ادب ندارید؛ مرام چی؟!

این متن در روزنامه “وطن امروز” ۴ اردیبهشت ۹۰ کار می شود

نمی دانم نسبت داشتن با آقای هاشمی، تا کدام ناکجا به “ع. م” مصونیت می دهد که بعد از قصار و قصور “بریزید در خیابان ها”، هیچ کس با او کاری نداشته باشد؟! نمی دانم فرزند آقای هاشمی بودن، تا کدام ناکجا به “م. ه” مصونیت می دهد که بعد از آن همه فتنه گری از کشور بگریزد و هیچ کس هم با او کاری نداشته باشد؟! نمی دانم فرزند آقای هاشمی بودن، تا کدام ناکجا به “ف. ه” مصونیت می دهد که برای بار چندم در طول این سالیان -حتی سال های قبل از فتنه ۸۸- هر چه می خواهد به نظام و مسئولان نظام بگوید و هیچ کس با او کاری نداشته باشد؟! نمی دانم ملاک خوبی و بدی آدم ها بر اساس آموزه های دینی، “تقوی” است یا “آقازاده بودن”؟! نمی دانم آیا “آقازاده بودن” مصونیت قضایی هم می آورد یا نه؟! نمی دانم آیا ما با یک “کاپیتولاسیون جدید” طرفیم یا نه؟!… اینقدرش را می دانم که اگر مصاحبه با سایت های ضد انقلاب، جرم است، برای خاندان آقای هاشمی جرم نیست. اینقدرش را دیگر مطمئن شده ام که اگر فحش و ناسزا جرم است، برای “ف. ه” جرم نیست و آقازاده آقای هاشمی خیلی راحت می تواند مسئولان نظام -من جمله رئیس جمهور قانونی و دیگر سران قوا- را “عده ای اراذل و اوباش” بخواند که “دارند کشور را اداره می کنند”. خوب است اگر مسئولان محترم تحت هیچ شرایطی قصد برخورد با خاندان آقای هاشمی را ندارند، این مهم را در مسیر خودش تبدیل به “قانون” کنند تا ما از این هم مطمئن تر شویم که به این خاندان از گل نمی شود نازکتر گفت، اما اعضای این خاندان خیلی راحت می توانند نامه سرگشاده بنویسند، منافقین را رسما به آشوب دعوت کنند، برای این راه پول های کلان -آنهم عمدتا از جیب بیت المال- خرج کنند، به آسانی آب خوردن فرار کنند، از آن آسان تر، در میدان اغتشاش خرید کنند و به راحتی با سایت های ضد انقلاب مصاحبه کنند و هر آنکس را که صلاح می دانند “اراذل و اوباش” خطاب کنند. هیچ کس هم کاری با ایشان نداشته باشد… آری! اصولا وقتی کسانی که در دامن خانواده های خاص، اشرافی، نیاورانی، در مدارس مدل بالا، با بهترین مربی ها و برترین اساتید، استخر و سونا و جکوزی و چیزبرگر و ویلا و جواهرده و وسیله ایاب و ذهاب و… تربیت یافته و رشد کرده اند، به مسئولان نظام “اراذل و اوباش” می گویند، خیلی نباید خرده به کسانی گرفت که بچه های شان بزرگ شده کوچه پس کوچه های تنگ و تاریک خیابان اند. بگذریم که بزرگان گفته اند؛ “مردم به امرای شان نگاه می کنند” و لابد به همین بالادستی ها نگاه می کنند که یک جوری می شود که نباید بشود!… تمام کنم این مختصر را به نکته ای دیگر در ذیل همین موضوع. خیلی از کسانی که در فتنه ۸۸ و حتی فتنه ۱۸ تیر -چه در راس و چه به عنوان نیروی پیاده- در مظان اتهام بوده اند، یعنی برای گلوی جمهوری اسلامی، شمشیر براندازی کشیده اند، نگاه که می کنی می بینی “آقازاده” اند. یعنی سر سفره جمهوری اسلامی آنقدر تا خرخره خورده اند که خوشی زیر دل شان زده. لاجرم “آروغ” خود را برمی گردانند طرف سفره و حتی اگر زورشان نرسد فتنه کنند، حتما مسئولان نظام را “اراذل و اوباش” می خوانند. اینجاست که معتقدم؛ اگر بر فرض حتما محال، اتفاقی برای نظام بیافتد، “ف. ه” مخالف نظام -به عبارتی… تاکید می کنم؛ به عبارتی!- بیشتر از آن بسیجی ای متضرر می شود که در کف خیابان، جلوی ۲۵۰۰ ماهواره جاسوسی دشمن، دست از جان شسته است.

***
سرکار “ف. ه”! مسئولان نظام مایه آسایش، بلکه مصونیت شما را به این خوبی فراهم کرده اند؛ اراذل و اوباش خواندن شان، بی ادبی و اهانت و ناسزا هم که نباشد، آخر بی معرفتی است. به تو نمی گویم ادب داشته باش، می گویم؛ حالا که ادب نداری، یعنی مرام هم نداری؟!

این نوشته در یسار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. سیداحمد می‌گوید:

  ممنونم داداش؛
  مگر اینکه شما حرف دل ما را بزنید.

  اما ای کاش مسئولان جوابی برای این متن داشتند.

  این خاندان نه ادب دارند و نه مرام و نه هیچ چیز دیگر!
  خداوند نسلشان را از زمین بردارد.

 2. "دیوونه داداشی" می‌گوید:

  سلام بر حسین*

 3. طاهره نعمت اللهی می‌گوید:

  باصحبت جناب مبصربه شدت موافقم اگرنه ادب دارندنه مرام نه هیچ چیزدیگر همان بهتر که اصلاوجودنداشته باشند

 4. سجاد می‌گوید:

  سلام
  روایتی با ای مضمون شنیدم که: عقل و دین و حیا لازم و ملزم هم هستند, اگر یکی از آنها در کسی نباشد دو تای دیگر هم نیست.
  حالا شما بگردید اگه یکی رو پیدا کردید!!!
  ادب و مرام رو عباس ابن علی (ع) داره, نه بنت پسته. حالا از این هم بدتر اون کسی که ۸ سال خودش وسط سفره بوده!

  یا علی مدد.

 5. ف.طباطبائی می‌گوید:

  سلام داداش حسین. خسته نباشید. اونقدر از این خاندانِ خود برتر بین متنفرم که…
  ممونم از شما که می نویسید. خدا رو شکر نویسنده شجاعی مثل شما داریم. مطمئنا این حرفها به گوش اونی که باید، میرسه. داداش شهامتتون ستودنیه. دوستون داریم.

 6. سلاله 9 دی می‌گوید:

  اولا /آن چیزهایی که ف.ه گفته، شدید برازنده ی خودش و خانواده ی نامحترم علی الخصوص آن داداش فراریش است.
  دوما /مسئولین محترم قوه قضاییه که فرمودند :پیام ملت را در راهپیمایی ۹ دی شنیدند،واقعا خواسته و صدای ما را شنیدند؟یکی از مهم ترین خواسته های ما برخورد با آل الفتنه بود.تقصیر صداو سیماست که شعارهای مارا پخش نکرد . روز به روز پررو تر می شوند.
  سوما / امان از لقمه ی حرام .امان که ادب و مرام باقی نمی گذارد برای انسان.
  چهارما /متن عالی بود و حرف دل ما.

 7. میلاد پسندیده می‌گوید:

  سخنان رهبر امروز شنیدنی بود… مربوط بود خیلی.

 8. دانیال می‌گوید:

  داداش انسانیت در وجود این خاندان مرده،
  در این قوه قضائیه یک *جو* شجاعتم آرزوست…

 9. چشم انتظار می‌گوید:

  حسین جان :
  ازکسی که پدرش درنامه نگاری آن هم ازنوع سرگشاده به جانشین امام معصوم سلام نکند . انتظاری بیش ازاین نیست “کرم درخت ازخود درخت است “

 10. احسنت.عمرا دست از سر این”ف. ه”بردارین.کاش به این لیست دوچرخه سواری هم اضافه می کردین!:

  ” …..با بهترین مربی ها و برترین اساتید، استخر و سونا و جکوزی و …”

 11. یک بنده خدا می‌گوید:

  سلام
  خدا قوت

 12. سیدمهدی. ک می‌گوید:

  نمی دانم آیا ما با یک “کاپیتولاسیون جدید” طرفیم یا نه؟!…

  چقدر جالب، آخه یک بنده خدائی دیشب دقیقا همین جمله شما را میگفت.
  از شر این خاندان باید به خدا پناه ببریم.

 13. محمد می‌گوید:

  حاج حسین سلام

  تنها جایی که میتونیم حرف دلمان را بزنیم در همین وبلاگ است

  … ترین خاندان در حال حاضر همین خاندان هاشمی است

 14. سجاد می‌گوید:

  سلام
  راستی منظور من از “حالا شما بگردید اگه یکی رو پیدا کردید!!!” در کامنت بالا یکی از این صفات در این خاندان بود/
  ……………..
  راستی داداش طرح من مشکلی داشت که رو سایت قرار ندادید؟

  خدا قوت
  یا علی مدد.

 15. محمد می‌گوید:

  اقا سجاد

  مشکل فقط از بین بردن کاپیتولاسیون هاشمی است.

  همین جا اعلام میکنم

  تا هاشمی و خاندانش هست ——– همین آشوهمین کاسه است

 16. خیبری می‌گوید:

  مرام ؟
  حسین جان اینان میخواستند مرام داشته باشند که ….
  چه بگویم
  اصلا گفتن ندارد
  همه میدانیم که چه ها کردند و به روی مبارکشان هم نیاورده شد
  اگر در این دنیا قوه ی قضاییه به جای اجرای عدالت مصلحت اندیشی کرد انشاالله در اقبا حق جمهوری اسلامی را و حقوق ضایع شده از بیت المال را و … ازشان میگیریم

 17. غلام حضرت خورشید می‌گوید:

  حسین آقا قوه قضاییه ما که دست مریزاد . جهار تا بچه بسیجی که به عشق امام زمان و ازجیب سی دی تهیه کرده بودند به سرعت برق و باد مورد پی گرد قرار گرفته اند حتی قبل از آن ۲۵۰ مفسد اقتصادی . می دانی به چه جرمی به جرم این که عشق امام زمان در دلشان شعله کشید و احادیث و حرف های برخی از آقایانی که سر منبر ها گفته می شد جمع کردند و قوه قضاییه ما خیلی سریع تر از آنکه حتی فکرش را هم بکنی آنها را مورد پی گرد قرار داد . چرا؟ معلوم است چون آنها آقا زاده نبودند که پشت شان به کسی گرم باشد و یک ایل توصیه کن و فدایی و پول و … داشته باشند . روحانی هم نبودند که مثل جناب شیخ بیسوات حساب روحانی بودن شان را بکنند. مثل میر حسین هم نبودند که پشتش به جناب پدر خوانده فتنه گرم باشد . پس وظیفه ق ق کاملا مشخص بود . برخورد سریع با بجه مخلص های بسیجی فدایی آقا ….واقعا باورم شد که در این کشور همه آزادند الا بچه بسیجی ها (فدایی های آقا)

 18. م.طاهری می‌گوید:

  آه!

 19. محمد می‌گوید:

  امید ما به آقا امام زمان است . به قول ایت اله نخودکی : نگران نباشید اقا لازم بدونه خودش اوضاع رو دگرگون میکنه .

 20. سید رضا می‌گوید:

  این خانم چیز هم ندارند

  التماس دعا
  یا علی

 21. حسین می‌گوید:

  این درسته…ع -م که خیلی کارش درسته!!!
  حسین آقا از مخالف نشانه دار دولت نگفتی داداش که کلامش کلام مخالفه حتی اگه به قول دکتر ازخودشم تعریف کنی در صف مخالفانه…بله آقای الف-ت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.