کفاشیان هم مثل رفسنجانی!

سعید طاهرزاده: دخالت سیاست در ورزش نمی‌دانم چقدر مذموم است اما وای از آن روز که سیاست اسم مستعار رذالت شود و بخواهد در همه‌ چیز دخالت کند، حتی ورزش.

کافی است رفتار امروز دوم خرداد‌ی‌ها با علی کفاشیان را مقایسه کنید با آن همه به‌ به و چه‌ چه که دیروز در بحبوحه انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال نثارش می‌کردند. نه به آن ناز کردن، نه به این تازیانه زدن. نه به آن بی‌نمکی، نه به این شوری.

مدعیان اصلاح‌طلبی اگر دیروز حامی پر و پا قرص کفاشیان شده بودند نه به‌ خاطر خودش بود و نه آنچه داعیه‌اش را داشتند، یعنی «عدم دخالت سیاست/ دولت در ورزش». تملق کفاشیان را می‌گفتند، بلکه به‌ زعم خود حال جمهوری اسلامی را حتی در عرصه ریاست بر فدراسیون فوتبال بگیرند. آن مقطع، دفاعی کردند از رئیس خندان فوتبال، به یاد‌ماندنی! انگار نه انگار که تا قبل از آن، با بهانه و بی‌بهانه، سخیف‌ترین عبارات را در وصف کفاشیان به ‌کار می‌بردند. عجبا که کفاشیان شده بود مراد دل‌شان!

چند روزی است اما دوباره این در، از تعریف گذر کرده و بر همان پاشنه کوبیدن می‌چرخد. بهانه هم البته مهیاست؛ عدم صعود تیم‌ملی جوانان به جام جهانی و باخت تیم فوتسال در تایلند. از برنامه «۹۰» بگیر که معلوم نیست چگونه از درون دیگ رسانه ملی جمهوری اسلامی، حلیم اصلاح‌طلبان را هم می‌زند تا دیگر جراید دوم خردادی، جملگی علی کفاشیان را مقصر این باخت می‌خوانند و فراتر از نقد و بازبینی، به هتاکی و تمسخر وی مشغولند.

یکی نیست یقه این جماعت را بچسبد؛ مگر علی کفاشیان همان بادکنکی نبود که در مقطع انتخابات مدام بادش می‌کردید؟! پس‌پریروز کفاشیان مدیر بیخودی بود، همین که به انتخابات رسید تبدیل به فرشته شد و حالا باز هم دیو شده! این وسط قطعا کفاشیان هیچ اهمیتی برای دوم خردادی‌ها ندارد؛ آنچه برای این جماعت بی‌اصل، اصالت دارد، زدن نظام است.

کفاشیان برای اصحاب اصلاحات یکی است در مایه‌های هاشمی‌رفسنجانی. عالیجناب سرخ‌پوش هم از فتنه ۸۸ به این طرف حکم فرشته پیدا کرده برای دوم خردادی‌ها. دیروز عالیجناب شده بود، چون باید نظام زیر سوال می‌رفت و امروز محبوب شده، چون باز هم باید بر سر این نظام چماق سرگشاده تقلب بلند باشد!

اگر بناست رذالت در ورزش دخالت کند، همان بهتر که ما هم مثل همه کشورها -تاکید می‌کنم همه کشورها- سیاست را به شکل اصولی و منطقی در ورزش دخالت دهیم تا این‌طور نباشد که اینقدر زود جای دیو و فرشته عوض شود!

قطعا مقصر اصلی ناکامی‌های اخیر فوتبال و فوتسال ما، بیش و پیش از علی کفاشیان، کسانی هستند که در انتخابات بر تنور وی دمیدند تا ارواح اصلاح‌طلبی‌شان، سیاست‌/ دولت دخالتی در ورزش نکرده باشد!

آقایان! لطفا شهامت داشته باشید و بابت این شکست‌ها و این نوع مدیریت و این همه رذالت از ملت عذرخواهی کنید.

وطن امروز/ ۲۴ آبان ۱۳۹۱

پنج متن آخر صفحه «۰۶ : ۲۰» وبلاگ قطعه ۲۶

یک: حسین قدیانی نامزد انتخابات می شود

دو: از نامه ها تا وصیت نامه ها

سه: این روزها داریم سیاست بالا می آوریم

چهار: بر مدار اصول

پنج: برای تی کش سازمان ملل/ سر آرمان ها و ملک ری

این نوشته در 20:06 ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم الله…

  دوستان محترم؛

  این متن را داداش حسین بنا به مصلحتی با نام مستعار نوشته اند.

 2. به جای امیر می‌گوید:

  یادت به خیر! (گفت و شنود)

  گفت: «چارلز کراتامر» مفسر معروف آمریکایی طی مقاله ای در واشنگتن پست نوشته است؛ امروز ایران به هواپیمای بدون سرنشین آمریکا حمله می کند و فردا هواپیمای جنگی با خلبان را سرنگون خواهد کرد.
  گفتم: این که خیلی عالیه، منظورش چی بوده؟!
  گفت: به اوباما انتقاد کرده است که چرا دست روی دست گذاشته و به ایران حمله نمی کند!
  گفتم: اوباما می داند که نمی تواند از این غلط ها بکند.
  گفت: همین تحلیل گر آمریکایی نوشته است؛ اگرچه قدرت امروز آمریکا نسبت به ۲۰ سال قبل کاهش یافته و توان ایران افزایش پیدا کرده است ولی هنوز هم باید توان مقابله با ایران را داشته باشد!
  گفتم: یارو دورخیز کرد که با یک جهش روی زین اسب بپرد اما، از آن طرف افتاد و دک و پوزش شکست و برای اینکه خیلی آبروریزی نشود، با صدای بلند گفت؛ جوانی کجایی که یادت بخیر! بعد یواشکی زیرلب زمزمه کرد که؛ خودمونیم، جوان هم که بودیم اهل این غلط ها نبودیم!

 3. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  تاریخ هیچ وقت بلایی را که اینان نزدیکی های زمان تشکیل مجلس ششم بر سر هاشمی آوردند را فراموش نمی کند که چه جوری سیبل حملات شان شده بود.
  در این بین، بیچاره آن کسی که خودش را بازیچه اینان کند و دل خوش باشد به حمایت های اینان که خسر الدنیا و الاخره می شود…

 4. صبا می‌گوید:

  اسم مستعار های تان را خیلی زیبا انتخاب می کنید!
  انسان سعیدی که زاده ی انسانی طاهر است! چه بسا سعادتی بالا تر از این نباشد که از پدری طاهر باشی.

 5. برف و آفتاب می‌گوید:

  موشک جواب موشک! این هم “دیدید گفتیم” ما!

 6. سیداحمد می‌گوید:

  ممنون برف و آفتاب…

 7. برف و آفتاب می‌گوید:

  برای کامنتم؟!

 8. سیداحمد می‌گوید:

  نه! برای عکس آواتارتان!!!

  خب آره دیگه…

 9. برف و آفتاب می‌گوید:

  خواهش می‌کنم! کمی تعجب کردم آخه! به نظر خودم کامنتی نبود که زیاد خوشتون بیاد! در هر حال؛ آخ جون! آفرین گرفتم!

 10. جماران می‌گوید:

  در مکتب امام

  خمس متعلق به بیت المال است
  هر کس در مفاد آیه (خمس) و روایات مربوطه به آن اندیشه کند، در می یابد که تمام خمس متعلق به بیت المال است و حاکم حق تصرف در آن را دارد و نظر حاکم، که مبتنی بر مصلحت تمام مسلمانان است، لازم الاجرا است. از سوی دیگر، برعهده حاکم است که از سهم سادات، زندگی سه گروه یاد شده را برحسب تشخیص خود تامین نماید.
  شئون و اختیارات ولی فقیه، ص۷۵

 11. ناشناس می‌گوید:

  بی اصالت پدرت بود که تو را پس انداخت، نه اصلاح طلبان.

 12. سعید.ن می‌گوید:

  گفتم: راه تاریک است و پر پیچ و خم!
  گفت: “ان الحسین مصباح الهدی و سفینه النجاه”

 13. حمید می‌گوید:

  مگر اصلاح طلبان مدیریت را در اختیار دارند که عذرخواهی کنند. روتو برم بشر.
  حتماً بابت قیمت ارز و گرانی های کمر شکن هم آقای خاتمی باید بیاید عذرخواهی کند.

 14. به جای امیر می‌گوید:

  کلاغ (گفت و شنود)

  گفت: روزنامه انگلیسی «دیلی تلگراف» به نقل از ژنرال «دیوید ریچاردز» رئیس ستاد ارتش انگلیس نوشته است که ارتش انگلیس احتمالا در اواسط زمستان به سوریه حمله می کند.
  گفتم: غلط کرده به قبر ملکه انگلیس خندیده!… اما حالا چرا اواسط زمستان؟!
  گفت: ژنرال ریچاردز گفته است «برای این که گرمای تابستان در منطقه سربازان انگلیسی را اذیت نکند»!
  گفتم: سربازانی که طاقت گرمای تابستان را ندارند چگونه می خواهند از آتش سنگین ارتش سوریه و حزب الله و حماس و مردم منطقه جان سالم به در ببرند؟!
  گفت: مرد حسابی! انگلیس دارد قمپز در می کند! وگرنه خودش می داند که این روزها مردم منطقه برای انتقام ۲۰۰ ساله از انگلیس ثانیه شماری می کنند.
  گفتم: چه عرض کنم؟! کلاغه به عقاب گفت؛ بال و پرم رو می بینی؟! اسفند دود کن! عقاب که از پررویی کلاغ عصبانی شده بود با چنگالش یک ضربه به کلاغ زد و بال و پرش رو پخش و پلا کرد. کلاغه در حالی که داشت سقوط می کرد گفت؛ هیکلم رو می بینی؟! بگو ای ول!

 15. سیداحمد می‌گوید:

  اَلسَّلامُ عَلَى الْحُسَیْنِ، وَعَلٰى عَلِىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ، وَعَلىٰ اَوْلادِ الْحُسَیْنِ، وَعَلىٰ اَصْحٰابِ الْحُسَیْن…

  هلال نو دمیده… شب جمعه رسیده… خدا ما را حسینی آفریده…
  http://uploadtak.com/images/r8929_k.mp3
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  http://uploadtak.com/images/c7488_salahshoor90mos02.mp3

 16. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۱* حضرت امام صادق علیه السلام:

  هر چیزى پاداش و مزدى دارد، مگر اشکى که براى ما ریخته شود (که چیزى با آن برابرى نمى کند و مزد بى اندازه دارد)

  (جامع احادیث الشیعه، ج۱۲، ص۵۴۸)

 17. اسلامی ایرانی می‌گوید:

  سلام سید جان! تا ۴ و ۵ محرم تهران نیستم. یه زحمت بکش سینه زنی های چیذر رو شب به شب بذار تو سایت به فیض برسیم. اگه بتونی یکی از ستونای یمین و یسار رو اختصاص بدی به نواهای محرم که فایل ها پخش و پلا نشه عالیه. ببین میتونی یه ستون از حاج حسین بگیری؟ حسین آقا سلام عرض شد.

 18. سیداحمد می‌گوید:

  اسلامی ایرانی عزیز؛

  تا جایی که بتوانم، می گذارم.
  ستون خاص نیاز نیست. مداحی های “۹۱ چیذر” را در ستون ۲۰:۰۶ و ستون اصلی کامنت می کنم!

 19. دلخون می‌گوید:

  بی ربط:

  قطرات اشکم گواه گوشه ای از گداختن جانم در فراق توست. حسین! من فرزند جاهلیت ثانیم و گمشده در دریای ظلمت، از امت آخرالزمانم و در کربلای تو حضور نداشتم، اما از اعماق وجودم این صدا را می شنوم که فریاد بر می آورد: «یا لیتنی کنت معکم». نمی دانم اگر در روز عاشورا بودم و از تو می پرسیدم که آیا من نیز می توانم جزو اصحاب عاشورائیت قرار بگیرم یا نه؟

 20. به جای امیر می‌گوید:

  قولنج (گفت و شنود)

  گفت: روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» چاپ تل آویو نوشته است مقامات اسرائیلی قدرت موشکی حماس را دستکم گرفته بودند.
  گفتم: در جنگ ۲۲ روزه هم دچار همین خطا شده بودند.
  گفت: نوشته است نتانیاهو باور نمی کرد حماس موشک هایی داشته باشد که بتواند به تل آویو هم حمله کرده و حتی جنگنده «اف-۱۶» اسرائیل را نیز سرنگون کند.
  گفتم: در خبرها آمده است که ملت های مسلمان منطقه برای مقابله مستقیم با ارتش اسرائیل لحظه شماری می کنند.
  گفت: همین روزنامه «یدیعوت آحارونوت» نوشته است: نتانیاهو و چند مقام دیگر اسرائیلی بعد از شلیک موشک های گراد و فجر به پناهگاه ها رفته اند.
  گفتم: رو که نیست؟ سنگ پاست!… آقا فیله پاشو میذاره روی روباهه و آقا روباهه با این که کمرش شکسته و دنده هاش له شده بود، گفت؛ آخیش قولنجم شکست!

 21. مجنون می‌گوید:

  سلام
  آقا سید من شنیدم شب اول نریمان رفته پیش حاج محمود ولی تو فایلای صوتی نبود!
  نخونده؟

 22. جماران می‌گوید:

  در مکتب امام

  همیشه باید باب اجتهاد باز باشد
  اگر بعضی از مسائل در زمانهای گذشته مطرح نبوده است و یا موضوع نداشته است، فقها امروز باید برای آن فکری بنمایند. لذا در حکومت اسلامی همیشه باید باب اجتهاد باز باشد و طبیعت انقلاب و نظام همواره اقتضا می کند که نظرات اجتهادی-فقهی در زمینه های مختلف ولو مخالف با یکدیگر آزادانه عرضه شود و کسی توان و حق جلوگیری از آن را ندارد ولی مهم شناخت درست حکومت و جامعه است که براساس آن نظام اسلامی بتواند به نفع مسلمانان برنامه ریزی کند که وحدت رویه و عمل ضروری است و همین جا است که اجتهاد مصطلح در حوزه ها کافی نمی باشد بلکه یک فرد اگر اعلم در علوم معهود حوزه ها هم باشد ولی نتواند مصلحت جامعه را تشخیص دهد و یا نتواند افراد صالح و مفید را از افراد ناصالح تشخیص دهد و به طور کلی در زمینه اجتماعی و سیاسی فاقد بینش صحیح و قدرت تصمیم گیری باشد، این فرد در مسائل اجتماعی و حکومتی مجتهد نیست و نمی تواند زمام جامعه را به دست گیرد.
  اما شما باید توجه داشته باشید تا زمانی که اختلاف و موضعگیریها در حریم مسائل مذکور است، تهدیدی متوجه انقلاب نیست.
  منشور برادری- ۱۰/۸/۱۳۶۷

 23. سیداحمد می‌گوید:

  مجنون؛

  بنده در مراسم حاج محمود نبودم، شاید نریمان مهمان “چیذر” بوده و لینک هایی که من گذاشتم، مربوط به “الهادی” باشد!

 24. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  مهمان چیذر بودند؛ منتها نخواندند…

 25. دلخون می‌گوید:

  سید احمد؛

  نریمان الهادی نیومدن… حداقلش من این دو شب ندیدمشون…

 26. اسلامی ایرانی می‌گوید:

  در یکی از فایلها صدای طبل میاد!‏ افکت صوتیه یا طبل آورده بودن؟ حاج محمود و این کارا؟؟ اگه نواهای چیذرو بذارین ممنون میشم. چون حاج محمود همه انرژیشو تو چیذر میذاره. برا مسجد الهادی جونی براش نمیمونه!‏

 27. سیداحمد می‌گوید:

  اسلامی ایرانی؛

  قبلا هم در هیات حاج محمود از این حرکت ها انجام داده بودند. مثل صدای نقاره خانه که شب میلاد امام رضا پخش می کنند!
  در جریان که هستید حاج محمود حق پخش مراسم چیذر را به یک موسسه خاص واگذار کرده؟ لینک با کیفیتی از مراسم های چیذر ندارم! باید منتظر پخش سی دی مراسم ها باشیم!

 28. اسلامی ایرانی می‌گوید:

  از نقاره خبر ندارم. شبهای ولادت امام رضا معمولا حرم بودم. ولی تو این ۱۱‏_‏۱۲ سال تا حالا طبل ندیدم تو چیذر. طبل تو هییت سیب سرخی دیدم. ۳ برابر طبل استادیوم آزادی!‏

 29. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۳* حضرت امام رضا علیه السلام:

  اگر بخواهی مانند شهدای کربلا باشی و ثواب آنها را داشته باشی؛ هر گاه مصیبت آن حضرت را یاد کردی بگو: “یا لَیتَنی کُنتُ مَعَهُم فَاَفُوزَ فَوزًا عَظیماً” (ای کاش من با ایشان بودم و رستگاری عظیمی می‌یافتم)

  (منتهی الآمال، ج۱، ص۵۴۱)

 30. به جای امیر می‌گوید:

  قطار (گفت و شنود)

  گفت: تازه چه خبر؟!
  گفتم: یک ضد انقلاب فراری به نام «هوشنگ-م» در وبلاگ شخصی خودش خطاب به اردشیر امیرارجمند، مشاور ارشد موسوی که به فرانسه پناهنده شده نوشته است؛ تعارف چرا؟ کیهان راست میگه که همه ما نهایتاً در خدمت اسرائیل هستیم».
  گفت: خب! دیگه چی؟!
  گفتم: نوشته است؛ رژیم در برابر اسرائیل ایستاده و ما که علیه رژیم فعالیت می کنیم، چه بخواهیم و چه نخواهیم در کنار اسرائیل ایستاده ایم.
  گفت: بابا یارو چه خوب فهمیده.
  گفتم: یکی از کاربران برای «هوشنگ-م» کامنت گذاشته و نوشته «نباید همه اپوزیسیون را یکسان حساب کنی».
  گفت: عقلش نرسیده…وگرنه می فهمید که همه گروه های اپوزیسیون سوار قطار اسرائیل هستند!
  گفتم: ای ول!… یارو توی کوپه قطار به شخصی که روی صندلی روبرویی نشسته بود گفت؛ سفر خوش گذشت؟ می بینم که دارید از سفر برمی گردید؟!

 31. حنظله می‌گوید:

  سید جان! خدا خیرت بده.
  ایشالا تا آخر محرم و صفر ادامه داشته باشه؛ استفاده کردیم.
  باز هم ممنون.

 32. دلخون می‌گوید:

  اسلامی ایرانی؛

  اصلا اینطوری نیست… حاج محمود خیلی پرشور تو الهادی میخونه… خیلی از مداحی های قشنگش رو تو الهادی خونده که تو چیذر نخونده… برای همینم نصف جمعیت الهادی رو چیذریا میان تا مداحی حاج محمود رو گوش بدن…

 33. سیداحمد می‌گوید:

  دوستان محترم؛

  تا ساعاتی دیگر “قطعه ۲۶” با متنی درباره جنگ غزه به روز می شود…

 34. حمید می‌گوید:

  کامنت ها که تقریباً همش بی ربطه.
  با اینکه زیاد به کفاشیان علاقه ندارم ولی این ناکامی های اخیر رو من متوجه نمیشم!
  اگه تیم جوانان منظوره که من که بیست و خورده ای سالمه موفقیتی از این تیم یادم نمیاد.
  در ضمن این تیم به کره ای باخت که بعد تو آسیا اول شد.
  اگه تیم فوتسال منظوره که قبل جام جهانی ما تیم هفتم بودیم، الان هم هفتمیم. ایتالیا که تیم سوم جهانه نزدیک ۳۰ دقیقه نتونست به کلمبیا گل بزنه.
  بازی با ازبکستان هم که خودشون هم قبول دارن شانسی بردن، پس فکر نمیکنم چیزی به اسم ناکامی رخ داده باشه.

 35. سبز یعنی استقامت تا بهار می‌گوید:

  حمید!
  تو که به اینا نمیگی ناکامی، میشه بگی به چی میگی ناکامی؟
  به شماها باشه میگید تورم منفیه!
  رشد اقتصادی ما هم ۲ رقمیه!
  بیکاری هم زیر صفره!
  آخه این همه “رو” از کجا میاد خداییش؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.