هنوز هم می‌گوییم «وحدت»

یادداشت میهمان/ وطن‌ امروز:

روزهای گذشته در فضای اینترنت، شایعه‌ای دست به دست چرخید: «حسین قدیانی به یکی از بزرگان اهانت کرده!». رد این شایعه و دروغ آشکار را گرفتیم و آخر سر فهمیدیم گویا متن «خیانت در جبهه خودی» که مورخ ۲۹ اردیبهشت ۹۲ در «وطن‌امروز» چاپ شده، برای عده‌ای سنگین آمده و اسباب این شایعه را فراهم آورده است. ما از همان ابتدا تذکر داده بودیم که این خانه یعنی خانه تفرقه، سست و بی‌فرجام است. صدر تا ذیل متن «خیانت در جبهه خودی» اگر حرفش این است که «تفرقه، خیانت در جبهه خودی است»، ما پای این یادداشت ایستاده‌ایم و البته همچنان هم معتقدیم تفرقه، خیانت در جبهه خودی است. اینکه حالا عده‌ای از عزیزان، آن متن را به خود گرفته‌اند و به جای پذیرش حرف حساب، حسین قدیانی را ناجوانمردانه متهم به اهانت می‌کنند، لابد بیانگر این است که خود نیز بر رفتار و کردار تفرقه‌آمیزشان «اعتراف ناخواسته» دارند! عجیب اینکه عزیزان شایعه‌پراکن، نقد تفرقه، آن هم از موضع دلسوزی برای وحدت در جبهه خودی را «مخرب وحدت» شمرده‌اند! و وقتی دیدند چقدر این بیانشان بی‌اساس است، این طرف و آن طرف شایعه کردند که حسین قدیانی مرتکب اهانت شده است. نویسنده ما اما کارنامه روشنی دارد و اگر نقدی یا تعریفی کرده، هر دوی این موارد از دریچه انقلاب اسلامی و پنجره اصول و ارزش‌ها بوده. حسین قدیانی مادامی که نویسنده حزب و جبهه خاصی نباشد و قلم را وارسته از این وابستگی‌ها بچرخاند، باید هم هر از چندی مورد هجمه قرار گیرد.

ما ضمن اعلام ارادت نسبت به این دوستان بزرگوار، هنوز هم بر سر موضع‌مان هستیم و همچنان ایشان را به حفظ وحدت و عدم تخریب نامزدهای محترم اصولگرا توصیه می‌کنیم و عرضه می‌داریم؛ پایه این استدلال که رقابت در جبهه اصولگرایی را با توجیه غلط نبود دشمن، مجاز می‌شمارد از اساس اشتباه است.

در یک نگاه حداقلی اگر دوستان عزیز قائل به وحدت در جبهه اصولگرایی نیستند، لااقل فقط کاندیدای مورد نظر خود را تبلیغ کنند و از تخریب سایر کاندیداهای اصولگرا بپرهیزند.

وطن امروز/ ۲ خرداد ۱۳۹۲

این نوشته در یمین ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. حافظ می‌گوید:

  بسم الله…

  سلام
  نمیدونم الان، قبل از شروع تبلیغات و نظرات کاندیداها به صورت رسمی در تلویزیون جای اینگونه بحث ها هست یا خیر
  اما جناب قدیانی؛
  شما دیگه یه نویسنده معمولی نیستین و شاید بشه گفت مهمترین و پر نفوذترین قلم رو در بین حزب اللهی ها دارین و در فضای سایبر کسی به خوبی شما کلمات رو کنار هم قرار نمیده؛ برای همین هم این سوال رو از شما میپرسم.
  ما قراره که فقط به یک نفر رای بدیم؛ پس معنی دو بال یک پرنده بودن جلیلی و قالیباف رو متوجه نمیشم، ما باید هممون پشت سر یک کاندیدا بایستیم تا با اقتدار برنده بشه؛ من این نظر رو حتی قبل از تائید صلاحیت ها و عدم احراز صلاحیت آقای هاشمی داشتم و تو مباحثی که داشتیم میگفتم چرا از دو نفر حمایت کنیم؟
  بالاخره بین قالیباف و جلیلی یکیشون قراره رای بیاره البته اگه شانس های اصلی رو همین دو نفر در نظر بگیریم، حال با اینکه خود شما بارها از جناب شهردار به خاطر ضعف در بصیرت و عدم اتخاذ مواضع صحیح و روشن انتقاد کردید، چرا ما را تشویق می کنید که از هر دو نفر حمایت کنیم؟
  البته تخریب خوب نیست حتی نسبت به مشائی و هاشمی و حتی به دشمن ترین دشمنان دین هم تخریب خوب نیست؛ ولی چرا شما با قلم پر توانتون سعی نمی کنین همه رو زیر یه چتر ببرین؟

 2. مسافر می‌گوید:

  “در یک نگاه حداقلی اگر دوستان عزیز قائل به وحدت در جبهه اصولگرایی نیستند لااقل فقط کاندیدای مورد نظر خود را تبلیغ کنند و از تخریب سایر کاندیداهای اصولگرا بپرهیزند.”

  مقام معظم رهبری:

  “من به طور جد از همه‏ ى کسانى که نسبت به نامزدهاى مختلف علاقه‏ مندى‏ هایى دارند، درخواست میکنم، اصرار میکنم که این علاقه‏ مندى خودتان را از راه تخریب دیگران، اهانت به دیگران، متهم کردن دیگران نشان ندهید. هرچه میخواهید، از نامزد مورد علاقه‏ ى خودتان تمجید کنید، تعریف کنید؛ اما دیگران را تخریب نکنید. این علامت بدى است. “

 3. حافظ می‌گوید:

  مسافر عزیز!
  من هم نگفتم تخریب کنیم، در پیامم هم اشاره کردم که تخریب در هر صورتیش بده!
  من گفتم از یه نفر حمایت کنیم؛ همین!
  حداقل اینکه تشویق نکنیم که کل بدنه حزب الله از دو نفر حمایت کنن!
  البته میدونم که این فقط وقتی صورت خواهد گرفت که خود اصولگرایان روی یه نفر تمرکز کنن!
  معنای پیام شما رو متوجه نشدم اصلا

 4. مسافر می‌گوید:

  حافظ:

  منم این پیام رو در جواب شما نفرستادم! کلا در تایید مطلب بود.

  و اما تا آقای هاشمی بود، حرف حسین قدیانی حمایت از هر ۲ نامزد اصلی یعنی باقر و سعید بود، نه الان! قطعا الان دیگر نمی توان (جهت انتخابات) از هر ۲ نامزد دفاع کرد و هر که باید مبلغ علاقه و رای و نظر خود باشد. البته بر اساس نوشته های قطعه ۲۶ حتی با نبود هاشمی هم بهتر است که طرفداران هر نامزد اصولگرا، محسنات نامزد خود را بگویند و دیگر نامزدهای اصولگرا را مورد تخریب قرار ندهند. و یادمان باشد وجود حسن روحانی و… را!!

  وحدت همیشه واجب است…

 5. چشم انتظار می‌گوید:

  داداش حسین عزیز؛
  آیا نباید بین شما، نویسنده ی حکومتی، که به آن افتخار می کنید و می کنیم، با نویسنده های قلم به مزد روزنامه های زنجیره ای، که زیر پرچم یزید هم سینه می زنند، فرقی باشه؟!
  خوب؛ یکی از تفاوت های اصلی هم اینه که، بعضی مواقع، در عین مظلومیت، باید هم از دوست بخوری، هم از دشمن… این عین ثوابه.
  بد می گم؟ بگو بد میگی… والا!!

 6. احمدرضا می‌گوید:

  خاطره ای خواندنی از زمان اسارت پدر عزیزم

  http://tariqevasl.blogfa.com/post/117

 7. ف.طباطبایی می‌گوید:

  تشکر می کنیم از این یادداشت به جای روزنامه وزین وطن امروز!!

  ما خدا رو شکر می کنیم که نویسنده بی نظیر حزب اللهیِ ما، به هیچ باند و جریان و گروهی وابستگی ندارن. دعا می کنیم که همیشه نویسنده انقلاب اسلامی و حضرت امام خامنه ای باشید.

 8. سیداحمد می‌گوید:

  بشکست اگر سر من به فدای چشم مستت
  سر خم می سلامت شکند اگر سبویی

 9. علی می‌گوید:

  چرا فکر می کنیم که فقط این بقیه اند که به ما اهانت می کنند؟!
  اگه جبهه پایداری ادبیات مناسبی در برابر قالیباف نداره آیا ادبیات قالیباف در برابر آنها مناسبه؟!
  من که اظهارات هر دو طرف رو دنبال کردم، چیزی بنام انصاف ندیدم!!

 10. قاصدک منتظر می‌گوید:

  امام رضا(ع) فرمودند:

  خودتان را به بدگویی و بددهنی نسبت به همدیگر و چنگ زدن به چهرۀ همدیگر مشغول نکنید. من با خودم عهد کرده‌ام، اگر کسی اختلاف افکنی کند و در این اختلاف افکنی یکی از دوستان ما را ناراحت کند او را نفرین کنم و از خدا بخواهم در دنیا شدیدترین عذاب را به او بدهد و در آخرت هم از زیانکاران باشد.

  (اختصاص شیخ مفید، ص ۲۴۷)

  پیامبر اکرم(ص) فرمودند:

  هیچ امتى پس از پیامبرش با هم اختلاف نکردند مگر این که گروه باطل آنها بر گروه حق پیروز شدند.

  (کنز العمال ۱/ ۲۸۳، حدیث ۹۲۹)

 11. مسافر می‌گوید:

  “چشم انتظار”:
  ممنون از لینکتون.
  برا حال و هوای بدی که الان داشتم خیلی خوب بود…

 12. صاعقه گمنام می‌گوید:

  قشنگ بود ممنون

 13. سیداحمد می‌گوید:

  سپاس از روزنامه شجاع و ولاییِ وطن امروز!
  خدا عاقبت همه ما را ختم به خیر کند؛ امیدوارم بعضی ها به این فکر کنند که باید پاسخگوی تهمت ها و غیبت ها باشند در محضر الهی…

 14. به جای امیر می‌گوید:

  واق (گفت و شنود)

  گفت: در حالی که همه نامزدهایی که صلاحیت آنها احراز نشده، رای و نظر شورای نگهبان را قانونی دانسته و پذیرفته‌اند، وزارت خارجه آمریکا شدیدا به شورای نگهبان اعتراض کرده است!
  گفتم: اعتراض کرده که چی؟!
  گفت: که چرا شورای نگهبان صلاحیت بعضی‌ها را تایید نکرده است.
  گفتم: به وزارت خارجه آمریکا چه ربطی دارد که خودش را نخود هر آش می‌کند؟
  گفت: از وقتی که فهمیده آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند، یک گوشه ایستاده و بعله…
  گفتم: از یک سگ پرسیدند چرا اینقدر زود پیر شدی؟ گفت از بس که واق الکی زدم!

 15. ناشناس می‌گوید:

  سلام… خوب بود.

 16. تجریش می‌گوید:

  ****************** برداشت آزاد ********************

  امام خامنه ای چندی پیش: اگر مومن و حزب اللهی هستند، این کارها را نکنند…

 17. آذرخش می‌گوید:

  تخریب ها و تهمت ها همیشه هست.
  مهم اون چیزیه که واقعا تو دل شما می گذره. بقیه اش رو واگذار کنید به خدا.
  فقط من موندم بعضی ها چطور با اون همه ادعا، عقلشون رو آکبند می ذارن تو زنبیل و راه میفتن دنبال حرفای خاله زنکی…

 18. حامد می‌گوید:

  سلام
  من قصد داشتم ذیل مطلب جدید نظر بدهم که نشد؛ خواهشم از همه دوستان این هست که فقط به خواندن مطالب اکتفا نکنیم، اگر آقای قدیانی مانع نمی دانند، لطفا مطالب را هم در سطح وب بازنشر کنیم. متشکرم

 19. مهزیار می‌گوید:

  ………………..
  http://rojanews.com/?p=4610

 20. اهوازی می‌گوید:

  سلام آقای قدیانی عزیز……..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.