به اضافه اون!

وطن امروز ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶

برای مثل «از قضا سرکنگبین، صفرا فزود»، هیچ مثالی ملس‌تر از اسحاق جهانگیری نیست که به میدان انتخابات آمد بلکه باری از دوش حسن روحانی بردارد اما ناخواسته شد باری دیگر بر گرده رئیس ناخوش‌احوال دولت موسوم به اعتدال! حالا رئیس فعلی قوه مجریه، رقیبی هم از درون کابینه پیدا کرده و این شوخی، آنقدر برای اصلاح‌طلبان جدی شده که گاه به تلویح و گاه به تصریح، خواهان کناره‌گیری روحانی به نفع جهانگیری بشوند! ناظر بر رفتار و گفتار معاون اول روحانی در مناظره، بدون هیچ عذرخواهی از نامبرده، معتقدم اسحاق جهانگیری، مصداق مسلم ککی است که از لباس جریان اعتدال و شلوار جناح اصلاحات، بیرون نخواهد آمد! او هر چه کند، دست آخر، به نفع مدافعان تغییر وضع موجود، تمام خواهد شد! جهانگیری تا آخر بماند، به نفع روحانی کنار برود، روحانی به نفعش کنار برود و حالا هرچی، تنها و تنها به تثبیت وضعیت بسیار بد و بسیار متشتت دولت اعتدال، کمک کرده است! طرفه حکایت اینجاست که اسحاق جهانگیری در مقام معاون اول حسن روحانی، هرگز نخواهد توانست خودش را به عنوان «آلترناتیو» وضع موجود جا بیندازد! اگر مردم، دولت اعتدال را به دولت رکود و بیکاری و عدم تولید و خلف وعده و ندیدن مشکلات و دروغ و تهمت و حامی فساد و پناهگاه مفسد و بی‌خیال نسبت به معضلات ریز و درشت خود می‌شناسند، لاجرم در این «کارنامه لرزان»، بعد از حسن روحانی، بیشترین نقش را به اسحاق جهانگیری در مقام معاون اول دولت اعتدال اختصاص می‌دهند! اینکه ما دیروز تیتر یک خود را به بازی «دوسرباخت روحانی» اختصاص دادیم، یکسرش ناظر بر همین نقشی بود که اسحاق جهانگیری در مناظره ایفا کرد! او که قرار بود «مکمل روحانی» باشد، حالا خواسته یا ناخواسته، مروج زمزمه «عبور از روحانی» شده! و صرف این زمزمه، مؤید وضع درب و داغان حسن روحانی در انتخابات است! آنچه ما در روزهای قبل، تنها مستند بر یک تحلیل درست، می‌نوشتیم، اینک اسحاق جهانگیری را هم یار و به تعبیر بهتر «مکمل» خود می‌بیند! یک لحظه فکر کنید! چیزی هم آیا از این بدتر برای یک رئیس‌جمهور ۴ ساله متصور هست که اولا از فرط عدم تسلط بر آمار، نیز از فرط کارنامه ضعیف، مجبور باشد همراه معاون اول خود به صحنه مناظره‌ها بیاید؟! و ثانیا بعد از اولین مناظره، مشاهده کند که حتی در روزنامه‌های همسو، به نامزد پوششی بیشتر از خودش توجه می‌کنند؟! القصه! تعریف روحانی، ذیل جهانگیری، بدترین آسیب به شخصیت متزلزل روحانی است! و البته از یاد نبریم صرف حضور جهانگیری به‌عنوان «نامزد ضربه‌گیر» هم، همان اول کار، آسیب فراوانی به حیثیت روحانی زد! این از یک سر بازی دوسرباخت روحانی! آن سر دیگر اما به درخشش محمدباقر قالیباف بازمی‌گردد که خیلی شیک و تمیز، اولا توانست خودش را آلترناتیو وضع موجود جا بیندازد و ثانیا توانست جلوی چشم همه ملت، بیش از پیش، دروغ‌های درشت و خلف وعده‌های آنچنانی حسن روحانی و شرکا، من‌جمله همین معاون اول را به ایشان گوشزد کند! فی‌المثل آنجا که قالیباف، ناظر بر وعده تحول اقتصادی ظرف ۱۰۰ روز، خطاب به روحانی گفت: «شما صداقت ندارید، به اضافه اون!» واضح است «اون» یعنی «عقل» را کلیت این جریان هم خیلی ندارد، چرا که «از قضا سرکنگبین، صفرا فزود»! حالا مجهولات جریان هوادار وضع موجود، با وجود شوی دراماتیک جهانگیری، بیشتر از قبل هم شده! جهانگیری اما با نوع ادبیات خود، نشان داد چیزی فراتر از حرف‌های سخیف چهارواداری ندارد!

این نوشته در یسار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم رب شهداء و الصدیقین
  گرامی می‌داریم سالروز شهادت بسیجی شهید اکبر قدیانی را با ذکر یک صلوات

 2. ... می‌گوید:

  پیر میخانه عشاق، خمینی فرمود، هر چه داریم ز سالار شهیدان داریم…
  اللهم صل علی محمّد و آل محمّد و عجل فرجهم

 3. سیداحمد می‌گوید:

  به اضافه اون!
  😉

 4. shillar_94 می‌گوید:

  «ادبیات چهارواداری» در لغت نامه دهخدا:
  رفتاری خشن و دور از آداب در نشستن و برخاستن و صرف غذا و جز آن.
  معرفی خوبی بود.

 5. ... می‌گوید:

  ممنون می‌شم بعدا کمی راهنمایی کنید…

 6. سایه/روشن می‌گوید:

  و این‌گونه بود که حسن «به‌اضافه‌ی اون»، تسلیم صحنه‌آرایی خطرناک خود گشت!

 7. ناشناس می‌گوید:

  خخخخ! دقیقا! احمق‌ها فعلا خوشحال هستن ولی خود روحانی و جهانگیری می‌دونن چه اشتباهی کردن! کلا جهانگیری باعث شد روحانی بیشتر از این بره پایین و تو دید نباشه! آخر سر هم مجبوره بیچاره رو تنها بزاره تو رقابت با قالیباف یا رئیسی…

 8. قاصدک منتظر می‌گوید:

  این نامزد پوششی
  نه تنها نتونست نداشته‌های عملکرد روحانی و دولتش رو بپوشونه؛
  بلکه ضعف‌های «دولت دروغ‌گوی به اضافه اون» رو عریان‌تر کرد!

 9. قاصدک منتظر می‌گوید:

  میلاد عین‌الحیاة عاشقان و حبل‌المتین خونین‌کفنان راه دین، سرور و سالار شهیدان، اباعبدالله‌الحسین (ع) مبارک باد.

 10. به جرم عشق می‌گوید:

  تیتر «دوسرباخت» و جمله توضیحی مربوطه، از یک جهت دیگه هم خط‌شکنی کرد…

 11. رهگذر می‌گوید:

  گرامی باد روز پاسدار بر آنان که از جنس شهیدان و هم پیمان با «حسین» از نسل فصل سرخ ایثارند…
  سی و پنجمین سالروز عروج آسمانی شهید «اکبر قدیانی» در صبحگاه خونین دهم اردیبشت سال ۶۱ گرامی باد…

 12. پرستوی مهاجر می‌گوید:

  خوشم میاد زنجیره‌ای‌ها اصلا خودشون را از تک و تا نمی‌ندازن…

 13. پرستوی مهاجر می‌گوید:

  حکمت ۳۵۰
  روانشناسى مردان ستمکار
  امام علی که درود خدا بر او، فرمود:
  مردم ستمکار را سه نشان است؛ با سرکشى، به مافوق خود ستم روا دارد و به زیردستان خود با زور و چیرگى ستم کند و ستمکاران را یارى دهد.

 14. سمانه می‌گوید:

  سالروز شهادت پدر بزرگوارتان گرامی باد.
  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

 15. تداعی می‌گوید:

  شادی روح شهید محسن وزوایی صلوات!

 16. بجستان می‌گوید:

  بسم رب شهداء و الصدیقین
  گرامی می‌داریم سالروز شهادت بسیجی شهید اکبر قدیانی را با ذکر یک صلوات

 17. بجستان می‌گوید:

  «ادبیات چهارواداری» یعنی عینا تجسم وزیر مزخرف مسکن

 18. بجستان می‌گوید:

  رهبر انقلاب، خطاب به نامزدها:
  به‌ گونه‌ای شعارها و برنامه‌ها را مطرح کنید که همه بدانند با هدف اصلی حمایت از طبقات ضعیف وارد عرصه شده‌اید و حل این مشکل مهم برای شما در اولویت جدی قرار دارد.
  دهم اردیبهشت ۹۶

 19. برف و آفتاب می‌گوید:

  بی‌صداقت، بی عقل، بی‌تدبیر، بی‌امید، بی‌محبوبیت…
  بی‌همه‌چیز که می‌گن همینه دیگه!

 20. صبا می‌گوید:

  اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.