قوه وزارت خارجه!

«بی عملی در کارهای اجرایی» یا لااقل «کم عملی در وظایف اصلی قوه مجریه» گمانم نقد واردی به دولت اعتدال باشد چرا که اگر همه سیاست خارجی را معطل مذاکرات هسته ای کردن خطاست، همه امور کشور را معطل سیاست خارجی کردن، خطای بزرگ تری است.

گویی همه وزارت خانه ها فرع بر وزارت امور خارجه اند و همه وزرا حاشیه نشین جناب ظریف! حتی اگر عمده برنامه های شیخ حسن روحانی در ایام تبلیغات انتخاباتی معطوف بر سیاست خارجی بوده باشد، باز هم سهم سیاست خارجی در این دولت، زیادی زیاد است و این معضل، اندک تناسبی با آن یکی شعار رئیس قوه مجریه یعنی «اعتدال» ندارد.

قدر مسلم، سیاست خارجه بسیار مهم است، اما انتظار معجزه از سیاست خارجه داشتن انتظار بیهوده ای است. من اصلا فرض می کنم در مذاکرات هسته ای هیچ اقدام نا مناسبی صورت نگرفته و دیپلمات های ما در مذاکرات، به مر عزت، مر حکمت و مر مصلحت عمل کرده اند. حتی با این فرض هم نمی توان توقع داشت که مذاکره، نسخه شفا بخش اقتصاد باشد. قطعا این رویه خطاست که تو در داخل، وظایف اصلی قوه مجریه را انجام ندهی، اما همه چشم امیدت به فرایند و فرجام مذاکرات باشد! مع الاسف مدت هاست که نه خبری از افتتاح است، نه خبر خوشی از معیشت مردم به گوش می رسد. تورم هم که دارد بیداد می کند، اما جز مذاکره، مذاکره و باز هم مذاکره خبر خاص دیگری از دولت اعتدال به گوش نمی رسد! تو گویی مردم با «قوه وزارت خارجه» مواجه اند، نه «قوه مجریه». البته کسی منکر تاثیر سیاست خارجی -اگر درست و اصولی انجام شود- بر بهبود معیشت مردم نیست، لیکن وقتی در داخل شاهد نوعی بی عملی یا کم کاری هستیم، چه انتظاری می توان از نتیجه مذاکرات داشت؟! امریکا استغفرالله خدا هم که باشد، باز گفته اند؛ «از تو حرکت، از خدا برکت». از تو وقتی در داخل، حرکتی نیست، مذاکره در خارج، منتج به کدام برکت از سوی کدخدای عالم خواهد شد؟! بگذریم که امریکا، نه خدا و نه کدخدا، بلکه فی الواقع «دولت تعطیل» است! کلا به نظر می رسد دولت اعتدال، زیادی خوش بین است به مذاکره، به خصوص به مذاکره با امریکا. منتهای مراتب هر چه هست، در همین چند وقت اخیر بر همگان ثابت شد که مذاکره، از حل اغلب مسائل مربوط به حوزه سیاست خارجه عاجز است، چه رسد به اینکه احیانا بخواهد قیمت گوشت و لبنیات را سر و سامان دهد، و البته در این باب، طرف مذاکره از خود مذاکره مهم تر است! دولت باید دست روی زانوی خود بگذارد، زانوی عزم و همت ملت خود، نه زانوی مذاکره با طرفی که به هیچ امر بدیهی اندک پایبندی ندارد. روزی رهبر انقلاب فرمودند؛ «بهترین “مرگ بر امریکا” کار کردن برای این مردم است». ظاهرا بر اساس اقتضای زمان و مکان، ناچاریم به دولت اعتدال بگوییم؛ «بهترین مذاکره، کار کردن برای این مردم است». من واقعا نمی دانم از عمر دولت اعتدال ۱۰۰ روز گذشته یا کمتر و بیشتر، اما خوب می دانم «سالی که نکوست از بهارش پیداست». دیروز راننده تاکسی خط «هفت تیر، بازار» عجیب غافلگیرم کرد! می گفت: «وزیر مسکن گفته مسکن مهر را می خواهد متوقف کند!… از همان اول هم می دانستم ظریف به درد وزارت مسکن نمی خورد!» به راننده گفتم: «اما وزیر مسکن آقای ظریف نیست ها!» گفت: «ما که به جز این ظریف، وزیر دیگری نمی بینیم!!»

***

از اول این دولت تا الان، دقیق شمرده ام؛ سر جمع ۷ بار حرف کاملا متناقض زده همین وزیر مسکن درباره همین مسکن مهر! نکند این تناقض گویی ها هم با مذاکره حل می شود؟! ما که نسبت به سران کاخ سفید اساسا بدبین ایم، اما جماعت «واعطشا به امریکا» هم دیگر اینقدر خوب نیست همه قصور و تقصیرها را بیندازند گردن اوباما! و مذاکره! امریکا دولت خودش تعطیل است؛ دولت اعتدال را ساپورت کند؟! وزیر مسکن وقتی این کاره نباشد، تقصیر شعار «مرگ بر امریکا» نیست! وزیر خارجه وقتی عمل نا به جا داشته باشد، تقصیر «بیلبورد هنرمندان انقلابی» نیست! در داخل وقتی بی عملی باشد، تقصیر «آرمان خواهی» نیست! و در سیاست خارجه وقتی امید بیش از حد به مذاکره حاکم باشد، نباید جورش را یوم الله ۱۳ آبان بکشد! کرم معضلات از درخت تنبلی است. دولت باید آستین همت خودش را بالا بزند. گرم باد دم لوطی های قدیم با این جمله شان؛ «با این ریش، نمی شه رفت تجریش».

جوان/ ۶ آبان ۱۳۹۲

این نوشته در یسار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم الله…

 2. سیداحمد می‌گوید:

  “مدت هاست که نه خبری از افتتاح است، نه خبر خوشی از معیشت مردم به گوش می رسد. تورم هم که دارد بیداد می کند، اما جز مذاکره، مذاکره و باز هم مذاکره خبر خاص دیگری از دولت اعتدال به گوش نمی رسد! تو گویی مردم با «قوه وزارت خارجه» مواجه اند، نه «قوه مجریه».”

  آی گفتی!

 3. رضا می‌گوید:

  مسکن مهر را تعطیل کردند برای اینکه مثلا امکانات خوبی نداشت. آقای وزیر! کاش شما خانه ای می ساختید برای جوانان در حد امکانات خانه خودتان، آن وقت ما هم شما را دعا می کردیم و به مهندس نیکزاد هم مسکن ساختن را یاد می دادید.

 4. سیداحمد می‌گوید:

  “دولت باید دست روی زانوی خود بگذارد،”

  زانو کجا بود؟! این ویلچر یعنی…
  یک چیزی بگویم ها! استغفرالله…

 5. یه افراطی ضد اعتدال می‌گوید:

  “دیروز راننده تاکسی خط «هفت تیر، بازار» عجیب غافلگیرم کرد! می گفت: «وزیر مسکن گفته مسکن مهر را می خواهد متوقف کند!… از همان اول هم می دانستم ظریف به درد وزارت مسکن نمی خورد!» به راننده گفتم: «اما وزیر مسکن آقای ظریف نیست ها!» گفت: «ما که به جز این ظریف، وزیر دیگری نمی بینیم!!»”

  خیلی عالی بود.
  داداش حسین! عجب راننده تاکسی هایی داری ها!
  مثل خودت گوله نمک اند. بدشانسی یکی شون گیر ما نمیان…

 6. شیدا می‌گوید:

  “مدرسه پیرمردها” و استدلال هاى “مهد کودکى”!؟
  تعطیلى مسکن مهر به علت نداشتن امکانات!؟
  خوب اون ساخت، شما براش امکانات بذار!

 7. سیداحمد می‌گوید:

  همان اوایل روی کار آمدن این دولت گفتم، باز هم می گویم؛
  این خط |
  این هم نشان ــــ
  این دولت با همه کلید داری اش، عمرا یک حرکت خاص و چشمگیر بتواند انجام دهد. سر همین بی عرضگی، سیاست خارجی را بولد کردند که ذهن ها درگیر باشد!
  این جماعت جز نق زدن هیچ کاری بلد نیستند. آخر این هم شد کار که تو برداری همه چی را معطل مذاکره با آمریکا کنی؟
  مطمئن باشید ۴ سال همین خیمه شب بازی را ادامه می دهند!

 8. ناشناس می‌گوید:

  فقط می تونم بگم خدا هدایتت کنه!

 9. ناشناس می‌گوید:

  خوب بود از همون اول تناقضهای دولت احمدی نژاد رو هم به همین دقت می شمردی که کارش به این گندکاری هایی که هنوز هم داره ادامه میده نرسه!

 10. به جای امیر می‌گوید:

  اتوبوس(گفت و شنود)

  گفت: در جلسه علنی دیروز مجلس در حالی که وزرای پیشنهادی و یا نمایندگان موافق و مخالف سخنرانی می‌کردند، بسیاری از نمایندگان مشغول صحبت کردن با یکدیگر بودند.
  گفتم: شاید از قبل می‌دانستند که سخنرانان می‌خواهند چه چیزی بگویند!
  گفت: مرد حسابی! از کجا می‌دانستند؟! باید به حرف‌ها دقت می‌کردند تا برای رای دادن اطلاع کافی داشته باشند، ولی انگار‌نه‌انگار که سخنران برای آنها حرف می‌زند.
  گفتم: چه عرض کنم؟! نیمه شب بود و اتوبوس در جاده حرکت می‌کرد. یکی از مسافران وقتی دید بیشتر مسافرها خوابیده‌اند، پیش راننده رفت و گفت: داداش! همه خوابیده‌اند، تو برای کی اینجور با دقت داری رانندگی می‌کنی؟!

 11. منم گدای فاطمه می‌گوید:

  سپاسگزارام…

 12. باراک دوراک می‌گوید:

  لطفا خفه
  !

 13. اسلامی ایرانی می‌گوید:

  دلار داشت میومد پائین، آقای رئیس بانک مرکزی
  با دمپائی پرید وسط، که اجازه نمی دهیم قیمت کمتر از ۳ هزار
  بشه. خبر رسید قراره ۱۲ هزار تا خودرو از گمرک آزاد بشه و قیمت
  خودرو بشکنه، آقای وزیر صنعت پرید وسط که نه، قیمت تازه
  باید زیاد هم بشه. خوب لامصب من هر کاری می کنم که فکرم
  به سمت رانت و سهم خواهی و باج گیری و دلال بازی نره،
  نمی ذارید که!
  بخور بخوره دیگه. بخورید.

 14. مرتضی اهوازی می‌گوید:

  اینایی که من می‌بینم همشون نشستن تحریم برداشته بشه، نفت بیش‌تر بفروشن تا بتونن جمع کنند مملکت رو…
  واقعا موندن توش مثل مثال همیشگی!

 15. pooya می‌گوید:

  همه ی بی هنری های این دولت داره عادی می شه. مردم دیگه ناله نمی کنن که دوباره و چند باره همه چی گرون شده! چون خود دولت مردا انقدر ناله می کنند که مردم دیگه خجالت می کشن!! از بزرگ و کوچیک این دولت از خزانه ی خالی می نالند!! همه دولت منتظرن ببینن نتیجه ی مذاکرات چی می شه اما…

 16. سیداحمد می‌گوید:

  مرتضی؛

  واقعا موندن توش مثل چی ها!

 17. بیست و ششی می‌گوید:

  واقعا کل دولت اعتدال خلاصه شده در ظریف! و این اصلا با شعار اعتدال سازگاری ندارد. من هم از دوستان و آشنایان، شبیه آن حرف راننده تاکسی را زیاد شنیده ام!

  حتی بعضی ها معتقدند که خود آقای روحانی هم فرع بر ظریف است در واقع…
  یه جورایی انگار کار و بار در این دولت تعطیله و همه چی منحصر شده در مذاکره!

 18. ناشناس می‌گوید:

  چه تعبیر جالبی: “قوه وزارت خارجه”!!!

  رسما همینه…

 19. ناشناس می‌گوید:

  اگر محمود احمدی نژاد را هم به همین شکل نقد می کردی، عمرا کارش به اسفندیار و انحراف می رسید!!

  حنای قلمت دیگه رنگ نداره برادر!

 20. مرگ بر آمریکا می‌گوید:

  ناشناس ۰۲:۲۸

  به این سایت خوش اومدید… احمدی نژاد و اسفندیار و انحراف تا همین نزدیکی ها توی این سایت درست و حسابی نقد شدند.
  شما چون تازه تشریف آوردین خبر ندارین! البته اگه یه مدتی تو این سایت بمونین روال کار دستتون میاد.

 21. من می‌گوید:

  طهرانی های جدید با ت: “با این ریش رنگ شده نمی شه رفت تجریش”!

 22. سعیدی کیا می‌گوید:

  اگر پارسال همین موقع یکی به روحانی می گفت که تو قراره توی این مملکت بشی رئیس جمهور، حتما سکته رو می زد!!!

  الکی الکی انتخابات رو باختیم، حالا باید کفاره گناه تفرقه رو پس بدیم و این جماعت بد جنس رو تحمل کنیم… این همه تورم، به جای پاسخگویی هی می گن مذاکره، مذاکره!!!

 23. وارویک می‌گوید:

  روی سخنم با ناشناس است که بجای پرداختن به عملکرد دولت امروز، هنوز در حال ور رفتن با دولت دیروز است. این دولتی که بهش امید بسته ای یک جائی از بدنه اش زیادتر از حد معمول فراخ است که بتواند مشکل امثال من و تو را حل کند.
  اگر ذهنت را روی موضوع روز متمرکز نکنی، دیروز را که از دست داده ای هیچ، فردائی هم نخواهی داشت.
  به اندازه کافی از گذشته تجربه گرفته ایم، بس است. نگذاریم تجربیات گذشته تکرار شود.

 24. مجنون می‌گوید:

  واقعا همینه سید؛
  مطمئن باشید ۴ سال همین خیمه شب بازی را ادامه می دهند!

 25. kosar می‌گوید:

  با سلام؛

  به قول همون لاتها دمت گرم. این قلمت از هزار رسانه زنجیره ای زنجیری، محکم تر و رساتر است.

 26. همسنگر می‌گوید:

  نتیجه عزل هاى مغرضانه در حادثه سراوان دیده می شه، وقتى می فهمن که دیگه فلانى نیست، قلدر می شن!

 27. رضا 2 می‌گوید:

  دلیل مهم شدن مذاکرات گندی هست که شما و رئیس جمهورتون به مملکت زدین و رابطه ما رو با همه دنیا قطع کردین. حالا همه باید بسیج شن تا اون سنگی رو که یه مشت احمق انداختن توی چاه بیرون بیارن. ان شاء الله بیرون خواهد اومد و همه چی عادی میشه. تا اون موقع امیدوارم شماها هم سر عقل بیاین و دیگه هر چی دم دستتون هست رو نندازین تو چاه.

 28. رضا اعتدال طلب-پزشک می‌گوید:

  واقعا متاسفم چرا این قدر سیاه نمایی می کنید؟؟
  دولت این همه داره خدمت می کنه. این همه دستاورد رو نمی بینید؟؟
  ارزان شدن سکه و ارز، مهار تورم افسار گسیخته، سر و سامان دادن به بازار دارو و…
  دولت خودتون که رسما آب رو باز کرده بود تو اقتصاد چرا هیچی نمی گفتید؟؟
  این دولت بهترین و نخبه ترین و با تجربه ترین دولت تاریخ ایران و جزء چند دولت برتر حال حاضر تو دنیاست. متخصص ترین دولت دنیاست. تمام وزرا تو حوضه خودشون تخصص دارن
  همه مردم هم از دولت راضی هستن و پشتیبان کامل دولت و حکومتند.

  رییس جمهور عزیزمون واقعا ما رو رو سفید کرده. خدا بهش توان و عزت بده انشاالله

 29. مرتضی اهوازی می‌گوید:

  آی دلم!!

 30. چشم انتظار می‌گوید:

  با این ریش نمی شود رفت تجریش، منظور ریش پروفسوری بوده، یا ریش رنگی؟!

 31. چشم انتظار می‌گوید:

  رضا اعتدال طلب-پزشک!!

  همچین صحبت می کنی، یکی ندونه فکر می کنه داری از دولت احمدی نژاد میگی!! راستی، این قطار سفرهای استانی رییس جمهور عزیزمون!! کِی راه میافته طرح های گذشته رو به نام خودش افتتاح کنه؟!

 32. سینا می‌گوید:

  ﭘﯿﺎﻣﮏ ﺍﻭﺑﺎﻣﺎ ﺑﻪ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ:

  ﺑﺎ ﺭﻓﺘﻨ ﺘﺎﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺍﻡ ﻟﻨﮓ ﺷﺪﻩ
  ﺧﻮﺭﺷﯿﺪ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎ ﭼﻪ ﺑﯿﺮﻧﮓ ﺷﺪﻩ
  ﺍﯼ ﺷﯿﺦ ﺣﺴﻦ ﺑﻪ ﮔﻮﺷﯽ ﺍﻡ ﺯﻧﮓ ﺑﺰﻥ
  ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻟﻤﺎﻥ ﺑﺮﺍﯾﺘﺎﻥ ﺗﻨﮓ ﺷﺪﻩ!

  ﭘﺎﺳﺦ ﺩﮐﺘﺮ ﺭﻭﺣﺎﻧﯽ:

  ﻣﺎ ﻧﯿﺰ ﺑﺮﺍی تاﻥ ﺑﺴﯽ ﺩﻟﺘﻨﮕﯿﻢ
  ﺍﺯ ﺩﻭﺭﯼ ﺗﺎﻥ ﺳﺘﺎﺭﻩ ﺍﯼ ﺑﯽ ﺭﻧﮕﯿﻢ!
  آﻗﺎ ﺑﺪﻫﺪ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﻣﺎ ﻫﻢ ﻫﺮ ﺷﺐ
  یک مرتبه به موبایل تان می زنگیم…!

 33. مرضیه می‌گوید:

  دکتر رضا!
  حوزه یا حوضه؟!!!!
  البته برای این دولت همان “حوض” است!!!

 34. فاطمه می‌گوید:

  نمیییییییرید که روحانی رییس تون شده!!!!
  خوب شد سرورتون روحانی اومد شما یکم نقد کنید از بس که زمان محمود عقده ای شدید!

 35. رضا اعتدال طلب-پزشک می‌گوید:

  سفر های استانی یه طرح شکست خورده بود که ۲۰ درصد پروژه هاشم اجرا نشد. وقتی خزانه خالی است چه پروژه ای افتتاح بشه. این دولت هر کاری می کنه رو اصوله و همه منتقد ها مغرض اند و چشم ندارن موفقیت دولت رو ببینند.

 36. رضا اعتدال طلب-پزشک می‌گوید:

  خواهر

  من پزشکم، معلم ادبیات نیستم. در زمینه مغز و اعصاب و روان اگه مشکلی دارید آدرس مطب رو می دم بیایید و گر نه در زمینه املا نمی تونم کمکتون کنم!

 37. چشم انتظار می‌گوید:

  رضا اعتدال طلب-پزشک!!

  با افاضاتی که از شما تراوش می کنه، احساس می کنیم بیشتر نیاز هست یکی از اون نسخه هایی که برای بیماران بخت برگشته ی تان تجویز می کنید، برای خودتان هم بنویسید شاید افاقه کند! ساختمان پزشکان که یادتونه نه! 🙂

 38. مرگ بر آمریکا می‌گوید:

  همچین می گن خزانه خالیه که هر کی ندونه فکر می کنه که یه پونصد تومنی هم توش پیدا نمی شه!
  مرد حسابی! تو این دو ماهه حقوق کارکنای دولت پس از کجا پرداخت می شد؟ یارانه ملت از کجا می اومد؟ این سفرهایی که دولت رفته نیویورک و ژنو برای مذاکره با کدوم پول رفته؟ نکنه سفرهای خارجی مجانی یا صلواتی شده و ما خبر نداریم؟

 39. مرضیه می‌گوید:

  برادر رضا-پزشک!
  فکر می کنم اگر همه مثل هم درس خونده باشیم، اول املا رو یاد گرفتیم و بعد تا دکترا رفتیم. برای املای صحیح کلمات نیازی نیست حتما معلم ادبیات باشید.
  اعصاب و روان ما هم شکر خدا، مشکلی ندارد، شما به فکر خود باشید.

 40. مریم م می‌گوید:

  آقای قدیانی

  من همیشه جدیدترین مطالب وبلاگ شما رو دنبال می کنم، اما کامنت کم پیش اومده که بذارم. لطفا اگر می شه در مورد خانم نعیمه اشراقی و توهین و ادعای بسیار عجیب و زشت شون، که جای بسی صحبت داره هم مطلبی رو کار کنید. واقعا نیاز هست فکر می کنم. رسانه شما مخاطب های زیادی داره. بذارید واکنش شما هم همراه با سیل واکنش خانواده شهیدان عزیز دیگه، خط بطلانی بر توهین های این خانم بکشه. تشکر

 41. رضا 2 می‌گوید:

  مرگ بر آمریکا، دوست گرامی؛
  خزانه خالیه، درآمد دولت که صفر نیست برادر! از اون درآمد نفت و غیر نفتی حقوق و دیگر خرج های جاری رتق و فتق می شود. دوست گرامی شعار مرگ شایسته هیچ قوم و گروه و کشوری نیست…

 42. فاطمه می‌گوید:

  آقای رضا اعتدال طلب-پزشک؛
  خواهشا به حرف این جماعت توجه نکن. به طور مثال این آقا یا خانم مرگ بر امریکا رو ببین!!!! میگه انگار یه پونصد تومنی هم پیدا نمیشه… و بقیه حرفاشون.
  خدایی ببین با کیا شدیم ۷۵ میلیون!!

 43. رضا می‌گوید:

  تا دیروز می گفتند؛ «خزانه پر است، مدیریت وجود ندارد» الان می گویند؛ خزانه خالی است!!

 44. رضا می‌گوید:

  مرگ شایسته کسانی هست که ۶۰ حمله مستقیم به نقاط مختلف داشته اند. مرگ شایسته کسانی است که هواپیمایی را با ۴۰۰ نفر در آسمان کشور خودش ساقط کردند. مرگ شایسته کسانی هست که عراق و افغانستان و یمن و لبنان و فلسطین و ویتنام و بوسنی و… به خاک سیاه نشاندند. مرگ شایسته کسانی هست که دانشمندان هسته ای ایران را شهید کردند. مرگ شایته پست ترین و دیکتاتورترین و خون ریزیترین دولت دنیا یعنی دولت امریکاست؛ پس مرگ بر امریکا…

 45. رضا می‌گوید:

  خواب نیمروزی آقای وزیر در جلسه کمیسیون!
  http://www.seratnews.ir/fa/news/139118/خواب-نیمروزی-آقای-وزیر-در-جلسه-کمیسیون

 46. رضا می‌گوید:

  فاطمه؛
  شما در زمان اصلاحات در دانشگاه تهران عقده ای شدید؛ زمانی که آزادی بیان دستور بیرون کردن و دستگیری تان را می داد…

 47. ناشناس می‌گوید:

  مرگ بر امریکا

 48. سینا می‌گوید:

  آمریکا رو ولش.
  فرهاد رفت…………

 49. مرگ بر آمریکا می‌گوید:

  آیا شعار مرگ، شایسته جنایت کاران و آدم کشان هم نیست؟! آیا ما باید ظالم و مظلوم را با هم دوست داشته باشیم؟!

 50. رضا 2 می‌گوید:

  مرگ تنها شایسته کسی است که در دادگاه صالحه و آزاد اسلامی به اعدام محکوم شده باشد.

 51. خسته می‌گوید:

  سینا؛
  خیلی خودتو ناراحت نکن. این فرهاد خان تا اونجایی که من میدونم برای بار سوم هست که داره از فوتبال خداحافظی می کنه و دوباره برگشته!

 52. پیر مرد می‌گوید:

  بیاییم خارهای بیابان جمع کنیم… قافله ای در راه است…

 53. سفید می‌گوید:

  مرگ شایسته کسانی هست که ۶۰ حمله مستقیم به نقاط مختلف داشته اند. مرگ شایسته کسانی است که هواپیمایی را با ۴۰۰ نفر در آسمان کشور خودش ساقط کردند. مرگ شایسته کسانی هست که عراق و افغانستان و یمن و لبنان و فلسطین و ویتنام و بوسنی و… به خاک سیاه نشاندند. مرگ شایسته کسانی هست که دانشمندان هسته ای ایران را شهید کردند. مرگ شایته پست ترین و دیکتاتورترین و خون ریزیترین دولت دنیا یعنی دولت امریکاست؛ پس مرگ بر امریکا…

  رضا خان مچکریم

 54. چشم توی چشم می‌گوید:

  اظهارات کاملا درست و انقلابی رئیس دستگاه قضا

  http://www.jahannews.com/vdceow8xpjh8wni.b9bj.html

 55. سفید می‌گوید:

  واقعا تعجب آوره! آقای اعتدال!
  این دولت داره خدمت می کنه؟ این همه دستاوردی که می گین کجاست پس؟! موقع رای جمع کردن که چیزای قشنگ قشنگ می گفتن! از بی عرضه گی بعضیا می گفتن، از تدبیر خودشون می گفتن! از خزانه ی پری می گفتن که هیشکی به جز اونا قدرشو نمی دونه! شاید قبل مذاکره همه اش رو بخشیدن به اوباما، بزنه به یه زخم ملتش! که حالا خالی شده! بایدم قیمت دلار نیاد، پایین قیمت خودرو بره بالا!

  حالا که خره از پل گذشت! خوشم میاد که هنوزم گرونیه ولی بعضیا برای ضایع نشدن نمی تونه صداشون در بیاد.

 56. سفید می‌گوید:

  رضا ۲

  نمی خوام فکر کنم که شما امام راحل و آقا رو شایسته ی این مسند قضاوت و در راس دادگاه صالحه نمی دونید! اصلا نمی خوام!

 57. سفید می‌گوید:

  فاطمه خانوم

  مگه ما حالا شدیم ۷۵ میلیون!!!

 58. امیر شوکتی نیکو می‌گوید:

  سلام حسین آقای قدیانی

  یک سوال. آیا دلت برای احمدی نژاد تنگ نشده برادر جان؟

 59. ... می‌گوید:

  سفید جان؛
  دولت نهم و دهم کار رو به جایی رسوند که اگه این دولت عین این ۸ سال رو کار و تلاش بکنه، تازه می رسیم به سال ۸۴!

 60. زهرا می‌گوید:

  اللهم عجل لولیک الفرج…

 61. حافظ می‌گوید:

  از دشمن که فقط دشمنی انتظار میره؛
  از بی عرضه هم بی عرضگی!

  ای کاش آقایون با عرضه، یکم کوتاه میومدن زمان انتخابات

  این چهار سال حقمونه!

 62. امیر... می‌گوید:

  هر چی می کشیم از دست احمدی نژاده… عمرا دل من یکی برای احمدی نژاد تنگ بشه…

 63. مرتضی می‌گوید:

  مرگ بر امریکا

 64. زهرا می‌گوید:

  چرا سانسور می کنی برادر؟

 65. منتقد می‌گوید:

  خدا رو شکر که دولت داس و امید، آقای خاتمی، پدر خوانده، همه عزیزان اصلاح طلب، کارگزار، اعتدال و… اهل تظاهر و عوام فریبی نیستند و همگی توی نیاورون و کاشونک و زعفرانیه زندگی می کنند! فرزندانشون هم، همه، کل الاجمعین دارن تو انگلیس دارن تخصص می گیرن و اقامت دائم دارن.
  ببینید، همین آل کلید خودمون با این خزانه خالی، رفتن یک طبقه کامل از هتل مجلل ملانیوم رو اجاره کردن. که فقط قیمت اتاق پرزیدنت شبی ۵۰۰۰ دلار هستش. برای آقای ظریف یه جت شخصی سوپر دولوکس برند نیو گرفتن، که تو سفرای اروپایی کمر درد نگیرن.
  همین آقای خاتمی تا پاسی از شب جام ملتهای اروپا رو در کاخ سعد آباد تماشا می کردن که مشکلات مردم حل بشه، اهل عوام فریبی هم نبودند.
  برای چی اینهمه تجملات و سختیها رو تحمل می کنن؟ برای اینکه آبروی نظام حفظ بشه!

 66. منتقد می‌گوید:

  اگر خزانه خالی هست، پس چطور مهم نیست که دکتر روحانی یک طبقه کامل از هتل مجلل ملانیوم رو اجاره کردن. چطور قبلاً این کارها نمی شد؟ مگر آقای روحانی چند نفر همراه داشتند؟! آقای روحانی هم هتل وارویک می رفتن، چه اشکالی داشت؟
  من رفتم سایت هتل ملانیوم توی سپتامبر امسال، اولاً برای اون فریم زمانی هیچ اتاقی نداشت. اما من “Presidential Suite” رو برای ۳ شب سرچ کردم، شبی ۵۰۲۰ دلار و برای ۳ شب ۱۵۰۶۰ به اضافه تکس و فی و… کرایه اتاق پزیدنت برای روزهای خاص مثل روزهای برپایی UN یا پنجشنبه، جمعه و شنبه شبها، قیمت هر اتاق پرزیدنت می تونه به شبی ۷ تا ۱۰ هزار دلار در هر شب برسه.

  ONE UN New York
  One United Nations Plaza NEW YORK, NY 10017 United States

  Arrival
  SEP 2013
  16
  MON
  Departure
  SEP 2013
  19
  THU
  3 Nights
  Room Type
  Presidential Suite
  Booked Rate
  FALL FEST
  Guests
  2 Total Adults
  Total Rate USD 15,060.00
  Excluding Taxes & Fees

  برای هر شب اتاق پرزیدنت،

  Presidential Suite
  Read more
  USD 5,020.00 / Night
  Excluding Taxes & Fees
  View Price Breakdown

  بعد فکرش رو بکن اجاره کلی یک طبقه کامل از این هتل مجلل اونم توی روزهای UN ببین چقدر خواهد بود؟

  http://alef.ir/vdcdnf0xkyt0zn6.2a2y.html?201995

  https://www.google.ca/search?q=ONE+UN+New+York+-+Millennium+Hotels+and+Resorts+images&rlz=1C1CHFX_enCA558CA558&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=bqpzUozcE-_lsATq7ICoBg&ved=0CEsQsAQ&biw=1280&bih=899

 67. منتقد می‌گوید:

  می گید خزانه دولت خالی هست، چطور آقای بهمنی مدیر اصلاح طلب سابق بانک مرکزی که اینقدر بر علیه آقای احمدی نژاد و در حمایت از آقای روحانی سخنرانی کردند، فرموده اند؛ اصلا خزانه خالی نیست واتفاقاً این حساب پُر بوده و دولت را با ۱۰۰ میلیارد دلار ذخیره ارزی و ۳۴ میلیارد دلار در صندوق توسعه ملی تحویل دادیم.
  اگر درآمد نفت افسانه ای هست، خوب شما هم همین درآمد افسانه ای رو الان دارید، خوب شما هم همون کارهایی رو که می گفتید احمدی نژاد با درآمد افسانه ای نفت انجام داده، شما هم انجام بدید.

  من واقعاً می خوام بدونم دولت بیم و امید تو این ۴ ماه با بودجه و درآمد نفتی به قول خودش افسانه ای چکار کرده؟ حتی طرحهای باقیمانده، ساده، در حال ساخت مثل مسکن مهر رو حاضر نیست تکمیل کنه.
  پس فایده ی دولت در چیه؟

 68. رضا اعتدال طلب-پزشک می‌گوید:

  “اگر درآمد نفت افسانه ای هست، خوب شما هم همین درآمد افسانه ای رو الان دارید، خوب شما هم همون کارهایی رو که می گفتید احمدی نژاد با درآمد افسانه ای نفت انجام داده، شما هم انجام بدید.”

  این جا رو اشتباه کردی برادر. الان فروش نفت ایران خیلی پایینه. صحبت های آقای عسگر اولادی و آقای زنگنه وزیر نفت رو در این باره سرچ کن تا بفهمی درامد ایران تقریبا صفره.
  بابت اون چیزایی هم که گفتی چیزی نگم بهتره…

 69. مرگ بر آمریکا می‌گوید:

  ذخیره کردن مگه برای روز مبادا نیست؟ درآمد نفت پائینه قبول. خب از همون ذخیره ها بیارن بزنن به زخم گرونی ها تا مردم یک کم احساس راحتی بکنند. نکنه اونها برای سفرهای بعدی ذخیره سازی شده.
  منتقد ممنون.

 70. سعید می‌گوید:

  حافظ؛
  مطمئنی فقط ۴ ساله؟ دی:

 71. منتقد می‌گوید:

  قرار نیست الان همه مشکلات ناشی از تحریم باشه، اما در ادوار گذشته، همه مشکلات، حتی با وجود همین تحریم، ناشی از سوء مدیریت باشه!!!

  دولت خوبه تحریم رو بهانه کم کاری و بی کاری خودش نکنه…

 72. فاطمه می‌گوید:

  مرگ بر امریکا! خیلی با حالی… مگه عزیز دلم روحانی نگفت؛ ذخیره نداریم، ان وقت می گی؛ بزنن به زخم گرونی ها!!

 73. منتقد می‌گوید:

  سید احمد عزیز، شما ظرف ۳ دقیقه، نظر من رو ۳ خطش کردی. احمدی نژاد که رفته، ولی حداقل بذار اون فضای آزاد باقی بمونه.

 74. سیداحمد می‌گوید:

  جناب منتقد؛

  احمدی نژاد و دفاع از احمدی نژاد تا این حد که شما معتقدی، موضوع قطعه ۲۶ نیست. احمدی نژاد برود از روزنامه وطن امروز شکایت کند! اون هم توی این شرایط!!!

 75. منتقد می‌گوید:

  “احمدی نژاد و دفاع از احمدی نژاد تا این حد که شما معتقدی، موضوع قطعه ۲۶ نیست.”

  سید احمد عزیز! موضوع قطعه ۲۶ نباشه. شما قبلاً، من چهل خطم می نوشتم، شما چهل خط رو چاپ می کردی. اما من امروز برای شما سی خط نوشتم، ولی شما ۳ خطش کردی. شما چاپم می کردی، بعد اگر دروغ نوشته بودم، شما هم برام توضیح می دادی، که عذر می خوام دو تا بخوره توی دهنم، تا دیگه نیام از احمدی نژاد دفاع کنم! اما نه اینکه ۳ خطش کنی.

  “احمدی نژاد برود از روزنامه وطن امروز شکایت کند! اون هم توی این شرایط!!!”

  چرا باید بره شکایت کنه؟ من تو نظرم اسمی از روزنامه وطن امروز یا شکایت احمدی نژاد بردم؟ ربط روزنامه وطن امروز به سانسور نظر من چیه؟ ببخشید، ولی من نفهمیدم ربط روزنامه وطن امروز به نظر من چی بود؟

 76. سیداحمد می‌گوید:

  جناب منتقد؛

  ربطش به این است: کسی که اینقدر نسبت به حزب اللهی ها (که رایش را مدیون آنهاست) بی معرفت است، ارزش چنین دفاع داغی ندارد!
  فقط انتقاد حزب اللهی ها برایش گران می آید و شکایت می کند. آنطرفی ها هر قدر مسخره اش کنند، فحشش بدهند، کاریکاتورش را بکشند، اصلا مهم نیست!

  ولش کن خواهشا! احمدی نژاد ارزش این حرف ها را ندارد و اصلا موضوع و موضع ما نیست.
  موضوع و موضع ما “مرگ بر امریکا” است. به مباحث حاشیه ای دامن نزنید.

 77. بابایی می‌گوید:

  دولت کلا تعطیله… اصلا نیست!

 78. یکی از گنه کاران پروانه ها می‌گوید:

  سلام؛
  مطمئن باشید ۴ سال همین خیمه شب بازی را ادامه می دهند!

  جناب سید احمد!
  پیش بینی اساسی سیاسی هم می کنید. گمانم دوره ریاست جمهوری در دهات ما میگن ۴ ساله نه ۸ سال! چطور با اعتماد به نفس می گید ۴ سال بعدی هم همین خیمه شب بازی و همین حسن روحانی؟

 79. سیداحمد می‌گوید:

  یکی از گنه کاران پروانه ها؛

  علاوه بر دهات شما، در سایر دهات ها هم دوره ریاست جمهوری ۴ ساله است و من هم گفتم “مطمئن باشید ۴ سال همین خیمه شب بازی را ادامه می دهند!”

  مگر گفتم ۸ سال؟
  من کجا از ۴ سال بعدی حرف زدم؟

  همان حرف خودم را به خودم تحویل دادید دیگر!

 80. . . . می‌گوید:

  مرگ بر امریکا

 81. آل علی می‌گوید:

  دولت اصلا وجود خارجی نداره انگار جز در زمینه سیاست خارجی!

 82. یکی از گنه کاران پروانه ها می‌گوید:

  سلام؛ ببخشید که اشتباه کردم.
  یا زهرا

 83. سید ابراهیم می‌گوید:

  بنام خدا
  سلام علیکم
  خدا قوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.