سازمان ملل، البته ما هم برای عاقبت به خیری این سفر دعا میکنیم.

 52. پاییز می‌گوید:

  غلط کرده نظام سلطه اگر می گوید ورزش، سیاسی نیست. هنر، سیاسی نیست. سینما، سیاسی نیست. این جماعت، انگشت هم که در بینی می کنند، دنبال نفع سیاسی اند، اما به ما خاورمیانه ای های مسلمان که رسیده اند، شعار فوتبال برای فوتبال سرمی دهند…
  واقعا غلط کرده گفته…

 53. پیرمرد می‌گوید:

  سید احمد عزیز:

  میدانم فردش مهم نیست، اما ‌واگذاری مسئولیت نگارش سفرنامه به یکی از نویسندگان را نمی‌د‌انستم.

  طرح این سوال بیشتر بخاطر نگرانی من برای داداش حسین بود، که در بند ۳ توصیه آنرا کردم. خصوصا در اواخر دوره ۸ ساله و جریان انحرافی.

  گرچه مطمئن هستم قلمی که خون شهید آنرا تغذیه می‌کند بهترین ارمغان را برای ما خواهد آورد. “فا‌‌ لله خیراً حافظا و هو ارحم الراحمین”

 54. سیداحمد می‌گوید:

  پیرمرد بزرگوار؛

  نگران نباشید!
  دعای اهالی قطعۀ ۲۶ همراه داداش حسین است.

 55. فاطمه می‌گوید:

  سلام ؛
  اینجا برید جالبه ;-):
  http://www.eshnab.mihanblog.com/post/111

 56. لبیک یا حسین می‌گوید:

  تا اونجایی که من دیدم در چند سفر خارجی اخیر رئیس جمهور مشایی نبوده، احتمال داره در این سفر هم نباشه، ذر هر صورت بود و نبودش دیگه فرقی نمیکنه چون با مدیریت مدبرانه ی آقا فعلا تو اوته…

 57. لبیک یا حسین می‌گوید:

  ولی واقعا تجربه ی خوبیه انشاالله بیشترین و بهترین استفاده را ازش ببرید!

 58. دلخون می‌گوید:

  سلام علیکم؛

  شما برید پس اینجا چی میشه؟

 59. به جای امیر می‌گوید:

  غار (گفت و شنود)

  گفت: پرونده هسته ای ایران که خیلی شفاف است، پس چرا ۱+۵ نزدیک به ۱۰ سال است که آن را به چالش کشیده است؟!
  گفتم: ای عوام! اگر آمریکا و متحدانش به حق هسته ای ایران اعتراف کنند، یک بار دیگر برای همه ملت ها ثابت می شود که مقاومت تنها راه پیروزی است و این برای غرب بحران زده یک فاجعه دیگر است و موج بیداری اسلامی را گسترش بیشتری می دهد.
  گفت: پس چرا مذاکره می کند و تهدیدهای خود را عملی نمی کند؟
  گفتم: برای این که به قول مجله آمریکایی «ویکلی استاندارد» سران کاخ سفید به نظریه امام(ره) پی برده اند که فرموده بود «آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند».
  گفت: روزنامه فرانسوی فیگارو هم نوشته بود که آمریکا و اسرائیل در چالش با ایران به مرحله هر دو سر باخت رسیده اند.
  گفتم: دو نفر رفته بودند شکار که یک شیر به آنها حمله کرد، یکی رفت بالای درخت و دیگری وارد یک غار شد، کسی که وارد غار شده بود هرچند دقیقه یک بار بیرون می آمد و با حمله شیر دوباره وارد غار می شد. آن که روی درخت بود پرسید؛ چرا در غار نمی مانی؟ و یارو گفت؛ آخه یک شیر دیگر هم درون غار است.

 60. حسن عبدالصمد می‌گوید:

  سلام. مطلب شما در قسمت سیاسی نوشت در سایت حرف تو درج شد
  harfeto.ir

  یاعلی مدد

 61. ناشناس می‌گوید:

  عالی بود، عالی!

 62. بنده نقطه والسلام می‌گوید:

  بسم الله بحق موسی بن جعفر (ع)

  یورو پشت یورو

  پایان یورو؛ یورو به ته خط رسید؛ الفآتحة؛
  تیتر اول خبرچین های سرویس های خبری همه جا از چین گرفته تا ماچین باورت میشه؟!

  باورم می شود؛ چون فریادهای پسرک شش ساله یا شف چنگوی سی و شش ساله آن هم از یک گل سانتی تو بخوان شانسی نمی تواند حریف فریادهای هل من ناصر ینصرنی بابا و ننه پسرک مو طلا بشود.

  باورم می شود؛ وقتی به جای شنیدن قوقولی قوقوی خروس ها، ملودی خُرناس کشیدن موسیوی سی بی لوی فرانسوی را از روی سکوهای یورو ۲۰۱۲ می شنوم؛ شاید از رژه رفتن و شعار دادن در شانزه لیزه خسته شده شاید هم از لنده های حاج خانمش بابت نبود دو زار یورو در جیب مبارکش به تنگ آمده به هر حال داغون داغون بود لِ لِ.

  باورم می شود؛ وقتی ماتادورها چرت زدن در کف خیابان را به لم دادن روی سکوهای گرم و نرم ورزشگاه ترجیح می دهند.

  باور کن باورم می شود ناله های شب اول قبر یورو شنیدنی خواهد بود چیزی نمانده در تشییع جنازه اش بزن و بکوب راه بیفته، نفس های آخرش هست حتی دیگر جام یورو هم نمی تواند فاجعه ی یورو را پنهان کند.

  اصلا یوروی ۲۰۱۲ هم یوروی همیشگی نیست، انگار یورو هم با کمبود یورو مواجه شده، کم مونده پلاتین های پلاتینی هم زنگ بزند باور کن میشل هم پیر شده این بحران همه را پیر کرده مثِّ بکن باور مثِّ بلاتر حتی مثل فردوسی پور خودمان نمی دانم شاید از حسرت لژیونر شدن باشد ولی دیگه دل و دماغ همیشگی را ندارد کم کم نود هم باید برود چون بدون عادل صفا ندارد دیگر خبری از خواهر زاده پسرعمه باجناق رونالدو نیست حتی پنیر گزارشش هم کم شده کش دار نیست؛ یادش بخیر قدیم ندیما زمانی که توپی گل می شد و از ته حنجره اش واژه ی گل را بیرون می انداخت، آنقدر گافِ گل را می کشید که یادش می رفت لام گل را بگوید… و این یکی از بامزه ترین گاف های کلکسیون صدا و سیما می باشد یادش بخیر!
  البته جای تشکر دارد از اکابر و کلفتین صدا و سیما این رسانه ملی که هنوز ما سیمای این نوع گل پریاب را در این آیینه جادو مشاهده نکردیم و مستفیض نشدیم به قول موسیوی سی بی لوی فرانسوی؛ مرسی!

  این شب ها بازی های یورو شده خیرات هر شب جمهوری اسلامی نمی دانم به نرخ تومان حساب کردند یا ریال ولی حتما به یورو نبوده آخر جلوی خر هم بندازی رخ برمی گرداند شاید اخی هم کند… رویش و پشتش. انگلا مرکل را که نگو، بدجوری کفری شده شخصا به دنبال کرمِ افتادهِ به جانِ یورو می گردد از این بلاد به اون بلاد؛ حالا این ضعیفه ژرمنی چه ربطی به این کرم دارد نمی دانم شاید اگر کرم قصه ی ما برعکس روی مرکل بنشیند معادله حل شود؛
  “آب در کوزه و ما گرد جهان می گردیم ”

  خلاصه خرتوخریه بیا ببین، البت این یورو با آن یورو فرقی نمی کند؛ یورو یورو است جفتش بازی مقامات عالیست؛ نکبت پشت نکبت؛ یورو پشت یورو؛ پشت صحنه این خیمه شب بازی کیست؟! این شما واین برنامه این شب ها جام چهاردهم به نیت چهارده جام مقدس یورو ( شکراً لله ) با اجرای جاودانی رضا جاودانی و همراهی اساتید خبره و کارشناسان زبده با مدرک دکتری فوتبال شناسی یه وقت از دست ندی از بعد از نماز شام و عشا تا قبل از نماز شب و نیایش با خدا ملتمسانه التماس دعا.
  نقطه والسلام

  منور بفرمایید.

 63. سیداحمد می‌گوید:

  دل نوشتی زیبا از داداش حسین در مدح شهید چمران تا دقایقی دیگر در وبلاگ قطعه ۲۶

 64. دلخون می‌گوید:

  بی ربط:

  شاعر گفت:

  “خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری”.

  شاعر راست می گفت…

  آنقدر دلت از دست ما آدمها گرفته که اگر چون خود داشتی آنقدر در خلوت تنهایی با او گریه می کردی، که دنیا در زیر بغض های نترکیده ات غرق می شد…

 65. نقطه چین می‌گوید:

  مرگ بر هرچی استکبار صفت و روباه! حالا میخواد کبیر؛ باشه اکبر باشه؛ بچه اکبر تو بریتانیا باشه؛ اصغر تو بغل اکبر باشه و ….

 66. نقطه چین می‌گوید:

  البته ما خر بابا اکبریم، اما بابا اکبر داریم تا بابا اکبر!

 67. آنتی انگلیس می‌گوید:

  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر فتنه گر
  ……………………….
  مرگ بر انگلیس کثیف خبیث جنایتکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.