گیرم «ملک عبدالله» همان «عبدالله» نباشد

به این جملات رهبر انقلاب، کلمه به کلمه، واو به واو دقت کنید؛

تحولات اخیر دنیای اسلام بی نظیر، تکان دهنده، عجیب و تعیین کننده مسیر امت اسلامی در آینده است.

اکنون شرایط گیتی حساس، و جهان در حال گذار از یک پیچ تاریخی بسیار مهم است. انتظار می رود که نظمی نوین در حال تولد باشد.

روزگار تازه ای آغاز شده و وضع جدیدی در دنیای اسلام به وجود آمده که بر روی زندگی همه ملت های جهان به تدریج اثر خواهد گذاشت.

قضیه فلسطین کلید رمزآلود گشوده شدن درهای فرج به روی امت اسلام است.

هر چند جملاتی از این دست، خود به اندازه کافی گویاست، و اشاره به هیچ نکته ای لازم ندارد، لیکن متاثر از سرور ایجاد شده در دل، سخت است قلم خود را کنترل کنم؛ چیزهایی می نویسم.

یک: موعد بشارت، به ویژه بشارت های در مسیر وعده های الهی، باید خویشتن دار بود. اینجا بصیرت، یکی هم به معنای سعه صدر است. بگذار خودمانی تر بگویم؛ باید جنبه مان را بیشتر کنیم. من البته خدا خدا می کنم پای خودم در این نوشتار از مسیر خویشتن داری خارج نشود! قدر مسلم این است؛ این روزها «نشانی آفتاب» را با وضوح بیشتری داریم از «ماه» می شنویم.

دو: صد البته ظهور نزدیک است. اصلا زمان ظهور هیچ وقت دیر نبوده، که گناهی بالاتر از یاس و ناامیدی نیست. شیعه طوری بار آمده که اگر ۱۰۰۰ سال دیگر حتی دیرتر، امر ظهور اتفاق افتد، ذره ای مایوس نمی شود، و اگر همین فردا آفتاب از پس پرده غیبت ظهور کند، تعجب نمی کند. شیعه به وقتش با هر خرافه ای مبارزه می کند، اما به بهانه همین مبارزه، رویای خوش و متحقق ظهور را بر خود حرام نمی کند.

سه: تردیدی نیست که در روایات مربوط به ظهور، خرافات و اسرائیلیات به کرات دیده می شود، و در این مقوله، شناخت سره از ناسره کار هر کسی نیست. دشواری فهم این دست از روایات، آنجا بیشتر می شود که بدانیم و مطمئن باشیم حتی روایات صحیح نیز رمزآلود، سری و پیچیده است. ناظر بر همین نکته است که گوینده حکیم جملات مطلع این نوشتار، به موازات این امیدآفرینی های ملموس، بارها تذکر داده اند به نهی بعضی گفته ها. و اینکه مثلا نباید با استناد به پاره ای روایات غلط یا حتی درست، وارد بازی مصداق یابی و «این، همانی» شویم.

چهار: در مبارزه با خرافه هیچ شکی نیست، اما به همین بهانه، هستند کسانی که واقعیت ها و حقیقت ها را نیز خرافه بخوانند. باید مراقب بود عده ای با دست آویز قرار دادن مبارزه با خرافات، بذر تردید در دل امیدوار ما نکارند. خیلی ها از همین مبارزه با خرافه گرایی شروع کردند، اما از آنجا که افراط در همه چیز بد است، آرام آرام منکر اصل مهدویت شدند. مثال می زنم از بعضی حضرات اپوزیسیون. این جماعت در عصر دوم خرداد همه کار و بارشان شده بود نقد خرافه گرایی در باب ظهور، اما از آنجا که در این نقد لازم و درست، خالص نبودند و غرض و مرض داشتند و تند رفتند، لاجرم امروز در خارج از کشور، وجود مقدس امام زمان (عج) را انکار می کنند. مرزهای عقیدتی، مرزهایی بسیار باریک و ظریف اند. امروز اگر یک قدم رعایت نکنی، فردا کیلومترها دور خواهی شد. طرفه حکایت اینجاست؛ بعضی همچین علمدار مبارزه با خرافات شده اند، که گویی مسئله اصل کاری کشور ما مبارزه با خرافه گرایی است! من و شما کم و بیش جمکران رفته ایم. انصاف بدهیم؛ خرافه یا امید؟! کدام بیشتر در دل این ملت موج می زند که عده ای این چنین آتش بیار معرکه شده اند؟! نکند در نظر ایشان «دعای فرج» هم خرافه است که این همه از سرایت خرافه به این و آن نگران اند؟! نکند از نظر این عده «امید» هم خرافه است که این همه از شیوع خرافات عصبانی اند؟!

پنج: ظهور هم مثل بعثت، مثل غدیر خم، حتما بی نشانه نیست؛ نشانه هایی قطعی دارد که مربوط به ایام بسیار نزدیک به حادثه ظهور است. این علائم تعدادشان اندک است، اما وقوع شان یعنی نزدیک بودن ظهور. ظهور البته نشانه های فراوانی هم دارد که اگر چه نه به اندازه نشانه های قطعی، اما فی نفسه خبر از نزدیک بودن زمان ظهور می دهد. جایی بحث سال هاست و جایی بحث ماه ها، حتی هفته ها و روزها و ساعت ها و ثانیه ها. ریز شدن در این مسائل اما کار ما نیست. من و شما اگر از وظیفه خود، و آنچه معصوم و جانشین امام عصر از ما می خواهد غافل باشیم، چه فرقی می کند زمان دقیق ظهور کی باشد؟!

شش: قطعا و طبعا آخرین نکته ای که بیان شد، تعارضی با امید داشتن و بیان حرف هایی از این دست، ندارد. چندی است ما تا حرف دلی می زنیم، عده ای عمل به وظیفه را بر سر ما چماق می کنند! نقطه مقابل غافل بودن از تکلیف، امیدآفرینی نیست. هم می توان از یوسف زهرا (س) سخن گفت و هم می توان فرض کرد که از ما چه می خواهد حضرت. اتفاقا جمع این ۲ با هم زیباست، و اصولا آیا ممکن است منتظر، هنگام افطار به مولای نازنین خود اندیشه نکند که الان «حضرت» کجا هستند و چه می کنند؟!

هفت: گذشته از روایات ظهور، «زمان و زمین» خود روایت/ نشانه ای است در تائید ظهور. وقتی ما «انقلاب اسلامی» را به چشم خود دیده ایم، وقتی ما «بیداری اسلامی» را داریم به چشم خود می بینیم، چه فرقی می کند ملک عبدالله، همان عبدالله آمده در روایات باشد یا نباشد؟! برای سخن گفتن درباره ظهور و نزدیکی آن، آیا بهتر نیست به جای «متشابهات»، حرف از «محکمات» بزنیم؟! سفیانی هر که می خواهد باشد، و هر جا می خواهد باشد، حتی سیدین خراسانی و یمانی. مایی که سیلی ولی فقیه بر گوش یزید زمان؛ نتانیاهو را به تماشا نشسته ایم، مایی که در حال و هوای خمینی و خامنه ای، انقلاب/ بیداری اسلامی را به نظاره نشسته ایم، برای بهجت در اتمام ایام غیبت، چه کار داریم به نشانه شناسی ها؟! اگر نائب امام زمان (عج) اینگونه داغ بر دل سران نظام سلطه نشانده، مصداق می خواهیم چه کار؟!

هر آنچه از نشانه و علامت و مصداق و این همانی و… می خواهیم با همین چشم صورت قابل مشاهده است. نیازی به متشابهات نیست. آنکه انوار منور ماه را دارد، نشانی آفتاب از همین حوالی می پرسد. مهم ترین دلیل نزدیکی انقلاب جهانی مهدی موعود، انقلاب/ بیداری اسلامی است. نشان به نشانه محکم خمینی و خامنه ای، البته که سحر نزدیک است. ما سیمای خورشید را در صدای ماه رصد می کنیم و در قاموس به این باشکوهی، خیلی نگران حال ملک عبدالله نیستیم! هم مسلمان و هم مسیحی و هم یهودی و هم کافر و گبر و بت پرست، این روزها در گذار از پیچ تاریخی، تنفس در فضای ظهور می کنند. گویی این نزدیکی به دل عالم و آدم افتاده. یکی بنا دارد با کشیدن «نقشه راه» در سرزمین غرب آسیا، به زعم خود عرصه را بر منجی عالم بشریت تنگ کند و دیگری به امید ناجی نشسته. آنکه به همین امید ایستاده و ایستادگی می آموزد، خمینی است، خامنه ای است، انقلاب اسلامی است، بیداری اسلامی است. برادران! خواهران! من هم اتفاقا معتقدم ظهور نزدیک است، اما نه به نشانه سکته متشابه ملک عبدالله، بلکه به علامت محکم ولایت فقیه. پس جنبه اش را داشته باشید و همراه با سعه صدر، یک بار دیگر جملات «آقا» را بخوانید.

کوچه به کوچه خدا دست ما را گذاشته در دست مجروح و کف العباسی خامنه ای تا کوی ظهور. اصل مسلم ظهور نزدیک تر از آن است که خرافه باشد. جز ظهور، «رجعت» هم از اصول مسلم ماست. ما معتقدیم؛ دوباره این زمین، امام حسین (ع) را می بیند، و دوباره این زمان، عاشورا را. ما هنوز پیش سیدالشهدا سینه نزدیم! ما هنوز با شهدا پیش سیدالشهدا سینه نزدیم! الوعده وفا! آب باید جبران کند شرمندگی اش را. برخیز علمدار! کودک تاریخ در خیمه روزگار تشنه نشسته. عموی امام عصر! اصلا راستش را بخواهی ما دیگر جنبه غیبت نداریم.

¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤ ¤¤¤

آقا جان! تا شما نیایی، بر وزن ندبه است روزگار… مثل فردا جمعه.

جوان/ ۱۶ شهریور ۱۳۹۱

این نوشته در صفحه اصلی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  بسم الله…

 2. چای پولکی می‌گوید:

  سلام

  اللّهم عجّل لولیّک الفرج

 3. منم گدای فاطمه می‌گوید:

  امام علی علیه السلام:

  ألا فَمَن ثَبَتَ مِنهُم عَلَی دینِهِ وَ لَم یَقسُ قَلبُهُ لِطولِ أمَدِ غَیبَةِ إمامِهِ فَهو مَعی فی دَرَجَتی یَومَ القیامَة

  بدانید آنان که در زمان غیبت حجت خدا در دین خود ثابت مانده و به خاطر طول مدت غیبت منکرش نشوند، روز قیامت با من هم درجه خواهند بود.

 4. منم گدای فاطمه می‌گوید:

  مطلب کاملی بود و فراز و نشیب های این زمانه، راهنمایی هایی از این دست را می طلبد.
  سپاسگزارم آقای قدیانی.

  قطعه ۲۶ دایرة المعارفی برای سربازان ولایت است.

 5. سیداحمد می‌گوید:

  ممنون داداش حسین؛

  دغدغه های ارزشمندی دارید و توجهتان به برطرف کردن شبهات، ستودنی است.

 6. سیداحمد می‌گوید:

  “جز ظهور، «رجعت» هم از اصول مسلم ماست. ما معتقدیم؛ دوباره این زمین، امام حسین (ع) را می بیند، و دوباره این زمان، عاشورا را. ما هنوز پیش سیدالشهدا سینه نزدیم! ما هنوز با شهدا پیش سیدالشهدا سینه نزدیم! الوعده وفا! آب باید جبران کند شرمندگی اش را. برخیز علمدار! کودک تاریخ در خیمه روزگار تشنه نشسته.”

  به به…

 7. پاییز می‌گوید:

  اندکی صبر، سحر نزدیک است…
  .
  متن بی نهایت عالی بود و عکسها بی نظیر
  .
  السلام علیک یا فاطمة الزهرا
  السلام علیک یا پسر فاطمه، یا ابا صالح المهدی

 8. ف. طباطبائی می‌گوید:

  خدا قوت.
  جملات آقا برای شروع مطلبتون عالی بود.

  “مهم ترین دلیل نزدیکی انقلاب جهانی مهدی موعود، انقلاب/ بیداری اسلامی است. نشان به نشانه محکم خمینی و خامنه ای، البته که سحر نزدیک است. ما سیمای خورشید را در صدای ماه رصد می کنیم “

 9. سیداحمد می‌گوید:

  السلام علیک یا فاطمة الزهرا… به به از این عکس ها

  دوستان محترم؛

  تا دقایقی دیگر “قطعه ۲۶” در صفحه “۰۶ : ۲۰” با یک متن درباره سردار باقرزاده به روز می شود… متنی است از زبان یک فرزند شهید خطاب به علمدار تفحص

 10. آزاد اندیش می‌گوید:

  اتفاقا این قسمت ” اکنون شرایط گیتی حساس، و جهان در حال گذار از یک پیچ تاریخی بسیار مهم است. انتظار می رود که نظمی نوین در حال تولد باشد.” رو که شنیدیم عجیب دلمان شور زد، نکند از غافلان باشم

 11. به یاد سیدسجاد می‌گوید:

  بسیارجالب بود…

 12. "دیوونه داداشی" می‌گوید:

  آب باید جبران کند شرمندگی اش را…
  .
  .
  .
  سلام بر حسین*

 13. به یاد سیدسجاد می‌گوید:

  “ما هنوز با شهدا پیش سیدالشهدا سینه نزدیم! الوعده وفا! آب باید جبران کند شرمندگی اش را. برخیز علمدار! کودک تاریخ در خیمه روزگار تشنه نشسته. عموی امام عصر! اصلا راستش را بخواهی ما دیگر جنبه غیبت نداریم.”

 14. فدایی همت می‌گوید:

  اکنون شرایط گیتی حساس، و جهان در حال گذار از یک پیچ تاریخی بسیار مهم است. انتظار می رود که نظمی نوین در حال تولد باشد.

  آدم از تکرار جملات حضرت آقا خسته نمیشه. صریح، شیوا و دلنشین. “ما سیمای خورشید را در صدای ماه رصد می کنیم“.
  این دقایق دیگر شما، مثل ساعات دیگری که صبح گفتید، ممکنه تا نمیشه شب طول بکشه؟
  راستی! اجازه داریم یه پیشنهاد بدیم؟ حالا که حرف ظهور و انتظار حضرت مهدی(عج) شد، نمیشه اهالی قطعه یه برنامه هماهنگ دعا برا فرج داشته باشند؟

 15. دلخون می‌گوید:

  بسم الله الرحمن الرحیم

  اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن
  صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ
  فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی کُلِّ سَاعَةٍ
  وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناً
  حَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا

 16. به جای امیر می‌گوید:

  شمارش ! (گفت و شنود)

  گفت: یکی از ضدانقلابیون فراری در صفحه فیس بوک خود نوشته است: آنچه باعث شد درباره ممنوع التصویری «عروسک جیگر» گند بزنیم این بود که برای فرار از اخبار اجلاس تهران دستپاچه بودیم!
  گفتم: منظورش همون «عروسک الاغ» در مجموعه کلاه قرمزی است؟!
  گفت: آره! نوشته برای ما به عنوان گروه های اپوزیسیون رژیم خیلی افت داشت که همه سایت های خودمان را به اعتراض درباره خبر جعلی ممنوع التصویر شدن عروسک یک الاغ اختصاص بدهیم! باور کنید عروسک الاغ سرمان را کلاه گذاشت.
  گفتم: یارو رفته بود الاغش رو بفروشه، خسته بود یک چرتی زد. وقتی بیدار شد دید الاغ افسار خودشو به گردن یارو بسته و خودش داره پول می شمره!

 17. فدایی همت می‌گوید:

  آقای قدیانی به هدفتون رسیدید.
  اگه میخواستید امشب خواب رو بر ما حرام کنید به هدفتون رسیدید.
  اگه میخواستید غربت امام زمان رو گوشزد کنید، دلمون رو هوایی سرداب سامرا کنید، هوایی جمکران کنید هوایی مولا کنید به هدفتون رسیدید.
  اگه میخواستید حسرت جا ماندن از شهدا رو به یادمون بیارید، شبهای محزون و مظلوم شلمچه و دوکوهه و طلائیه رو، چشم های همیشه خسته همت و باکری رو، پاهای خسته ی چمران رو و غربت شهدا رو، به هدفتون رسیدید.
  آقا سید هم با نوای حاج منصور عرشی دل آتش زده ی ما رو آشفته تر کرد.
  به خدا فقط فرزندان شهدا یتیم نیستند. شیعه در عصر غیبت آقا، یتیمه، غریبه، دلخونه.
  ما منتظر خوبی نیستیم اما دلمون بیقرار ظهور آقاست. برای آتش زدن دلهای زخمی، یک بهانه کوچک کافیست. نتونستم شهادت نامه رو تا آخر بخونم.
  .
  از کار تباه دل من رنج کشیدی/ یکبار به رویم نزدی بس که نجیبی
  .
  الا ای شیعه من خیر تو جویم/ سحرگه راز خود را با تو گویم
  من مهدی که فرزند حسینم/ برای حال تو در شور و شین ام
  تو آگاهی چه کردی یا چه خوردی/ که نام و عشق ما از یاد بردی
  چرا اینگونه در عصیان ذلیلی/ مگر بر جرم خود داری دلیلی
  نکردی تو مراعات حرم را/ چه میگویی جواب مادرم را
  مکن کاری ز خود دورت نمایم/ عوض شو تا که من پیشت بیایم
  تو که سرمایه ی امید مایی/ تو باقیمانده ی کرب و بلایی
  ولی رفتار تو تغییر کرده/ گنه بر حال تو تاثیر کرده
  مکن رزق دلم را غصه و درد/ دوباره توبه کن برگرد برگرد
  بیا تا از دلم آگاه گردی/ شهیدان را ز نو همراه گردی
  تو که هم سفره اهل بهشتی/ چه شد سوی خدایت بر نگشتی
  تو جا داری هنوزم در دل من/ تو را من دوست دارم سائل من
  بیا بر روی ماه من نگه کن/ به خاطرخواهی ام ترک گنه کن
  به حق احمد و زهرا و حیدر/ مرو از خانه ما جای دیگر
  .
  جز دیده ی تو، گریه کن غربت ما نیست/ اسمی بجز از اسم تو در خلوت ما نیست
  .
  انشاالله مهدیه کوچکی که امشب به پا کردید مورد عنایت آقا باشد.
  بسیار سپاسگزاریم. انشاءالله خدا بر توفیقات شما بیفزاید.

  اجرکم عندالله

 18. سیداحمد می‌گوید:

  فدایی همت؛

  ایمیل که دارید، لطفا سری به این آدرس بزنید و یک آواتار زیبا برای اسمتان انتخاب کنید!
  http://in-my-place.blogsky.com/gravatar.htm

 19. کهف می‌گوید:

  مادری نزد امام (صادق علیه السلام) رفت… گفت پسرم خیلی وقت است از مسافرت برنگشته خیلی نگرانم… حضرت فرمود صبر کن پسرت برمی گردد…
  رفت و چند روز دیگر برگشت و گفت پس چرا پسرم برنگشت… حضرت فرمود مگر نگفتم صبر کن؟… خب پسرت برمی گردد دیگر…

  رفت اما از پسرش خبری نشد… برگشت؛ آقا فرمود مگر نگفتم صبر کن؟… دیگر طاقت نیاورد… گفت آقا خب چقدر صبر کنم؟… نمی توانم صبر کنم… به خدا طاقتم تمام شده…
  حضرت فرمود برو خانه پسرت برگشته… رفت خانه دید واقعاً پسرش برگشته… آمد پیش امام صادق گفت آقا جریان چیست؟ نکند مثل رسول خدا به شما هم وحی نازل می شود؟… آقا فرموده بود به من وحی نازل نشده اما عند فناءالصبر یأتی الفرج… صبر که تمام بشود فرج می آید…

  وسائل الشیعة. جلد ۱۵٫ باب استحباب الصبر فی جمیع الاُمور. حدیث۲۰۴۶۲

 20. برف و آفتاب می‌گوید:

  خواهرم همیشه می‌گه من که نشانه‌های ظهور رو می‌خوندم؛ با خودم می‌گفتم اصلا قابل تصور نیست که عرب‌های بی‌ بخار و غربی‌های غفلت‌زده، به اوضاع جهان اعتراض کنند و به اصطلاح بیدار بشن؛ اگه بشن هم خدا می‌دونه چندین سال طول می‌کشه! اوضاع کنونی دنیا واقعا مثل یه معجزه می‌مونه.

  مهم ترین دلیل نزدیکی انقلاب جهانی مهدی موعود، انقلاب/ بیداری اسلامی است. نشان به نشانه محکم خمینی و خامنه ای، البته که سحر نزدیک است…

 21. اسلامی ایرانی می‌گوید:

  عالی. رحمت خدا بر پدر و رفتگانت. عالی. ۲۰

 22. عمار می‌گوید:

  صدای آمدنت را به گوش ما برسان
  زمان غیبت خود را به انتها برسان

  کنار تربت زهرا به وقت نافله ات
  دعای خویش را به یاری این گدا برسان

 23. برف و آفتاب می‌گوید:

  خواهرم می‌گه من که نشانه‌های ظهور رو می‌خوندم؛ با خودم می‌گفتم اصلا قابل تصور نیست که عرب‌های بی‌ بخار و غربی‌های غفلت‌زده، به اوضاع جهان اعتراض کنند و به اصطلاح بیدار بشن؛ اگه بشن هم خدا می‌دونه چندین سال طول می‌کشه! اوضاع کنونی دنیا واقعا مثل یه معجزه می‌مونه.

  مهم ترین دلیل نزدیکی انقلاب جهانی مهدی موعود، انقلاب/ بیداری اسلامی است. نشان به نشانه محکم خمینی و خامنه ای، البته که سحر نزدیک است…

 24. یا ایها الساقی می‌گوید:

  شاید این جمعه یعنی همین فردا بیاید … البته شاید هم هزار سال دیگر بیاید
  در هر حال حتما میاید
  و ما هم همه جوره اش هستیم…
  چه فردا…
  چه تا هزار سال دیگر…
  دعا کنیم وقتی می آید کوفی صفت نباشیم…

 25. جماران می‌گوید:

  در مکتب امام

  بازاریان!
  این بازار بازار اسلامی نیست
  بازاری که یک متاعی را یک تومان می خرد و سی تومان به این فقرا و ضعفا می دهد،
  این بازار اسلامی نیست! بازاری که قاچاق وارد می کند و به قیمت های گزاف می دهد و اقتصاد اسلام را می خواهد به هم بزند، این اسلامی نیست، این بازار اسلامی نیست.
  صحیفه نور – ج ۱۴ – ص ۶۷

 26. چوک دیریا می‌گوید:

  به قول یکی از دوستان: “حواست باشد که جای کسی را گرفته ای، خیلی ها (بزرگان) در گذشته خواهان این بودند که در زمان ما باشند”
  ماشاالله حضرت آقا هم خوب گاهی نخ که چه عرض کنم، طناب کشتی میده!
  و وضعیت ما به قول حاج سعید قاسمی: شب به خیر لورا!!!!!!

 27. دل آرام می‌گوید:

  عالی بود.

  “اللهم عجل لولیک الفرج”

  آقاجان!
  ترسم تو بیایی و من آنروز (آماده) نباشم!

  به ناله های مادرمان زهرا علیها سلام بیا…

 28. دانیال می‌گوید:

  مستند اختصاصی شبکه نصر
  نگاهی به اشغالگری های رژیم صهیونیستی
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6894

 29. ناشناس می‌گوید:

  شعری از شهید احمد زارعی. یاد شهدا قشنگه
  باز ما مرد نبردیم به یادت باشد

  باز امشب هوس گریه ی پنهان دارم میل شبگردی در کوچه ی باران دارم
  کوچه پر نم نم باران وهم آواز قنوت خاک، نم دیده و برآن رد پای ملکوت
  کسی از دور به آواز مرا می خواند از فراز شب بی راز مرا می خواند
  راهی میکده ی گمشده ی رندانم من که چون راز دل می زدگان عریانم
  در خم کوچه ی باران زده یک میخانه ست ساقی میکده نام و عملش افسانه ست
  چارده تازه بهارست در آن پیرهنش بروم می بزنم از لب وجام و دهنش
  باید از خود بروم تا که به او باز آیم مست، تا برسر آن راز مگو باز آیم
  ابر، پوشانده در چوبی آن میخانه پشت در باغ و بهارست و می و افسانه
  چمنی سبزتر از سبز وبر آن همچو منی می مرد افکن ونقل از لب شیرین دهنی
  چون خرد پهن کنم روی زمین سجاده با نمازی همه تن جان و قنوتی باده
  خرد خرد همان به که مسخر باشد عقل کوچکتر از آن است که رهبر باشد
  تاکه شیرین کندم کام وبرد تشویشم آن می تلخ تر از صبر بنه در پیشم

  حال من حال نمازست و دو دستم خالی راه من دور و درازست در این بی حالی
  امشب از خود به در آییم و صفایی بکنیم دستی از جان به در آریم و دعایی بکنیم
  چه صفایی؟ که میان من وحق دیوارست یا چه مستی که چنین خصم خدا هشیارست
  نیمه ی شب شود از مهر تو جانم روشن با نمازی همه دل سبز وقنوتی گلشن
  چشم در راه بهاریم به نیرنگستان بال ما زنده وما سنگ در این سنگستان
  تکیه دارید گر اول به خدا بسم الله پس از آن بر دل وبر شانه ی ما بسم الله
  ور نه این راه شما تا به ندامت خانه ور نه این سیر شما تا هدف بیگانه
  باز ما مرد نبردیم به یادت باشد ما که در حادثه مردیم به یادت باشد
  خط اگر خط ولا بود نجاتست در آن مقصدت جمله خدا بود نجا تست در آن
  شب و باران و نمازست وهم آواز قنوت باقی مثنوی ام را بسرایم به سکوت
  التماس دعا بچه های خوب!

 30. منا هادی می‌گوید:

  “هو اللطیف”

  آب یکبار به اهل بیت پشت کرد هنوز شرمندست…

  یا امام زمان خودت دستمونو بگیر.

 31. مرثیه عشق می‌گوید:

  چقدر خوشالم که کسی هست که در میان این هجمه سخن از عشق می گوید. و چه خوب است که این دوستان کامنت گذار هم مثل خودت هستند. عاشق. ولی موردی فکرم را مشغول می کند؛ چگونه عاشق حرف زشت می زند؟ چگونه نفرت می کارد؟ چرا زن و بچه مردم خودشان را پنهان می کنند با دیدن شما؟ چگونه درد مردم را رها می کنید و هیجان درست می کنید برای ادامه همین راه غلط؟ چگونه عاشق فداکاری که ندارد، گردن هم می زند؟ باور کنید حرفهایم از روی دشمنی نیست. چیزی به من مستقیما اشاره نکرده اید! و اصلا شما را نمی شناسم.

 32. حنظله می‌گوید:

  “راه خلاص از گرفتاری ها، منحصر است به دعا کردن در خلوت برای فرج ولی عصر(عج)، نه دعای همیشگی و لقلقه زبان، بلکه دعای با خلوص و صدق نیت و همراه با توبه.”
  {آیت الله بهجت}

 33. حنظله می‌گوید:

  “برخیز علمدار! کودک تاریخ در خیمه روزگار تشنه نشسته.”

  “اصلا راستش را بخواهی ما دیگر جنبه غیبت نداریم.”

 34. سجاد می‌گوید:

  متنی بود که شوق و اشک رو با هم داشت!
  بدون شک خود نویسنده هم همینطوری نوشته!

 35. بشیر صبح می‌گوید:

  ای نفس ها به فدای کف نعلین شما آقا جان
  اتدکی تند قدم بردارید…

 36. سیداحمد می‌گوید:

  ۷۹ روز مانده تا عاشورا
  لیبک یا حسینِ زهرا…

 37. دلخون می‌گوید:

  مادر تو را قسم به جان علی… به مهدی بگو بیاید… چشمان بشر سپید شد و خون بصر تمام… فرمانده شهدا، یا صاحب الزمان بیا… ما دیگر طاقت دوری نداریم… ای منتقم سیلی کوچه، تو را به پهلوی شکسته مادر قسم بیا… تو را به چشم پرخون دختر کوچک زهرا بیا… بیا و دل یتیمان را شاد کن… ما عقده انتقام کوچه را داریم…
  مولای من! بیا تا سوز انتقام، سینه ما را به آتش نکشیده است… ای مصلح کل … خورشید عالم تاب… بیــــا

 38. آزاد اندیش می‌گوید:

  هر آنچه دارم از اموالتان امام زمان

  دلم همیشه به دنبالتان امام زمان

  برای من همه ی عمر بی شما مرگ است

  خوشم ، دلم شده پامالتان امام زمان

  برای رفتن تا بیکران فقط کافیست

  گرفتن پری از بالتان امام زمان

  تفألی چو به حافظ زدم ، فقط دیدم

  پر است حافظم از فالتان امام زمان

  و چرخه ی دو جهان با نگاهِ ناز شماست

  ملک به حیرت از افعالتان امام زمان

  و زنده ام که همیشه گره زدم خود را

  فقط به یک نخی از شالتان امام زمان

  شاعر: جواد دیندار/ اللهم عجل لولیک الفرج

 39. منا هادی می‌گوید:

  آب را مجانی اعلام کردند ولی بعد معلوم شد روحانی هم اشتباه می کند.

 40. پرچم مصیبت می‌گوید:

  فیلم گشت ارشاد داستان مرام شماست. چگونه تحمل نشد؟ و در عوض قلاده های طلا را که عوضی ترین نام تاریخ را هم داشت و دروغ های بزرگی را نمایش می دهد را قطعه ای از بهشت نامیدید. بهشت جایی است که شما بتوانید رقیب را با ابزار هایی حذف نمایید. اگر می گذاشتند که فیلم غیر حکومتی گشت ارشاد مثل قلاده های طلا در سالن ها نمایش داده شود آن موقع بار دیگر متوجه می شدید که مردم ایران از امثال شما خوششان می آید یا از کسانی که بی غل و غشند. کسانی که دروغ نمی گویند. رانت خوری ندارند. پاچه خواری ندارند. قیافه شان را گریم نمی کنند و مثل عقب مانده ها دکمه ها را تا فی الخالدون ببندند!
  و دکان مرگ بر ملتها را افتتاح کنند. باور کن برای ۱۰۰۰ تا فیلم موضوع کمدی غیر تکراری هستید.

 41. پرچم مصیبت می‌گوید:

  آقای قدیانی هیچکدام از انتقادها بر موضوعیت شخص شما نیست. لذا خودتان را مخاطب بنده ندانید و عذر هم می خواهم که به این شکل در می آید. جایی نیست که نامه بنویسیم و جواب بدهند. چکار کنم؟

 42. دانیال می‌گوید:

  مستندی زیبا درباره جمعه سیاه ۱۷ شهریور از شبکه نصر
  همراه با زیرنویس انگلیسی
  Black Friday
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?lid=6909

 43. منا هادی می‌گوید:

  توجه:
  پیغامی که توش گفته شده آب را مجانی اعلام می کنند… فقط با اینجانب تشابه اسمی دارد و من این سوء استفاده از اسمم رو حلال نمی کنم.
  السلام علیک یا روح الله

 44. م.طاهری می‌گوید:

  اللهم عجل لولیک الفرج

 45. م.طاهری می‌گوید:

  بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

  به نام خداوند بخشنده مهربان

  اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن

  خدایا، ولىّ‏ ات حضرت حجّه بن الحسن

  صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی

  که درودهاى تو بر او و بر پدرانش باد

  هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ

  در این لحظه و در تمام لحظات

  وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ

  سرپرست و نگاهدار و راهبر و یارى گر

  دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ

  و راهنما و دیدبان باش، تا او را به صورتى

  طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا”

  که خوشایند اوست ساکن زمین گردانیده،

  و مدّت زمان طولانى در آن بهره‏مند سازى

 46. به جای امیر می‌گوید:

  طلاق ! (گفت و شنود)

  گفت: دولت کانادا در اعتراض به مواضع جمهوری اسلامی ایران علیه اسرائیل و حمایت کشورمان از سوریه، سفیر خود را فرا خواند.
  گفتم: به جهنم! ولی روابط ایران و کانادا که از مدت ها قبل به حالت تعلیق درآمده و تقریبا قطع شده بود.
  گفت: بعد از موفقیت بزرگ ایران در اجلاس تهران که به قول رسانه های غربی سیلی محکمی به گوش آمریکا و صهیونیست ها بود، دولت کانادا هم قصد داشته خودش را داخل آدم حساب کند.
  گفتم: دو تا آدم ثروتمند به حج رفته بودند و یکی از آنها نوکرش را هم با خودش برده بود. اولی وقتی چشمش به کعبه افتاد گفت؛ خدایا به برکت زیارت خانه تو، کنیزم عطیه را آزاد کردم. دومی برای این که از او عقب نماند گفت؛ من هم کنیزم رفیعه را آزاد کردم و نوکر که بدجوری جوگیر شده بود گفت؛ خدایا! من هم به برکت زیارت خانه تو، زنم صفیه را به سه طلاق آزاد کردم!

 47. سیداحمد می‌گوید:

  ۷۸ روز مانده تا عاشورا
  لیبک یا حسینِ زهرا…

 48. سیداحمد می‌گوید:

  دوستان محترم؛

  امشب “قطعه ۲۶” با متنی درباره یوم الله ۱۷ شهریور به روز می شود… “ادبیات ۱۷ شهریور”

 49. ناشناس می‌گوید:

  اگه یه روز امام زمانت بیاد و یه کامنت برات بذاره تو وبلاگت، میشناسیش؟
  چقدر با دلت حاضری؟؟؟

 50. کبی می‌گوید:

  مثلا می خواست حال منو بگیره! گفت: شنیدم این قدیانی تون رو گرفتن و توی زندونه! گفتم: نه بابا! من خودم میرم تو وبلاگش، هست!!! گفت: مطمئنی؟ فکر نکنم؟ نامه به رهبری نوشت مثل هاشمی ولی گرفتنش!!!
  گفتم: درسته که تو جمهوری اسلامی همه آزادند، الا بچه حزب اللهی ها، ولی حرفایی میزد که به حسین گیر میدادن!
  گفت: مگه قدیانی اسمش ابالفضل نیست؟ ابوالفضل قدیانی تو زندونه!!!!!!!!!!!!!!!

 51. mosafer می‌گوید:

  “ما هنوز پیش سیدالشهدا سینه نزدیم”…
  به انتظار آن روز
  اللهم عجل فی فرج مولانا صاحب الزمان وجعلنا من خیر انصاره و اعوانه وشیعته و المستشهدین بین یدیه
  یاعلی

 52. شهاب می‌گوید:

  سلام برادر

  یه مشکلی هست؛ هر چی وبلاگتونو لینک می کنم لینک نمیشه، گذاشتمش تو قسمت وبلاگهای روزانم که حداقل اونجا بالا بیاد برام این پیامو فرستاد: امکان درج لینکهای تبلیغاتی، اسپم یا غیر اخلاقی وجود ندارد…. اگه راه خاصی هست، راهنماییم کنید.

 53. دانیال می‌گوید:

  مستندی زیبا از شبکه نصر درباره راشل کوری که به دست اشغالگران رژیم صهیونیستی کشته شد
  http://www.nasrtv.com/modules/video/singlefile.php?cid=13&lid=6864

 54. ناشناس می‌گوید:

  یا حجة بن العسکری آقا کجایی
  کی عقده ما بی کسان را می گشایی

  از هجر رویت ما بی قراریم
  والله دیگر طاقت نداریم

 55. داود می‌گوید:

  حسین آقا ممنون از این متن پرشورت. انشاالله کاتب و نویسنده ی دستگاه حکومتی امام زمان (عج) پس از ظهور باشی.

 56. جماران می‌گوید:

  در مکتب امام
  اگر تزکیه شوید، دست از اختلاف برمی دارید

  همه اختلافاتی که در بشر هست برای این است که: تزکیه نشده است.
  غایت بعثت این است که: تزکیه کند مردم را تا بوسیله تزکیه هم تعلم حکمت کند و هم تعلم قرآن و کتاب.
  و اگر چنانچه (انسان ها) تزکیه بشوند طغیان پیش نمی آید.
  صحیفه نور، ج ۱۴، ص ۲۵۳

 57. برف و آفتاب می‌گوید:

  “فی الخالدون”! 🙂

  معلومه که همیشه بدون تحقیق، هر چی رو که به گوشتون می‌خوره تکرار می‌کنید!!

 58. حسن می‌گوید:

  سلام برادر قدیانی
  ……………………………………..

 59. علیرضا می‌گوید:

  بابا جون…
  بابا…
  بابایی…
  بابا
  بابا کجایی؟
  بابا کی میای پس؟
  بابا تولدت مبارک…

 60. پرچم مصیبت می‌گوید:

  خودخواهانه است کشورها را داخل آدم ندانیم و انتظار داشته باشیم آنها چنین توهین هایی به ما نکنند………………….

 61. .. می‌گوید:

  “مصباح ضربه ای سهمگین بر خط اصیل انقلاب وارد نمود”

  http://noore14c.blogsky.com

 62. فاران (نه وبلاگ فاران) می‌گوید:

  داداش! بند ۶ و ۷ کولاک بود…

 63. به جای امیر می‌گوید:

  سند (گفت و شنود)

  گفت: روزنامه هاآرتص فاش کرد که فراخوان سفیر کانادا از ایران، پاسخ اهانت به اسرائیل در اجلاس تهران بوده است.
  گفتم: خوشا به حال باغبانی که شغال از او قهر کند.
  گفت: رسانه های آمریکایی و اروپایی هم این اقدام را برای انحراف افکار عمومی از موفقیت ایران در اجلاس تهران ارزیابی کرده اند.
  گفتم: پس بگو که چرا سایت وابسته به سرکرده حلقه انحرافی هم دقیقا همین ایام را برای اهانت و ناسزا به حضرت آیت الله مصباح انتخاب کرده است!
  گفت: ای ول! آرزوی حلقه انحرافی آن است که اعتراض ملت مسلمان و انقلابی ایران را به عنوان یک سند برای اثبات وفاداری خود برای مدیران بیرونی این حلقه فاکتور کند!
  گفتم: می گویند در دوران مشروطه یکی از همین قماش به سفارت انگلیس پناهنده شده بود. سفیر از او پرسید؛ از کجا اطمینان داشته باشیم که تو همپیمان ما هستی؟ و یارو گفت؛ قربان! فلان آقا که در دشمنی او با انگلیس شکی نیست، با دو لب مبارک خودش به من فرمود؛ خجالت بکش مرتیکه!

 64. میلاد می‌گوید:

  جانا! شمیم گریبانت که ما را کشت؛ کمی نزدیکتر فقط کمی

 65. هانا می‌گوید:

  ما هنوز با شهدا
  پیش سیدالشهدا
  سینه نزدیم!

  الوعده وفا!
  آب باید جبران کند شرمندگی اش را………..

  الوعده وفا…

  بســـــیار عالی
  اجرتون با ارباب

 66. پرچم مصیبت می‌گوید:

  خدایا! هر لحظه تحریم ها را زیادتر کن چون ما اهالی قطعه ۲۶ روزیمان می رسه و خرسندیم از درگیری! این مردمند که تحریم حالشون را می گیره و به طور اتوماتیک تمام ظرفیت فتنه در اثر فشار زندگی به حالت مرگ می روند. برویید ببینید که چگونه تحریم باعث بیکاری مردم گرفتار می شود. شاید آنها نخواهند با دنیا لج کشی کنند. و زندگی در سایه احترام متقابل را انتخاب کنند. شما چرا به جای آنها تصمیم می گیرید؟ اگر انتخابات آزاد وجود داشت می دیدید که اراده مردم مستقر می شد و امروز وضعمان بسیار بهتر بود.

 67. سیداحمد می‌گوید:

  ۷۶ روز مانده تا عاشورا
  لبیک یا حسینِ زهرا…

 68. کبک سیاسی می‌گوید:

  در کبک سیاسی بخوانید
  ملاقات دلار با خدا به همت دولت خدمتگذار

 69. جماران می‌گوید:

  در مکتب امام

  فقط مقاومتتان نجاتتان می دهد!
  باید بدانید در میدانی که قدم گذاشته اید، مواجه هستید با مشکلات بسیاری که تنها مقاومتتان نجاتتان خواهد داد. به هیچ وجه ترس و بیم به خود راه ندهید، که مبارزات کوبنده تان نشان داده است که نمی دهید.
  متحد شوید که در سایه اتحاد، پیروزیتان بر ابرقدرتان حتمی است.
  صحیفه نور، ج ۱۴، ص ۱۰

 70. احساس می‌گوید:

  سلام…………………………….

 71. Mahmood می‌گوید:

  علی مطهری نماینده تهران در مجلس نهم گفت: “نود درصد اصولگراها در سال ۱۳۸۸ ادامه دولت احمدی‌نژاد را به صلاح نمی‌دانستند، اما می‌گفتند که میل آقا [رهبر ایران] به احمدی‌نژاد است و به بهانه میل آقا، آن چیزی را که صلاح می‌دانستند انجام ندادند.”

  یعنی حسین جان
  نود درصد نمایندگان مجلس از آقا بیشتر میفهمند یا به قول شما از آقا بصیرت بیشتری دارند.
  یاعلی

 72. میثم غفرانی می‌گوید:

  سلام حاج حسین

  من دانشجوی دانشگاه آزادم و یه بچه بسیجی که سردبیر یه نشریه دانشجویی هم هست. همیشه پیگیر مطالب شما درباره هاشمی و دوستان بوده ام. امید است به ما اندکی در کار نوشتن راهنمایی کنی.
  یا علی

 73. فجرنور می‌گوید:

  اصلا راستش را بخواهی ما دیگر جنبه غیبت نداریم

 74. به میثم سردبیر نشریه دانشجویی می‌گوید:

  …………………………………..

 75. عباس می‌گوید:

  …………………………….

 76. کبک سیاسی می‌گوید:

  در کبک سیاسی بخوانید
  امریکا بازی را باخته/ دولت خدمتگزار زندگی مردم را در زمان باقیمانده سر و سامان می دهد/ کاری می کنیم که دنیا حقیقت را ببیند/ مردم ایران با پس اندازهای خود بزودی به جهانگردی می روند/

  در کبک سیاسی اینها را بخوانید…

 77. هانا می‌گوید:

  دیده گانم پر از آب
  پیش رهبر گریه می کنم

  دستش را می بویم
  بوی امام شهید را می دهد
  ………………………………………

 78. Panama می‌گوید:

  ………………………………….

 79. سلاله ۹ دی می‌گوید:

  ۳۱۹* حضرت امام صادق علیه السلام:

  نزدیک‏ترین حالت بندگان به خدا و خشنودى او از آنها هنگامى است که حجت خدا در میان آنها نباشد و براى آنها ظاهر نشود و آنها محل او را ندانند. ولى در عین حال معتقد باشند که حجت خدا هست، در این زمان شب و روز در انتظار فرج باشند.

  (بحارالانوار، ج۵۲، ص۱۴۵)

 80. لبیک یا حسین می‌گوید:

  تا گریه مان را در نیاوردی تمام نکردی متن را!

 81. عطش می‌گوید:

  سلام آقای قدیانی ؛

  این کارتون را که همیشه روی بصیرت تاکید دارید واقعا می پسندم. بصیرت گوهر گران قیمتیه که به همه کس داده نمیشه. به امید ظهور بهار انسانیت…

 82. منتظر می‌گوید:

  باید به این سخن سید حسن نصرالله توجه داشت هنگام مصاحبه با صدا و سیما که به نقل از امام خمینی درباره امام خامنه ای این گونه گفت: او مثل خورشید است که دنیا را پر از نور می کند.

 83. بازتاب: گیرم «ملک عبدالله» همان «عبدالله» نباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.