گفته بودیم «رقیب در صحنه است»

شادباش ویژه قطعه ۲۶ به منتخب ملت و طرفداران ایشان

این متن ۸ خرداد ۹۲  در «وطن‌امروز» چاپ شد که عده‌ای از دوستان، آنرا به تمسخر گرفتند و نویسنده را ترسو خواندند…

یک: اگر آن ۱۳ میلیون رای موسوی، به بهانه عدم‌احراز صلاحیت هاشمی، با صندوق آرا قهر نکنند، اگر لایه‌های رقیق‌تر آرای خاکستری، متاثر از تبحر روحانی در فن بیان، به ایشان مایل شوند، اگر عارف، زرنگی کند و به نفع حسن روحانی کنار برود، اگر آقایان هاشمی و خاتمی و سیدحسن خمینی و موسوی‌خوئینی‌ها و… ذره‌ای تدبیر کنند و در حمایت از شیخ دیپلمات، متحد و یکدل و یکپارچه وارد صحنه شوند، اگر حسن روحانی مثل دوشنبه‌شب، باز هم طریقه سخن و سخنوری را به این همه نامزد اصولگرا یاد دهد و اگر اصولگرایان محترم، باز هم در این روند بی‌عقل و رویه بی‌منطق، به نفع یک نامزد کنار نروند، پیش‌بینی من یکی، باخت جریان اصولگراست، چرا که خدا کی و کجا چک سفید داده به جریان اصولگرایی؟!… نوشتم؛ «پیش‌بینی»، این اما بیش از «پیش‌بینی»، «هشدار» من است به جریان اصولگرایی.

دو: حالا باز عده‌ای از «دوگانه مقاومت-سازش» حرف بزنند! حالا باز عده‌ای بگویند؛ اصلاح‌طلبان که نیستند، هاشمی که نیست، خاتمی که نیست، پس حزب‌اللهی‌ها بزنند توی سر و کله همدیگر، بلکه «اصلح» را پیدا کنند! حالا باز دوستان بازی کنند با کلمه اصلح و صالح و اصلح فلان و صالح بهمان! حالا باز با تندترین شیوه ممکن، خالص‌سازی کنند! حالا باز به ریش متن «رقیب در صحنه است» بخندند! حالا باز هتاکی و اهانت بخوانند ۲ کلمه حرف حساب «خیانت در جبهه خودی» را! حالا باز با وجود شیخ غرای دیپلمات، بعضی دوستان نازک‌خیال، علی‌الدوام چماق بزنند بر فرق قالیباف! حالا باز حسن روحانی را ول کنند و علیه شهردار تهران، هرآنچه ناسزا بلدند، ردیف کنند! حالا باز خود فتنه را رها کنند و گیر بدهند به آنکه «ساکت فتنه» می‌خوانندش! حالا باز برای این حقیر کمترین کامنت بگذارید که «فلانی! چقدر از قالیباف پول گرفته‌ای برای نوشته‌های اخیرت؟!»

سه: باز هم تاکید می‌کنم که این وجیزه، «هشدار» است، نه «پیش‌بینی». من واقعا در عجبم از عقل جماعت اصولگرا! این همه نامزد برای چیست؟! این همه تفرق آرا سودش چیست؟! مگر نمی‌بینید رقیب را؟! انتخابات را به آن دیگر اصولگرا ببازید بهتر است یا به حسن روحانی؟!

چهار: اول از ائتلاف مورد علاقه خودم شروع کنم، یعنی «ائتلاف سه‌گانه». آقایان! مگر قرار نبود فقط یکی از شما ۳ نفر در صحنه بمانید؟! پس چه شد؟! مگر پای دین و شرف و قسم و آیه و تقوا و ایمان و غیرت خود را به میان نیاورده بودید که بر‌اساس نظرسنجی و نظر جامعتین، فقط یکی از شما در صحنه می‌ماند؟! پس چه شد؟!

پنج: در میان این همه نامزد اصولگرا فقط یکی، در کنار آرای توده‌ها -اعم از حزب‌اللهی و محروم- رای به نسبت محسوسی از اقشار خاکستری را نیز دارد؛ باقر قالیباف. قالیباف به سبب رضایت مردم از دوران مدیریتش بر نیروی انتظامی و شهرداری تهران، این اقبال را دارد که رای خوب و بالایی داشته باشد. فی‌الحال نیز در همه نظرسنجی‌ها اول است. حال، باید تحسین کرد بصیرت بعضی دوستان مومن و حزب‌اللهی را که هیچ کاری با حسن روحانی ندارند اما مرتب «شیطان اکبر» می‌خوانند شهردار تهران را. و طوری علیه حاج باقر جو داده‌اند که هیچ مومن و حزب‌اللهی دیگری جرات نکند بگوید؛ رای من قالیباف است!! و اگر بگوید، لابد اهانت کرده به … !! آیا رواست ما هم بی‌تقوایی پیشه کنیم و منتقدان قالیباف را هتاکان آیت‌الله مهدوی بخوانیم؟! آیا ما نمی‌توانیم منتقدان بی‌انصاف قالیباف را هتاکان ابرمرد بارها به شهادت رسیده، سردار اعلای مقاومت، حاج‌قاسم سلیمانی بخوانیم؟! آیا برای ما مقدور نیست که با رای و نظر شهید حی و زنده یعنی حاج‌قاسم سلیمانی، کاسبی کنیم؟! ایضا با تعاریف بی‌مثال و بی‌نمونه رهبر از ایشان؟! آیا هر که به هر دلیلی نمی‌خواهد به نامزد شما رای دهد، مستوجب شماتت و تازیانه بی‌رحم شماست؟! آیا فقط شما مومن و حزب‌اللهی هستید و دیگران، جملگی جیره‌خوار و مرفه بی‌درد و رانتی و… هستند؟! آیا ممکن نیست یکی با حجت شرعی و عقلی، به نامزدی غیر ‌‌از نامزد شما برسد؟! شما دروغ می‌گویید که با علامه مصباح بیعت کرده‌اید! علامه خود در بیعت رهبر انقلاب است! شما با اخلاقیات احمدی‌نژادی، با نگاه صفر و صدی و سیاه و سفیدی بیعت کرده‌اید! شما با حب و بغض شخصی‌تان بیعت کرده‌اید! آقایان اصولگرا! به نفع هیچ‌یک از خودهای‌تان کنار نروید. کفر است! شرک است! یک انقلاب اسلامی است و یک شما!! رقیب هم که در صحنه نیست!! راحت باشید…

وطن امروز/ ۲۶ خرداد ۱۳۹۲

این نوشته در صفحه اصلی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم البصیر…

  دوستان محترم؛

  تا ساعاتی دیگر، قطعه ۲۶ با یک متن بسیار مهم از حسین قدیانی به روز می شود.

 2. سعید می‌گوید:

  ………………………………
  الخیر فی ما وقع؛ ان شا الله

 3. سیداحمد می‌گوید:

  سالاری به خدا…

  ما ادعایی نداریم ولی فقط به دوستان (که خیلی هایشان واقعا دوست هستند) توصیه می کنم به جای تند و تند کامنت گذاشتن و پرخاش و سعی در توجیه و پیدا کردن جواب، دقایقی با خودشان خلوت کنند و صفحات قطعه ۲۶ را تورق کنند و ببینند در طریق قطعه ۲۶ اثری از خودخواهی و منیت وجود داشت؟!

  داداش حسین! فارغ از نتیجه ای که حاصل شد، مطمئن باش اجر زحمتی که کشیدی نزد خدا محفوظ است.
  فکر نمی کنم کسی از دوستان باشد که منکر تلاش مخلصانه شما باشد.

  بر خامنه ای رهبر خوبان صلوات…

 4. aaq می‌گوید:

  سلام
  منتظریم…

 5. احمدرضا می‌گوید:

  احسنت

  هر چند باری که این متن رو می خونم، بازم برام تازه است. بازم خون دل می خورم. ای کاش جنابِ پزشکِ متخصصِ اطفالِ دیپلمات! به حرف آیت الله هاشمی گوش نمی کرد و به نفع اصولگرایی کنار می کشید. ایضا سعید جلیلی کاش……………….. و کاش تر علامه مصباح و گروه پایداری خرج خود را از جریان اصول گرایی جدا نمی کردند و به تفرقه در میان خودی ها دامن نمی زدند…

 6. سعید می‌گوید:

  مرسی از تقوات تو ثبت و تایید نظرات!
  خوشم اومد.
  بیشتر به اینجا امیدوار شدم.
  خودمم یه چیزایی رو نگفته بودم!
  به حاج حسین بگو اینو:
  صبح که آرا اولیه اومد ناراحت شدم…
  ظهر که آرا فاصله گرفت کمی آروم تر بودم…
  ولی الان با قلبی آرام و دلی مطمئن به آینده فکر می کنم.
  تو محیط دانشگاه چمران اهواز قطعا به نظرات و نوشته های حاجی نیاز داریم.
  به نظرم کارمون رو باید جدی بگیریم و بدونیم سالهای آسونی پیش رو نیستن.
  امیدوارم هیچکس گرفتار هوای نفس نشه…
  یا علی

 7. معتکف می‌گوید:

  دیدید چه شد؟
  این روزها سخت اندر عجبم از عجائب عالم سیاست و بی پدر و مادری این عالم!

 8. احمدرضا می‌گوید:

  سعید؛

  آخ آخ گفتی دانشگاه چمران اهواز، دلمو کباب کردی. منم دانشجوی همین دانشگاه هستم. امروز همش توی این فکر بودم، با این رئیس جمهوری که انتخاب شده ترم مهر ماه همه ما بسیجیا رو اخراج می کنند!
  باید برای خودم به فکر یه شغل آبرومندانه با مدرک دیپلم باشم!

 9. ساسان می‌گوید:

  من خودم اصلاح طلبم؛
  شما یه طوری جبهه گرفتین که انگار اوباما رئیس جمهور شده!
  باید همه متحد باشیم که کشور رو از بحران خارج کنیم…
  بی بی سی، وی او ای هر چقدر تبلیغ کردن ما رای ندیم، فایده یی نداشت و پای صندوق رفتیم… خواهش می کنم مثل عزادارا برخورد نکنید و با هم دیگه متحد باشیم.
  اجازه ندیم روزنه ایجاد بشه… مگر ندیدین روحانی گفت دست اصولگرایان رو به گرمی می فشارم… اگه قرار باشه تفرقه ایجاد بشه وضع کشور خراب میشه.
  اتحاد…
  والسلام

 10. رها می‌گوید:

  امروز یاد درس طوقی در کتاب فارسی سوم دبستانمون افتادم، کبوترهایی که در دام افتاده بودند و هر کدوم از یه طرف میخواستن فرار کنن ولی کبوتری به نام طوقی پیشنهاد کرد همه با هم به یک سمت حرکت کنند و به این ترتیب تونستن با وجود دام پرواز کنن! ظاهرا آقایون باید دوباره کتاباشونو تورق کنن….
  البته واقعیت اینه من باور نمی کنم این آقایون به این سادگی واداده باشن… رأی و اعتماد مردم را به چی فروختن؟! خدا میدونه

 11. فدایی انقلاب می‌گوید:

  حسین جون نظرمو تایید نکردی یادت باشه، اعصابمون بهم ریخته هستش به اندازه کافی، باشه عیبی نداره.

 12. مهدی می‌گوید:

  گلی به گوشه ی جمال بصیرت اصولگرایان
  از ماست که بر ماست/
  http://4yar.ir/?p=207

 13. سایه/روشن می‌گوید:

  آری. گفته بودید.
  به «حق» بودن نوشته ها و تحلیل های این جا ایمان دارم.

 14. فاطمه می‌گوید:

  منتظریم…

 15. ادیب می‌گوید:

  سلام
  دلایل رأی آوردن شیخ دیپلمات:
  ۱- نابسامانی در ۴ساله ی دوم احمدی نژاد
  ۲- عدم احراز صلاحیت هاشمی
  ۳- کناره گیری عارف
  ۴- حمایت هاشمی و خاتمی از شیخ
  ۵- ورود نابهنگام جلیلی و القای گفتمان صرفاً مقاومت
  ۶- عدم ائتلاف اصولگرایان و سردرگمی مردم
  اگر موارد فوق نبود شیخ فقط بالاتر از غرضی قرار می گرفت!

 16. ناشناس می‌گوید:

  به نظر میاد، پایداری ها میدونستن که قالیباف درصورت روی کار اومدن اهل امتیاز دهی به مصباح و تیمش نیست و فقط مخلص رهبری میشه، چیزی که شاید در مورد جلیلی صدق نکنه (همونطور که در مورد محمود صدق نکرد)، واسه همینم عینا این رو ضرب المثل “دیگی که برای ما نجوشه، سر ِ سگ توش بجوشه” رو پیشه کردن…هرچند تنها عامل باخت اصولگراها این نبود…

 17. ناشناس می‌گوید:

  الان فقط یاد فائزه که می افتم آتش می گیرم…

 18. داود می‌گوید:

  اینا که از رو نمیرن، شما هم زیاد خودتو ناراحت نکن……

  لعنت بر مسببین تفرقه…..

  قالیباف ۶ میلیون و جلیلی ۴ میلیون رای آوردن….

  حالا بازم بگن رای جلیلی بالاست…..

  باید حدقل چند روز خانه نشینی کنیم…..

  خدا از این بی بصیرت ها نگذره.

 19. یوسف می‌گوید:

  در خاطره خواهیم خواند
  http://ingholt.ir/?p=741

 20. ناشناس می‌گوید:

  همه ی بسیجی ها رو از دانشگاه اخراج میکنن؟!!!!!
  مگه شهر هرته؟
  یا قانون عوض شده؟
  لابد از این به بعد گشت ارشاد دخترای چادری رو میگیره؟!
  مطمئنم هیچ چیز عوض نمیشه بابا. فوقش مجبوریم هر روز تو اخبار قیافه این ها رو ببینیم و تحمل کنیم

 21. ناشناس می‌گوید:

  راستی به نظر من تقصیر هیچ کس نبود
  این طبیعت قدرته که دست به دست میشه

 22. سوگند می‌گوید:

  چه باید گفت… شما این همه گفتید…موفق باشید.

 23. ادیبt می‌گوید:

  چقدر این جماعت نادونند، فقط بلدند بگن “ببین دشمن داره از چه کسی بد میگه” ما به اون رأی میدیم…

 24. آیــــــــــــــــه می‌گوید:

  بی صبرانه منتظر متن جدیدم …

 25. ali می‌گوید:

  به جرات می توان گفت برنده ی اصلی این انتخابات آقای هاشمی رفسنجان ایست!

  به دلایل زیر:

  ۱٫او توانست سوار بر موج گرانی ها از خود یک منجی بسازد و پس از رد صلاحیتش آرا خود را دربست حواله ی دست راستش (حسن روحانی) کند و علاوه بر آن طیف عظیمی از آرای خاکستری را با توجه به کاهش نرخ دلار و سکه در روز ثبت نامش برای نماینده ی خودش کسب کند.

  ۲٫ائتلافی عجیب با اصلاح طلبانی که سال ۷۶ در اعتراض به سیاستهای او به قدرت رسیدند… انصراف عارف و تجمیع تمامی آرا روی حسن روحانی و از سوی دیگر حمایت خاتمی از روحانی نیز در پیروزی او بسیار موثر بود.

  ۳٫استفاده هاشمی رفسنجانی از مهره های خود در جناح اصولگرا (ولایتی و رضایی) و تلاش برای شکست آرای اصولگرایان طوری که ولایتی که بسیاری از شخصیتهای اصولگرا با فرستادن پیام خواستار انصرافش بودند ،به توصیه ی او از صحنه انتخابات به نفع قالیباف کناره گیری نکرد.

  ۴٫استفاده رسانه های زنجیره ای داخلی و خارجی منتسب به ایشان و اصلاح طلبان برای کوباندن قالیباف و…
  از طریق معرفی کردن قالیباف به عنوان چهره ای امنیتی و سرکوبگر و اعلام سعید جلیلی به عنوان چهره ای دگم و خشکه مذهب و ادامه دهنده ی راه احمدی نژاد…

  به راستی هاشمی رفسنجانی شطرنج باز قهاری است…
  کاش در جبهه اصولگرایان نیز چنین شطرنج بازی داشتیم!!!

 26. سرباز ولایت می‌گوید:

  دوستان! من با آن سرباز ولایت که یک ردیف بالاتر از من کامنت گذاشته فرق می کنم. ایشان گفته اند رای نداده اند. ولی من رای دادم. خدا از باعث و بانی این اختلافات نگذره.

 27. سیدحمزه می‌گوید:

  حاج حسین، ای کاش ذره‌ای از بصیرت شما رو حضراتی داشتند که امروز مسبب این فضاحت برای اصولگرایان شدند.
  امروز صبح که قطعاً آقای ولایتی کله پاچه رو خدمت آقای آیت الله العظمی هاشمی بودند.
  آقای حداد هم احتمالاً در فرهنگستانشون مشغول پیاده کردن تراوشات ذهنی‌شون هستند و احتمالاً قصد چاپ کتاب اشعارشون رو دارند.
  آقای جلیلی هم که کلاً کاری به چیز خواستی ندارند و مشغول آزاد کردن ظرفیت‌ها هستند و اصولگرا و اصلاح طلب خیلی براشون فرقی نداره و احتمالاً باید به فکر آخرین دیدارهاشون با سرکار خانم اشتون باشند.
  یه عده بزرگوار هم دنبال صالح غیر اصلح و اصلح غیر مصلوح و افسد جدا از فاسد میگردن.
  یه عده هم مثل انقلابی اصولگرا و مجاهد سرافرازی چون دکتر قالیباف، توکلشون به خداست و برای مردم آرزوی سربلندی می‌کنند و قطعاً دشمنان خودشون و کسانی رو که در این دوره به ایشون خیانت کردند رو حلال میکنن.
  یه عده هم مثل من و شما در حال حرص خوردنیم از این همه بی‌بصیرتی و خیانت که در حق اسلام شد.
  حاج حسین دیدی دیشب تو خیابونا چه خبر بود؟! جان من یه مقاله در این مورد بنویس تا کل وجودمون آتیش بگیره.

 28. محبوبه می‌گوید:

  سلام
  آقای قدیانی از شما تقاضا دارم با قلم زیباتون و با چاشنی انصاف و عدالت علیه اون کسایی که از اردوگاه اصولگرایی این نتیجه رو برای امروز ما رقم زدن، با همه توان بتازید…

 29. ... می‌گوید:

  برسد به دست حسن روحانی
  http://1neveshteh.blogfa.com/

 30. سیدمقداد می‌گوید:

  ضمنا شنیدم بازار بعد انتخاب روحانی برخی اقلامش قیمت هاش پایین اومده، مثلا طلا دیروز ۸۰هزار تومن اومده پایین، آهن و میلگرد هم ارزون تر شده!!!!
  الان می فهمم که خون مردم رو چه کسایی تو شیشه کرده بودن و احمدی نژاد و تحریم ها همه فیلم بودن، منتظر بهشت شدن ایران از لحاظ اقتصادی باشید چون تشنگان قدرت اومدن سرکار، همون هایی که با اومدنشون قیمت ها میاد پایین و اصلا تابلو نیست که بازار و این تورم دست چه کسی هست!!!!!!!
  واقعا آدم الان می فهمد علی چه کشید از دست معاویه، همون معاویه ای که کاری کرده بود که بچه های شام به علی میگفتن دزدی که بره های ما رو شبانه می دزده!!!!!!!!!
  البته دست همه ی هموطن هام که اومدن پای صندوق رای و رای دادن رو می بوسم، مهم نیست که به کی رای دادن، مهم اینه که با هم انگشت تو چشم شیطان کردیم… به همه ی طرفدارای آقای روحانی هم از ته ته ته ته ته ته دل تبریک میگم و خوشحالم که خوشحالید و شادی میکنید، گوارای وجودتون این لبخندهاتون، گوارای وجودتون…. چشم دشمن کور و دندش نرم… من به سعید رای دادم اما میزان رای ملت هست و تمام… الان روحانی رئیس جمهور منم هست…
  دعامون کنید

 31. بغض می‌گوید:

  تکلیف آقایان و حامیانشان این بود که چند ماه فقط به تخریب قالیباف بپردازند و ما را هم سرگرم پاسخ به این تخریب ها کنند… موفق شدند… ما این چند ماه در تبلیغ قالیباف کوتاهی کردیم چون باید به چرندیات آقایون پاسخ می دادیم…

 32. صفای شیرازی می‌گوید:

  و عسی ان تکرهوا شیئا و هو خیر لکم….
  با آرزوی سعادتمندی این دنیا و اون دنیامون
  و با امید کمک و مدد و استعانت (الله قدرتمند) به جناب روحانی

 33. ناشناس می‌گوید:

  من این متن رو خونده بودم ولی الان دوباره خوندم. حیف که گوششون بدهکار نبود! یه بچه دبستانی هم اینو می فهمه که وقتی چند نفر از یه طیف تو انتخاب باشن آراءشون می شکنه. یعنی اندازه ی یه بچه هم نفهمیدن من که باور نمی کنم!

 34. iman می‌گوید:

  ملت پیروز شد
  سلام
  با احترام به نظر ملت و قانون

  بنده به جلیلی رای دادم اما طبق کلام رهبری باید همه به روحانی کمک کنیم. شکرخدا دیدید نظام امانتدار رای همه بود و کسانیکه میگفتند تقلب۸۸، امدند رای دادند!

  البته اقای خاتمی و دیگران باید تهمت تقلب۸۸ و بازی با آبروی مردم و بی اهمیتی به رای مردم را بدهد.

  مهر ابطال بر دروغ تقلب ۸۸

  اِن یَمسَسکُم قَرحٌ فَقَد مَسَّ القَوم قَرحٌ مِثلُه. وَ تِلکَ الایّامُُ نُداوِلُها بَینَ النّاس وَ لِیَعلَمُ الله الّذینَ آمنوا وَ یَتَّخذَ مِنکُم شُهَداء

  -اگر به شما آسیبی رسید، گروه مقابل شما هم چنین آسیبی را دیده بودند. ما این روزهای پیروزی و شکست را بین مردم می‌گردانیم تا آنان که ایمان آورده‌اند بر خدا آشکار شوند و از میانشان شاهدانی برگزیده شوند.

  سوره آل عمران – آیه ۱۴۰

  ضمنا روی مطلبتان کار کردم جاهای مختلف: با این عنوان:

  یه سایتی هست بعضا سر میزنم بنام قدیانی. معروفه
  ببین چه تحلیل درستی از نتایج آن هم قبل انتخابات داشته!!!

  http://www.ghadiany.ir/?p=19181

 35. وای به روزگار ما… بد کردیم… وای بر ما بی بصیرتان…

  وای بر ما بی خیالان…

  وای بر ما که فتنه را فقط و فقط در خیابان ریختن می دانیم…

  فتنه بزرگ اتفاق افتاد ولی دیگر نمی توانیم کاری انجام دهیم…

  دشمن توانست آن کاری را که می خواست را انجام دهد.

  آنهم با انگشتان خود همین مردم…

 36. زمین نشین می‌گوید:

  هنوز خیلی زوده که انقلاب ما زمین بخوره.
  کسایی که محبوب خدان، اگه اسیر غفلت بشن، خدا گوششونو می پیچونه تا به خودشون بیان و اونایی که مغضوبن خدا رهاشون می کنه.
  هر که در این بزم مقرب تر است/ جام بلا بیشترش می دهند
  متحد باشیم و گوش به فرمان ولایت.

 37. امیر می‌گوید:

  آقا حسین عزیز؛
  همه فرمایشات شما درست و این را هم به فرمایشاتتان اضافه کنم که دلیل اصلی این همه تشتت، بی صاحب بودن جریان اصولگرایی است!
  جریان اصلاح طلب صاحبان مشخصی دارد که وقتی دستور دادند همه برای روحانی کنار بروند، همه شان تبعیت کردند…

  ما چه؟ خود کرده را تدبیر نیست، فقط امیدوارم روحانی ضمن اصلاح طلبی به اصول وفادار باشه که ان شاء الله هست.

 38. سید میم می‌گوید:

  …بی صاحب نیستیم… ما داریم چوب ساده لوحی و سهل انگاری امثال ابوموسی اشعری ها رو می خوریم…

 39. فرزند خراسان می‌گوید:

  سلام؛

  این متن پیامکی است که امروز برایم آمد:
  “ما آموخته ایم به اصلح رای دهیم؛حتی اگر ۷۲ نفر باشیم. خدا قوت رفقا”

  و این هم پاسخ من به آن بود:

  این اتفاقا میوه تفرقه و خود برتر بینی است که هزینه هایش را به جامعه و امام آن تحمیل میکند، و به جای پذیرش اشتباه و سعی در جبران آن،خود را محق دانسته و ادعای اخلاص و بصیرتی در حد یاران امام حسین دارد!
  اگر برآنیم که از تاریخ اسلام مثالی بیاوریم، امت و یاران حضرت علی سزاوار تر به حال امروز ماست.
  اگر صلاح میدونید درج کنید.

 40. ناشناس 1 می‌گوید:

  با سلام خدمت حسین آقای قدیانی عزیز
  آشنایی من با شما و این وبلاگ از وقتی بود که کتب نه ده شما را خواندم. اون کتابی که درد دل ما رو تازه کرد. وقتی متن روی جلد کتاب رو خوندم قلم زیبای شما حسین آقا چنان جذبم کرد که تمام کتاب رو با شوق واشتیاق خوندم. بعد از اون بود که بیشتر شما رو شناختم . و به دنبال اون کتابهای دیگر شما رو هم تهیه کردم “آر کیو ۸۸” و “قطعه ۲۶”. و تقریبا جلد دوم قطعه ۲۶ رو فقط نخوندم.

 41. سجاد می‌گوید:

  سلام
  “ارسال شده در ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ توسط حسین قدیانی”
  “صرف نظر از این دعاوی، سعید جلیلی را از فلان گروه مدعی، خیلی بیشتر دوست می دارم، همچنان که شخص علامه را نیز. من از زاویه انقلاب و ولی فقیه، آدم ها را دوست می دارم، نه از پنجره احزاب سیاسی. ارادت، از کانال کمیل ولایت، صداقت بیشتری دارد تا آب باریکه سیاست! مهم این است که حالا یعنی امروزه روز، پی به حکمت رای آن زمان سعید جلیلی برده ام! ماهی بصیرت را اما هر وقت از آب گل آلود سیاست بگیری، تازه است؛ گیرم بعد از ۸ سال!! و البته که رایم به بزرگوار دیگری است. لیکن اگر باز کننده این راه صواب و ثواب، آقاسعید جلیلی است، با افتخار می گویم؛ زنده باد «پایی که جا ماند».”

 42. رزمنده می‌گوید:

  برادر ساسان؛
  وقتی رئیس جمهور منتخب که اول مستقل اومد و بعد بر اصلاح طلبان سوار شد(!) نیومد حرف از مذاکره باآمریکا میزد وای بحال از این به بعدش…

 43. چشم انتظار می‌گوید:

  آقا سید احمد عزیز؛
  در پیشگاه خداوند متعال، و در محضر شهید عزیز اکبر قدیانی، همچون گذشته شهادت می دهم که نویسنده ی با بصیرت قطعه ی ۲۶ که دل در گرو عقلِ سلیمِ پیوند خورده با مشیِ ولایت عظمای انقلاب دارد، ذره ای، حتی بوی منیت در سرتاسر نوشته هایش ندیدم. چه آنجا که با نیش قلم، که برخواسته از سر صداقت و خیرخواهی بود، به برخی بزرگواران مسئول، هشدار داد، چه آنجا که با نوش دل، خدماتِ خالصانه و ارزشمندشان را، به رخ دوست و دشمن کشید، و آفرین گفت. این که از این دریای مواج، و پر برکت یکی مثل من، نتواند بهره ای در بزنگاهِ حساسِ انتخاب ببرد، ضعف منِ آیینه بین است، نه کسی که در خشت خام، خیلی چیزها را دیده. یقینا؛ مسئولیت جویندگان اصلح در میان زمین و آسمان، که خود را چونان جویندگان طلا پنداشتند، در قبال تبعات چهارساله بلکه هشت ساله ی بسی سنگین است و ایضا یکی مثل من! سنگین تر از گذشته… چرا که ما در دریا بودیم، و شنا نیاموختیم.
  این انتخابات، با همه ی ظاهر تلخش! و با همه ی هزینه ی گزافش، برکات ارزشمندی هم داشت، که سهم “آقا” ی ما، از همگان بیشتر است. حضور قریب ۷۳ درصدی مردم، به مثابه ی بوسه ی عشق، به تارک نظام مقدس اسلامی، و دستان اباالفضلی خامنه ای عزیز است. گر چه که، اگر توصیه های “داداش حسین” که همیشه، چراغِ کوچه پس کوچه های تاریک سیاست و فرهنگ و اقتصاد است را، مصداق سازی می کردم و می کردیم، شاید این نمی شد که اکنون شد… گر چه، که هر قدر هم، قصد جبران کنیم، باز هم ذره ای از خسران مصداقی (نه ماهوی) این انتخاب، (با احترام به اکثریت قاطع مردم، که البته جمع کثیری از آنان، به همین دو جهتی که حسین قدیانی گفت: عدم اجماع آقایان، در زمان مقرر، و عدم اتحاد ما، در انتخاب کاندیدای اصولگرا بود، که به سمت شیخ دیپلمات رفتند، تا به چون منی، بفهمانند وقتی بزرگان شما، قاعده ی ائتلاف و قول به هم را رعایت نمی کنند، و شما هم در انتخاب خود بر دوستیِ خرس خاله های! ظاهر بین و بی پایه، پایدارید! چگونه می خواهید مملکت را اداره کنید؟ رأی دادند.) جبران نمی شود!! خدا ببخشاید ما را، که دانسته یا ندانسته، برخی مان دم خود را گره زدیم به دم پوسیده ی ناپایدار، و برخی مان نتوانستیم عقل و دلمان را به هم برسانیم. و نهایتا، سرنوشتی را رقم زدیم، که اگر خدا خودش اصلاح نفرماید، گناهش تا قیامت بر دوشمان سنگینی می کند… اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا…

 44. ma می‌گوید:

  انتخابات تمام شد ماهنوز داریم بر سر نامزدها بحث می کنیم و طرفداری!!!
  خوب است هرکس به رایش در خلوت خود فکر کند و اینکه چرا اینطور شد.
  اما
  آیا کارهای مهمتری نداریم؟!
  انشالله عاقب امور خیر است.
  اطاعت از رهبری
  مبارزه فرهنگی
  هشیاری سیاسی
  و زندگی!!!

 45. آرش از اهواز می‌گوید:

  ما به اصلح رای میدهیم حتی اگر رایی به اندازه صالح مقبول نداشته باشد
  از رای ندادنم به قالیباف پشیمون نیستم.

 46. قطره می‌گوید:

  من از بیگانگان هرگز ننالم
  که با من هرچه کرد آن آشنا کرد

  میوه تفرقه، شکست است…

 47. قطره می‌گوید:

  واقعا چرا قیمت بعضی اجناس پایین اومده!!!!!؟؟؟؟

  این قیمت ها مگه دست کیا هست؟؟؟

 48. سیدحمزه می‌گوید:

  آقا آرش از اهواز؛

  از شکست اصولگرایی چطور؟

 49. زهرا می‌گوید:

  هیچی نشده شروع شد تعامل با جهان! الآن اخبار می دیدم، خوش به حالمون همه بهمون تبریک گفتن. تمام وزرای امور خارجه ی ایتالیا و آلمان و فرانسه و… اشتون و…
  نمی دونم سالهای قبل هم تبریک می گفتن؟!

 50. رضا باقری می‌گوید:

  بهتر نیست تمومش کنیم و به کارهامون برسیم و بیشتر از این خودمون رو ملامت نکنیم؟!

 51. ایمان می‌گوید:

  ای بابا…

  به امید اینکه روحانی با عملکردش بتونه این فضا رو عوض کنه…

 52. امین مرادی می‌گوید:

  به نظر من خود آقای قالیباف در مناظره سوم نباید به آقای روحانی نقد می کرد، لزومی نداشت که آقای روحانی با زیرکی خواستی این تهمت را به دکتر قالیباف بزند که شما دانشجوها را گاز انبری کنید و من نگذاشتم و بعدش این بی معرفتی تهرانی بود که بعد از ۸ سال جواب شهردار خوبشان اینگونه بدهند و یک نکته؛
  اگر آقای ولایتی انصراف داده بود به نفع قالیباف، دور دوم بود آقای قالیباف… و من پیشمانم که چرا به دکتر قالیباف رای ندادم…

 53. خسته از دنیای سیاست می‌گوید:

  سلام؛

  شعر “تلقین” مرحوم قیصر امین پور رو خیلی دوست دارم.

  این روزها که می گذرد
  شادم
  این روزها که می گذرد
  شادم
  که می گذرد
  این روزها
  شادم
  که می گذرد..

  دلم برای شهدا خیلی تنگ شده این روزها چه صفایی داره بهشت زهرا…

  روح همشون شاد…

 54. ناشناس می‌گوید:

  وقتی یه عده خودشون رو حق مطلق می دونن، خودشون رو نماد ایمان و بقیه رو جریان تردید، خودشون رو نماد مقاومت و بقیه رو مستعد سازش، خودشون رو نماد ولایت مداری می دونن و در ولایتمداری بقیه تشکیک می کنن، اتحاد و اجماع با بقیه از نظرشون میشه بزرگترین گناه!

  شکست اصولگراها نتیجه دفع حداکثری و تنگ نظری این طرز تفکره!

 55. امیر می‌گوید:

  سلام؛
  فکر می کنم که کاملا معلوم شده که گروه پایداری اصلا برای علمدار بودن گفتمان انقلاب مناسب نیست. ضرر این گروه برای انقلاب و اصولگرایان به مراتب بیشتر از فایده شونه.

 56. نسرین می‌گوید:

  خوشحالم چقدر!
  ما پیروز شدیمممممممممممم.

 57. سید می‌گوید:

  با صحبتهای شما کاملا موافقم. ولی حالا باید چیکار کرد؟…

 58. . می‌گوید:

  نه که تبریک نگفتن بلکه گفتن تقلب شده!

  (در جواب زهرا)

 59. گمنام می‌گوید:

  ولی بین همه این حرفا باید بگم … قالیباف حیف شد … همین

 60. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۴۴۶* امیرالمومنین حضرت علی علیه السلام:

  اگر جاهل سکوت می کرد، مردم اختلاف نمی کردند…

  (کنز العمال، ح ۸۹۴)

 61. وحدت می‌گوید:

  بچه حزب اللهی…
  کار از کار گذشته. اینقدر تقصیر گردن هم نندازین. مواظب شیطان باشید که کاره خودشه. الان فقط وحدت نیازه…
  سید احمد آقا…
  لطفا کامنت های تفرقه انگیز رو تایید نکن که کاره غیر خودیه.
  ماشاالله حزب الله….

 62. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  نسرین!

  خوشحالیم که در سایه ولایت، شما هم طعم پیروزی رو چشیدید.

  کاش ۴ سال پیش هم شادی ما را خراب نمیکردند…

 63. jamoonde می‌گوید:

  ناشناس!
  این یعنی چی؟!
  “به نظر میاد، پایداری ها می دونستن که قالیباف در صورت روی کار اومدن اهل امتیاز دهی به مصباح و تیمش نیست و فقط مخلص رهبری میشه”

  درسته لله یکی از بدترین روزای عمرمونو می گذرونیم! اما یادمون باشه، بالاتر از انتقاد تهمت نزنیم! اگه می خوایم حرفای آقای قدیانی رو تایید کنیم، یه نگاه به نوشته های این بزرگوار بیندازید، تا توانستند حرف صریحشان را با رعایت موازین اخلاقی-اسلامی بیان کردند.
  اما یادمان باشد به غیر علامه باقی علمای ما، در قم درس خارج می دانند و مسئولیتی در قبال معرفی انتخاب اصلح، آنچنان به خرج ندانند!
  نمی شود هم همه چیز را در میدان علامه پاس داد!
  ما از پایداری انتظار داشتیم، چون در صدر یک عالم بزرگوار داشت، بیشتر همه از علامه مصباح که آستینی بالا زند، برای ایجاد اتحاد!
  دیروز رفتم حرم آقا توبه کردم، از طرف خودم و عده ای از دوستان مخصوصا از طرف دکتران و علما!
  خیانتی که ما به آقا کردیم بخشودنی نیست!

 64. صادق می‌گوید:

  قبلا کمتر خودم را به شما نزدیک می دیدم چون فکر می کردم جزء همین صفر و یک ها هستی اونم تازه از نوع یدونه یک بقیه صفر مطلق از این بابت عذر می خوام…
  من بدجوری به پیش بینی هات ایمان آوردم حسین آقا…
  مدتی هست که بیشتر شما رو می خونم و خدا رو شکر که قلم در راه انقلاب می زنی…

  این که میگن اتحاد رو حفظ کنید حرف صحیحی اما… یرید بهالباطل…
  یادم میاد یه روز جریانی کشف شد نه تو خاک ایران بلکه اونور دیوار سفارت تو خاک انگلیس… این جریان همه ریش داشتند اما ریشه رو می زدند… بعد هم که آقا تذکر داد، آمدند و گفتند وحدت! مبادا کسی چیزی بگه؛ نیگا کنین سایت آقا هم چیزی نگفته پس هیسسسسسسسس…
  حالا دوباره شروع کردن هیسسس… نه ایندفعه من ساکت نمی شینم تا کی باید چوب کارهای شما رو نظام و رهبری بخوره خوشحالم رایم از شما جدا شد به رایم افتخار می کنم چون با شما یکی نبود… ما به سمت اشارت رهبری میریم نه به سمت اشارت…

 65. jamoonde می‌گوید:

  من به قالیباف رای دادم ولی اعتراف می کنم، مقصرم!
  مقصر در رای آوردن روحانی!
  کاش کمی تبلیغ می کردم…

 66. jamoonde می‌گوید:

  اصلاح طلب ها!
  شما فحش دادید ۴ سال پیش، اما ما امسال…!
  http://www.mahdi-jan.blogfa.com/post-214.aspx

 67. ناشناس می‌گوید:

  بعضی ها را بیخیال؛ رهبری را عشق است که علامه حسن زاده فرمود:
  در همه حال گوشتان به دهان ایشان باشد!

  آری رهبری را عشق است…

 68. سنگر ساز بی سنگر می‌گوید:

  سلام.
  نفست درست، قلمت پایدار. حرف دلمونو زدی. ممنون.
  دیگه نمی دونم چی باید نوشت، چی باید گفت… دستا از نوشتن کنده و نفسا از فریاد و هشدار حقیقت خسته. به چند تشکر بسنده می کنم.
  تشکر می کنم از جبهه پایداری به خاطر معرفی کاندیدای اصلح، تعصب به خرج دادن بر رای و نظر خود تا آخرین لحظه که حتی خوشبین ترین ها هم انتظار نداشت جلیلی رئیس جمهور شود. دلمون پره از این جریان، که هر چه بگوییم کمه و دل از گفتن آروم نمی گیره. این چند وقت آنقدر از این آقایان متصل به این گروه کشیدیم؛ آنقدر از این خود حق پنداری ها و دیگران باطل پنداری ها دیدیم که آن سرش نا پیدا. انحصار طلبی و از بالا نگاه کنی این آقایان جایی برای فکر و تعقل نمی گذارد. جوانی بسیجی تا با گروهی از این بسیجی های پر ادعا روبرو شود از ترس انگ خوری بی بصیرت شدن و این که برو ببین کدام گناه کبیره کرده ای دیگر وارد وادی پرس و جو نمی شود!
  ما که باید تمام هم و غم رو برای تبلیغ می گذاشتیم با چانه زنی با این آقایان وقتی نمی ماند… این است که من هم از این آقایان واقعا متشکرم. موفق شدید.
  از جامعه مدرسین بی بصیرت به خاطر حمایت بی موقع از آقای رفسنجانی، ببخشید ولایتی تشکر ویژه دارم.
  از آقای محسن رضایی که با پیاده کردن پروژه سنگین(!) صرفا برای گرفتن رای اصول گرا همت گماردند ممنونم. ایشون مثل این که آفریده شده به عنوان سرعت گیر اصول گرا…

  از مردم هم متشکرم!

  در آخر بی تشکر از داداش محمود آقایان نمی شود به کلام پایان داد! متشکرم. شما هم موفق شدید! مردم دیگر اصول گرا نمی خواهند. نمی دانم احمدی می داند یا نه؟! فرصت تاریخی برای جریان اصول گرای وصل به رهبر از سال ۸۴ کلید خورد احتمالا دیگر تکرار نشود… داداش محمود ممنونم…
  دلمون از اینا خونه به خدا… چه کنیم… درد ما و دل ما…

  نفس خروس بگرفت که نوبتی بخواند
  همه بلبلان بمردند و نماند جز غرابی…

 69. سید می‌گوید:

  مثل همیشه حرف دل ما،
  یه سوال: با این نوشته هاتون به نظرتون خیل کثیری از طرفداراتون نمی پره؟

  بخدا تا می خواستیم بگیم حاج باقر می گفتن:
  آخه قالیباف حقه؟
  حاج حسین چی بگه آدم به اینا؟
  به خدا بصیرت عارف از اینا بیشتر بود…

 70. مهتاب می‌گوید:

  نمی دانم درست فکر می کنم یا اشتباه. اما احساس می کنم الان وقت واکاوی اتفاقات سال ۸۸ است الان دوباره باید همه چیز مرور شود. صدا و سیما باید شروع کند واکاوی اتفاقات آن روزها را. بررسی کند کلیپ های اینترنتی آن روزها را. باید دوباره همه چیز واکاوی شود. اکنون که خودشان صحت انتخابات را تایید کردند، باید رفتار ۴ سال پیششان را بررسی کرد و از آنها پاسخ خواست. دولت همان دولت، مکانیزم همان مکانیزم، سیستم همان سیستم. آنها باید جوابگو باشند الان وقتش است. اگر اصول گرا ها برنده شده بودند شک نکنید که اینها باز دبه در می آوردند!
  الان باید موضع گیری همه افراد موثر دوباره بررسی شود الان باید تاریخ ۸۸ نوشته شود قبل از آنکه به فراموشی سپرده شود.
  الان باید سفت و سخت عاملان اتفاقات سال ۸۸ به محاکمه کشیده شوند!

  الان درست زمانش است! زمانی که اثبات شده دروغگویان چه کسانی هستند. زمانی که سلامت انتخابات به حرف خودشان تایید شده است.
  آقای قدیانی! بچه ها! بسم الله بدون کینه ورزی، بدون غرض ورزی الان وقت نوشتن تاریخ است.

  قبل از آنکه برنده ها تاریخ را بنویسند!

 71. یک استکان چای داغ! می‌گوید:

  خداییش ما خیلی باشخصیتیم، نه؟!
  خیلی راحت ریختن خیابون و زدن و رقصیدن و شادی شونو ابراز کردن.
  اما در اوج بی فرهنگی، شادی ۴ سال پیش ما رو خراب کردن!!!

 72. سعید شیرخانی می‌گوید:

  http://porzz.blogfa.com/post-53.aspx
  سلام حاج حسین.
  ممنون از یادداشت های خوبت…
  این یادداشت رو با نام «خودی بیخودی» با همین جهت شما نوشتم،

  ممنون
  یا علی

 73. رضا می‌گوید:

  خانم مهتاب،

  “دولت همان دولت، مکانیزم همان مکانیزم، سیستم همان سیستم.” این گزاره تون درست نیست و نمی تونید ازش برداشت منطقی کنید. نه فقط شرایط خیلیییییی فرق می کنه (از جمله این که اون زمان دولت در انتخابات گزینه ای داشت که خود آقای احمدی نژاد بود، ولی این دوره هیچ گزینه نداشت)، بلکه همین اختلاف خیلی زیاد تو زمان شمارش آرا هم بیش از حد مشکوکه.

 74. جواد می‌گوید:

  عزیزان ناراحت نباشید در این شر بزرگ به خواست الهی خیری هم هست و اون بازگشت به ریشه هاست، شتر سواری که دولا دولا نمی شه! باید با خودمون روراست باشیم و سبک زندگیمونو اسلامی کنیم…

 75. م.طاهری می‌گوید:

  هرچی می گذره و بیش تر فکر می کنم به آنچه پیش روی ماست بدتر می شه.
  همه دلایل این شکست رو که بررسی می کنم می بینم انصافاً از همه بدتر همین من بر حق بینی اصول گرایان بود.
  چرا اصول گراها این طور برخورد کردند؟
  چرا ولایتی هم مثل حداد سر حرفش نماند و نرفت؟
  اصلاً جلیلی احساس تکلیف کرد و آمد، چرا نرفت وقتی عارف به نفع روحانی کنار کشید.
  اول کار خودشون، هاشمی و خاتمی، هم فکر نمی کردند روحانی رای بیاره . اما بعدش عقل کردند دیگه. متحد شدند.
  چرا زود دست برداشتم و نرفتم و آنقدر بحث نکردم با جماعتی که بحث اصلح و صالح رو پیش می کشیدن تا دست بر دارند؟
  حالا چه فایده داره این چراها.
  ناراحت و عصبانی و سر خورده ام.
  خدا را شکر که آقا هست. آقا… سربازهای خوبی نیستیم. اتفاقاً فرمانده تنهاست و باز باید جور این چراهای بی جواب رو بکشه.

 76. ناشناس می‌گوید:

  حرفاتون درباره اتحاد درسته ولی؛ آخه با این وضع گرونی مردم دوست داشتن به اون طرف رای بدن، شاید طرف بتونه اوضاع رو بهتر کنه! وگرنه فکر نمی کنم کسی عاشق چشم و ابروی روحانی باشه!
  شاید اگه گرونی نبود و وضع خراب نمیشد اوضاع خیلی فرق می کرد.
  لعنت به این گرونی…

 77. سید می‌گوید:

  سلام؛
  به نظر من که خیلی بد نشد و تازه خوب هم شد.
  اول اینکه خیلی زود برای مردم ثابت شد که هر کس تهمت تقلب زده دروغ می گفته.
  ما حزب اللهی ها هم نشون دادیم اگه نامزد مورد لاقمون رای نیاورده جشن شادی طرفدارای نامزد مقابل رو با آتیش بازی و اغتشاش خراب نمی کنیم.
  سوم اینکه این نشون میده جمهوری اسلامی ایران یه برکه راکد نیست بلکه یه رودخانه جاری هست.
  چهارم اینکه یه بیدار باش بود برای اصولگراها که خیال نکنند که رقیب در خواب است.
  الان دکتر روحانی رییس جمهور من و تو هست. در رسیدن به اهداف قانونی و انقلابیش کمکش می کنیم و خدایی نکرده اگر خطایی کرد نقدش می کنیم.
  ما منزوی نیستیم و مثل یه موج خروشانیم…

  یا علی

 78. راستین می‌گوید:

  اینقدر از آقا خرج نکنید. انگار فقط رهبر شما هستش و مصادره کردین واسه خودتون. اینقدر بدم میاد از این حرف ها؛ فرمانده تنهاست و این حرفها. اصولگراهایی که به عهد خودشون باهم پایبند نیستن مطمئن باشین اگه روی کار هم می اومدن هیچ گره ای از مشکلات مردم باز نمی کردن و فقط فکر جیب خودشون بودن.

 79. مهتاب می‌گوید:

  رضا؟؟؟

  چه ربطی داره؟ توی این ۲۴ سال اخیر همیشه دور دوم خود دولت هم حضور داشته همیشه هم برنده بوده، اگر اشکالی باشه به هر سه دوره هست چرا شما یکیش رو گرفتی؟ ثانیا شما انگار موضع گیری آقایان در سال ۸۴ رو فراموش کردی؟ مگه اونجا هم دولت گزینه داشت؟

 80. مصطفا می‌گوید:

  دلم می خواهد یک متن هم برای قالیباف بنویسید آقای قدیانی.
  کسی که الان از خودی و غیرخودی زخم خورده.
  امیدوارم سرخورده نشود این مدیر توانمند وطنم.
  برایش بنویس… بنویس آقای قدیانی عزیز

 81. مرضیه می‌گوید:

  جناب ناشناس
  بله درست می‏ فرمایید.
  خیلی‏ها به خاطر روحانی بودن آقای روحانی! و خیلی‏ ها به خاطر گرونی به اون طرف رأی دادن. در واقع نماینده اصلاح‏ طلب‏ها با رأی همون عامه مردمی رئیس جمهور شد که دوستان اصلاح‏ طلب و سبز و … همیشه ساده و امل و غربتی و بی‏ فرهنگ و … می‏ نامندشان!!!!
  راستی مسبب گرانی سکه و …. که بود؟ چرا روز ثبت نام ا.ه.ر، قیمت یهو اومد پایین؟؟؟
  واقعا متاسفم برای اون روشن‏فکرنماهایی که ادعای علامه دهر بودنشون می‏شه و فکر می‏ کنن، با تعلیق هسته‏ای و … تحریم‏ها متوقف می‏شه و مملکت گل و بلبل می‏شه!

 82. نجوا می‌گوید:

  چه میشه کرد… کاریه که شده!
  خدا آخر و عاقبتمان رو ختم به خیر کنه…

 83. سیداحمد می‌گوید:

  مصطفا؛

  مطمئن باش مدیر توانمند و جهادی ما، سرباز بی ادعای ولایت، قوی تر از این حرف هاست.
  البته نمی دانم اگر جای حاج باقر بودم الان چه حسی داشتم!!!

 84. فرناز می‌گوید:

  “”ما انتخابات را برده ایم. این یک پیروزی واقعی است. حالا ما باید رفتار پیروز سیاسی را داشته باشیم. ولی چه چیزی بزرگتر از یک پیروزی واقعی و در دست گرفتن قدرت اجرایی کشور می تواند پاداش مان باشد؟ همه اینها تمام شد. پرونده گذشته را ببندیم. کسی حق ندارد اصولگرایان یا رادیکال های مخالف اصلاحات را تحقیر کند. باید این دایره بسته توهین و تحقیر به شکست خورده انتخاباتی را بشکنیم. جناب آقای جلیلی! جناب قالیباف! جناب رضایی! جناب ولایتی! جناب غرضی! بعد از پایان اعلام نتایج به روحانی تبریک گفتند. آیت الله خامنه ای هم پیروزی روحانی را تبریک گفت. همه آنها رفتار مدنی و منطقی و درست را انجام دادند. رقابت ما تا روز ۲۵ خرداد بود و ما پیروز شدیم و تمام شد. دیگر کسی حق ندارد کسی را شکست خورده بداند. دیگر کسی حق ندارد… اصولگرایی که رای کمتری آورده اما پیروزی رقیب را تبریک گفته، تحقیر کند. دیگر کسی حق ندارد که تحریم کنندگان را بخاطر اشتباه شان کوچک بشمارد. آنها اشتباه کردند و در یک میدان عملی پاسخ را دیدند. هر نوع تلافی جویی و تحقیر دیگران حالا دیگر رفتاری غیرعاقلانه است. من از آقای احمدی نژاد و جناب آقای خامنه ای و سایر مسوولان برگزاری انتخابات که انتخاباتی سالم را برگزار کردند و در آن نامزد مخالفان با ۵۰٫۴ درصد رای برنده شد و نتیجه اعلام شد و همه چیز به درستی پیش رفت تشکر می کنم. اگر هم نقدی بر شخص رهبری یا رئیس جمهور پیشین داشته باشم، از آنها خواهم کرد. ولی در مورد این انتخابات سال ۹۲ آنها رفتاری درست و منطقی کردند و من از آنان ممنونم. از همه دوستان اصلاح طلب خواهش می کنم ذهن و روح شان را از کینه و نفرت تهی کنند، پیروزی باید بزرگواری به دنبال بیاورد. در جریان رقابت همه بدترین حرف ها را به هم زده ایم. حالا رقابت و کینه تمام است. باید رفتاری عقلانی بکنیم.

 85. م.طاهری می‌گوید:

  ولی فکر نمی کنم دیگه برای انتخابات بیاد؛ فرصتی بود که از دست رفت

 86. آذرخش می‌گوید:

  بابا جان!
  این حسن رو بی خیال.
  یه فکری به حال من بیچاره کنید. تو این گیر و دار، خیلی اعصاب دارم، فردا هم باید یه مقاله تحویل بدم با موضوع؛ مکتب شیکاگو در نظریه های انتقادی ارتباط جمعی از دیدگاه هورکهایمر و آدورنو و لازارسفلد و بقیه جک و جونورا!
  خب این چیه؟؟؟؟؟
  من چی کار کنم الان؟!!!!
  😮

 87. نرگس می‌گوید:

  از اینکه احساس میکنم شاید در تبلیغ برای دکتر قالیباف کم گذاشتم شرمنده ام.
  تمام تلاشم رو کردم ولی کم بود.
  وضعیت امروز نتیجه تقصیر همه ماست، حالا اون بالایی ها بیشتر و ما کمتر!
  ممنونم از مطالب به حق و زیباتون.
  ۸۸ احساس میکردم تندروی هایی دارید و کم کم از سایت تون فاصله گرفته بودم.
  اما الان باز برگشتم. حق یارتون
  فقط اینکه دوستان از این به بعد زیاد برای رهبر و کشور عزیزمون دعا کنید…

 88. رضا می‌گوید:

  مهتاب خانم؛

  ۱- من فقط کلمه “مشکوک” رو به کار بردم. پس فکر نکن اعتقادم اینه که انتخابات ۸۸ تقلبی داشته. من رو به حرف “آقایون” هم حواله نکن. من چه کار با اونا دارم. من با عقل خودم سنجیدم و باز تاکید می کنم از “شک” گفتم فقط…

  ۲- من به شدت به آقای احمدی نژاد مشکوک شدم. با کارهایی که مخصوصا تو این ۴ سال کرد به این نتیجه رسیدم که فقط فریبمون داده. البته خدا رو شکر من سال ۸۸ به آقای رضایی رای دادم (چون به خاطر کارم تو همون دوره اول احمدی نژاد فهمیدم که مشکل اساسی تو اداره کشور داره…) و بار گناه حمایت از احمدی نژادی که تو این ۴ سال خون به دل مردم و رهبر کرد رو دوشم نیست فردای قیامت. اصلاحاتی های تندرو رو بی خیال، اما خداییش کجا خاتمی با رهبری اونی رو کرد که احمدی نژاد کرد!؟ مثال بیارم…؟ نه خیلی تلخه… 🙁

  ۳- به خاطر شکی که به احمدی نژاد پیدا کردم متاسفانه باید بگم بعید نمی دونم نظام رو فریفته باشه دوره قبل با اون رای شماریش. رهبری هم اگر از نتایج حمایت کردن خودشون تو نماز جمعه تاریخی فرمودن به اعتبار اعتماد به مسئولین.

  ۴- شما به جمله توی پرانتز من چسبیدی، جمله و شک اصلیم رو جواب ندادی. جمله اصلی من اختلاف فاحش رای شماری این دفعه و اون دفعه بود… این واقعا نگرانم می کنه… برای این اختلاف دلیل منطقی بیار تا دلم آروم شه 🙁

  ۵- یه دقیقه هم به این فکر کن که کسایی که اسمشون رو می ذاریم سران فتنه، نمی دونستن کارشون به مجازات می کشه!؟ مسلم می دونستن. مسلما حتی به بدترش هم فکر می کردند؛ محاکمه، مجازات، حتی اقدام علیه امنیت ملی و اعدام… اما بازم ادامه دادن. من می ترسم واقعیتی پشت اون اصرارشون باشه… 🙁

 89. سیداحمد می‌گوید:

  دوستان محترم؛

  لازم به تاکید است که حسین قدیانی این روزها در هیچ وبلاگ یا سایتی هرگز کامنتی نگذاشته اند.
  اخیر دیده شده به نام ایشان، این ور و آن ور کامنت هایی گذاشته می شود!!
  کامنت ها هم عمدتا سرشار از ناسزا به … است!!

  واقعا متاسفم که به جای پاسخ دادن به منطق عالی قطعه ۲۶ دست به این کارهای زشت و نخ نما شده می زنند.

 90. نعیم می‌گوید:

  در جواب جناب رضا
  اول به ایشون سلام می کنم.
  در مورد سومی که بیان کردین، باید بگم که بخش زیادی از مردم سیاسی و جناحی فکر نمی کنند. همان طور که در انتخابات مجلس اصولگرایان پیروز شدن در انتخابات ریاست جمهوری جناب روحانی حائز کسب رتبه برتر شد. متاسفانه بعد از ۲۲ خرداد ۸۸ چنان جوی در پایتخت ایجاد کردن که کام همه مردم تلخ شدن و حتی الان بعد از پیروزی نامزد مورد نظرشان باز هم طلبکارن. حالا شعار بعضی ها که مدعی هستن رای شان را پس گرفتن!!! واقعا جالب هست. نکته جالب این که مجموع رای اصولگرایان در این دوره در شهر تهران از آقای روحانی بیشتر بود. پس این معادله چگونه حل می شود؟! رای ها که از دوره قبل هم کم تر شده!! پس چطور توانستن رای شان را پس بگیرند؟؟ متاسفانه سال ۸۸ نود درصد ظرفیت برای ایجاد آشوب در همین شهر تهران خرج شد.

  در مورد مطلب شماره ۴ هم باید عرض کنم که از همان ساعت اولیه تقریبا پیروزی جناب روحانی مسجل شده بود. منتهی با توجه به این که ایشان لب مرز حرکت می کردن و هر آن ممکن بود انتخابات به دور دوم کشیده شود… لازم بود که آرا به دقت شمارش شود و جناب صولت هم گفتند که دقت و صحت را فدای اعلام زود هنگام نتایج نخواهند کرد. کما این که روحانی هم ساعت ۴ صبح به محل وزارت کشور رفت.

  مورد دوم هم فرض می کنیم که ایشان با قاطعیت رئیس جمهور می شدن. نظر شخصی بنده این هست که اعلام زود هنگام نتایج می توانست فرصت گران بهایی را در اختیار معاندان قرار دهد که الحمد الله این طور نشد. در واقع هم طرفداران جناب روحانی به شادی پرداختن و هم کسانی که در صدد سوء استفاده و برنامه ریزی برای رسیدن به اهداف شان بودن ناکام ماندن. در واقع زمان برای آن ها کافی نبود.
  امیدوارم قانع شده باشید!

 91. ناشناس می‌گوید:

  خیلی خوشحالم. می دونید چرا؟ جون شماها ناراحتین. همین بزرگترین هدیه انتخابات بود. اگه خجالت نمی کشیدین الان همتون تو خیابونا بودید و می گفتید تقلب شده…

 92. حیاتی می‌گوید:

  اسم رهبر و امام هم گاهی در بی بی سی برده می شد و می شود!!
  قدر مسلم آنچه مذموم است جاسوسی برای بی بی سی و خوراک دادن به رسانه های دشمن با دوگانه سازش و مقاومت است…

  ممنون داداش حسین که جز برای شقایق ها نمی خوانی… و هرگز اسیر فرق مایل به انحراف نشده ای…

 93. . می‌گوید:

  حسین قدیانی تو واسه چی زنده ای؟؟ به سنگ پا قزوین گفتی زکی!!

 94. دوکلمه حرف حساب می‌گوید:

  خاک تو سر سایت … نیوز که یه روز داداش حسین رو حلوا حلوا می کنه، الان می زندش!!

  جهال افراط و تفریطی به همین جماعت می گویند که معلوم نیست پای مکتب کدوم بزرگ و علامه ادب و سیاست یاد گرفتن؟؟!!

  ممنون داداش حسین که از زاویه انقلاب، هم نقد می کنی هم تعریف…

 95. saman می‌گوید:

  اینفو کلیپ
  سیاهه جنایت امریکا
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=7&lid=7841

 96. محمد امین می‌گوید:

  احسنت؛
  واقعیت نوشته های شما را نمی خواندم ولی بعد از خواندن این متن به شما ارادت بیشتری پیدا کردم و انشالله بیشتر از یادداشت های شما استفاده خواهم کرد.
  در مناظره سوم همه چیز به ضرر اصول گراها شد و همانجا انتخابات را باختیم. سعید جلیل تلطیف شده احمدی نژاد در مناظره های ۸۸ بود و می خواست با حرفهای نگفته خود جلب توجه کند که در اصل آبروی خودش و اصولگرا ها رفت و از طرفی اختلافات و مشکلات را عیان کرد و بعد مناظره ولایتی، قالیباف سیر نزولی پیدا کردند و خیلی از رای های ولایتی و قالیباف به سمت روحانی رفت البته جلیلی یک رشد کمی در بین کسانی که تمایل به احمدی نژاد داشتند پیدا کرد.

  بعد از رفتن عارف و اجماع اصلاح طلب ها روی روحانی، پنداشتم این اصولگراها عجب رکبی از اکبر خوردند، چرا که با اینکار روحانی حداقل ۹ میلیون رای ۸۸ را دارد و در انتخابات نفر اولی خواهد بود که به دور دوم خواهد رفت، حتی به برخی از دوستان افراطی طرفدار جلیلی گفتم که بهم می خندیدند و می گفتند درد ما اینه دوتا اصول گرا برن دور دوم؛ بخش مردمی که سال ۸۸ با میر حسین بودند در انتخابات با هم متحد بودند، فقط می دانستند باید به یک اصلاح طلب رای بدهند حالا هرکسی می خواهد باشد و مردم دیگری که مردد در انتخاب بودند واز ولایتی و قالیباف ناامید شده بودند و اختلافات اصول گراها چیز خوشایندی قطعا برایشان نبود، به سمت حسن روحانی کشیده شدند که هیچ نقطه مثبتی در مناظره ها و کارهای تبلیغاتیش نداشت غیر از اینکه سکوت کرد و به اختلافات اصولگراها خندید. محسن رضایی هم این آتش را خوب هم زد…

 97. mahdi می‌گوید:

  برادر عزیز! نمی دانم چه بگویم با امثال شماها. فقط این را می دانم که رهبر انقلاب فرمودند: رای به هر کدام از این هشت کاندیدا رای به جمهوری اسلامی است و فرمودند هر کس که به نظام هم علاقه ندارد بیاید رای بدهد. اصلا نمی فهمم شما ها این وسط چی می گید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.