درود بر خمینی

ح‌ق: خوش به حال آن‌ها که دل‌تنگی غروب آدینه را با نسخه‌ی سمات درمان می‌کنند. اگر از دل‌نوشت عصر جمعه، مهدی را بگیری، مثل این می‌ماند که درباره‌ی عاشورا سخن بگوییم، بدون اشاره به سیدالشهدا. حتی سهوی هم، غلطی بزرگ بود اشاره‌ی گذرا به نام امام در قطع‌نامه‌ی راه‌پیمایی امسال. این‌که «رسم امام از اسم امام مهم‌تر است» جبران این خطای فاحش نمی‌شود. عدم درج اسم خمینی در این پیام، در وهله‌ی اول، ظلم به خامنه‌ای بود. ندیده‌ایم رهبر انقلاب سخنی بگویند، بی‌آن‌که یاد «امام بزرگوار ما» را گرامی بدارند. سال فتنه وقتی سبزهای ترمزبریده اقدام به آتش‌زدن تمثال امام کردند، هر چه سکوت منادیان «خط امام» گوش‌خراش بود، فریاد غیرت حزب‌الله به دل می‌نشست. آن ایام همین را بهانه کردم و نوشتم که از قضا هیچ گروهی نسبت به روح‌الله عاشق‌تر از عشاق سیدعلی نیست. وای بر ما اگر یادگاران ژنی امام، رسم خمینی را حذف کنند و دیگرانی ولو ناخواسته، اسم خمینی را. دهه‌ی فجر امسال چه کرد دشمن در مجازستان با امام؟ یادمان نرود که دشمن هنوز هم بیش از همه، سینه‌ی مظلوم خمینی را هدف قرار داده. باری حضرت‌آقا به همین موضوع اشاره کردند: «از همه انقلابی‌تر خود امام بود و از همه هم بیش‌تر امام هزینه داد». دشمن اگر خامنه‌ای را هم می‌زند، مهم‌ترین علتش ایستادگی محض رهبر عزیز پای آرمان‌های خمینی است. صدر اسلام هم همین‌جور بود. فحش‌خور علی ملس بود، چون پای محمد در میان بود. آری! علی ذیل محمد، امیرالمؤمنین است و سیدعلی در سایه‌ی روح‌الله، ولی امر مسلمین. همه‌ی عظمت خامنه‌ای به خمینی است. همه‌ی شکوه انقلاب نیز. «این انقلاب بی‌نام خمینی در هیچ کجای جهان شناخته شده نیست» جمله‌ی هیچ جناح چپی نیست؛ صراط‌المستقیم لسان حکیم رهبر انقلاب است. فرزانه‌ای که ما را از بد و بی‌راه نهی می‌کند و عده‌ای عدل در یوم‌الله، شعار کذا سرمی‌دهند. بعضی‌ها عکس رهبر بر دیوار اتاق‌شان هست اما عکس منش آقا عمل می‌کنند. اگر اقدام‌شان خودسرانه است، خب انقلابی‌ها زودتر از هر طیف دیگری محکوم کنند این هزینه‌تراشی‌ها را. ائمه‌ی جمعه‌ای هم که علیه دوچرخه‌سواری بانوان در بیست و دوم بهمن نود و نه موضع نگرفتند، لطفا همین روش را در همه‌ی روزهای سال پیش بگیرند. آزادی اجتماعی بیش‌تر، بیش از آن‌که آمار فساد را بالا ببرد، نشاط جامعه را مضاعف می‌کند. اگر شاه چوب فساد سیستماتیک رژیم پهلوی را خورد، انقلاب به دلیل ذات فسادستیزش هرگز از کمی آزادی بیش‌تر ضربه نمی‌خورد. اوصیکم به معیشت ملت که من با شعار «مرگ بر گرانی» موافق‌ترم! زیرکانه‌تر نیست؟

این نوشته در یسار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. یاس سفید می‌گوید:

  این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست 🌷🌷🌷🌷

 2. یاس سفید می‌گوید:

  دعای سمات..‌.
  قدیما برای اینکه مادرم اجازه بده که جمعه شبها با برادرم به هیئت الشهدا برم هر هفته غروب جمعه همراه با زمزمه ی دعای سمات، کل خونه را جارو می کردم و با کلی ناله و گریه و التماس به درگاه خدا، بالاخره اجازه ی رفتن را می گرفتم و با ذوق و شوق با برادرم به هیئت الشهداء می رفتم و یواشکی از گوشه ی چادر قسمت زنانه ی مسجد امیرالمومنین یه نگاهی به عکس شهید شاهدی می نداختم و بهش می گفتم این هفته هم اومدم…😍

  یادم نمی ره که یه بارم از برادرم خبری نداشتم و دعای سمات را خوندم و با دوستم قرار گذاشتیم که یواشکی به هیئت بریم و از اونجا با برادرم برگردیم ولی تا آخر هیئت از برادرم خبری نشد و کل مراسم با استرس گذشت و موقع برگشت تو تاریکی و ترس آخرشب و استرس اینکه به مادرم چی بگیم و چطوری خودمونو به خونه برسونیم یه دفعه برادرمو دیدیم.. اون لحظه انگار دنیا را بهم دادند.
  الانم هر وقت اسم دعای سمات میاد و دعای سمات می خونم یاد اون دوران می افتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.