اخراج «آرملیا» از خبرگزاری چیزنا

نشسته بودم در اتاق محل کارم و داشتم اخبار چی چی نیوز را می خواندم که مدیرعامل خبرگزاری مثل بختک آمد بالای سرم و بخت النصر، حکما ارث پدرش را طلب کار بود:
آقای چیز: جناب آرملیا! تو چرا اخبار مربوط به کروبی را در خبرگزاری منعکس نمی کنی.
آرملیا: کدام خبرش را انعکاس ندادم؟ یکی دو تاست مگر اخبار مربوط به شیخ بیسواد؟
آقای چیز: یک بار دیگر به کروبی بگویی شیخ بیسواد اخراج می شوی. فهمیدی؟ اصلاً مگر دستور اسلام نیست که به احدی ظلم نکنید؟!
آرملیا: یعنی شما اسلام را قبول داری؟ اگر همچین است پس چرا همصدا با آمریکا و اسرائیل…
آقای چیز: من فقط به منافع خودم فکر می کنم؛ و الا از همان اول انقلاب هم که با امام عکس داشتم، نه به اسلام اعتقادی داشتم و نه انقلاب و نه امام و نه ولایت فقیه و…
آرملیا: ملت هم معطل این هستند که ببینند نظر شما درباره بزرگان چیست! خیلی خودت را دست بالا گرفته ای جناب مدیرعامل؟! وانگهی؛ بی سوادی که شاخ و دم ندارد. این شیخ بیسواد نمی داند العربیه به خلیج برمی گردد یا به هویج، نمی داند آیه «استرجاع» چگونه نوشته می شود، نمی داند دیار فانی کجاست، دیار باقی کجا، نمی داند این پولی که از شهرام گرفته، هدیه است یا رشوه حرام، نمی داند با شعار تغییر در خط اوباماست یا در خط امام، نمی داند…
آقای چیز: من به این چیزها کار ندارم؛ اخبار کروبی را باید انعکاس دهی. یک طوری هم باید انعکاس دهی که همه خیال کنند کروبی، دانشمند است؛ عقل کل!
آرملیا: این خبر را پوشش بدهم چطور است؛ از قرار می خواهند شیخ بیسواد را از دبیر کلی حزب اعتماد ملی که اصلاً معلوم نیست، وجود خارجی دارد یا نه، برش دارند!
آقای چیز: این خبر تف سربالاست؛ برمی گردد به صورت خودمان! سخنان کروبی را پوشش بده. اصلاً تو به چه حقی گفته های کروبی را سانسور می کنی؟ اینجا کیهان نیست ها!
آرملیا: رقیب آرای باطله کدام حرف را زده که من پوشش نداده ام؟
آقای چیز: اینکه گفته من پاسدار مشروطیتم. اینکه گفته من ابوذرم. اینکه گفته من اگر به حج بروم…
آرملیا: جناب مدیرعامل! میان کلام تان شکر، مگر به همین راحتی می شود به سرعت شیخ بیسواد رسید؟ ده تا خبرگزاری هم پشت بند شیخ راه بیافتد، نمی تواند همه حرف های کروبی را منعکس کند؛ مثل فرفره دارد حرف می زند. درباره همه چیز هم اظهار نظر می کند؛ از معدنچیان شیلی بگیر تا برنج کاران زمان مشروطه!
آقای چیز: الان زنگ زده به من شاکی که؛ چرا «چیزنا» اخبار مرا پوشش نمی دهد؟ من چی باید جواب می دادم؟ گوش ات را بیاور جلو!… ببین، خر نباش! همین چیزنا با بخشی از پول شهرام به کروبی، دارد اداره می شود؛ بفهم الاغ! الان هم نمی توانی درست کار کنی، از خبرگزاری چیزنا اخراجت کنم. من که از سر راه نیاورده ام آبرویم را.
آرملیا: جناب چیز! با این حساب حکما بهتر است در چیزنا یک خبرنگار بگذاری، فقط مخصوص شیخ بیسواد. من چند تا چیز بردارم با یک دست؟ یک نفری چیزنا را سر پا نگه داشته ام؛ دیگر نمی کشم! شما و مهندس چه جوری این همه می کشید مانده ام؛ پیکاسو می کشید، فوبیسم می کشید، کوفت می کشید!
آقای چیز: غلط کردی تو یک نفری چیزنا را سر پا نگه داشتی. این چیزها هم که گفتی، به تو ربطی ندارد! برای ما زبان باز کردی؟ غلط کردی!
آرملیا: من غلط کردم یا آمریکا با شما سران فتنه؟! الان که استعفا دادم می فهمی؟
آقای چیز: اصلاً اخراجت می کنم تا نیاز به استعفا نداشته باشی. اینجانب آقای چیز، مدیرعامل خبرگزاری چیزنا از همین الان که ساعت ببینم چند است؛ ۱۲ یک ربع کم، تو را اخراج می کنم! حالا برو غاز بگیر، اردک ول کن!
آرملیا: خیالی نیست؛ دولت مرا بیمه کرده. تازه هم اولین قسط یارانه ها رفته توی حسابم! فقط اگر ارشاد آگهی های دولتی را مختص روزنامه ایران نمی کرد، بهتر هم می شد!
آقای چیز: از دولت دفاع می کنی؟ گمشو بیرون!
آرملیا: من اخراج شده ام؛ شما بی اعصابی؟
آقای چیز: اصلاً ببینم؛ چرا برای چیزنا در نمایشگاه مطبوعات غرفه نگرفتی؟ یعنی چیزنا پشم؟!
آرملیا: این کارها را روابط عمومی چیزنا باید می کرد، نه من که در چیزنا هم آبدارچی بودم، هم چیز بودم، هم…
آقای چیز: خفه بمیر بابا! گوش ات را بیاور جلو!… خنگ خدا! مگر چقدر از پول شهرام را این بابا خرج ما کرد که برای چیزنا روابط عمومی هم می زدم؟ یک مقدار هم آمریکا پول داد که سران فتنه و از ما بهتران، زدند به در و دیوار! چیزیش به ما نرسید که!
آرملیا: من الان وسایلم را از چیزنا جمع می کنم، می روم، ببینم چطوری می توانی خبرگزاری را بچرخانی؟ عمراً چیزنا یکی مثل من را به خودش ببیند. از بس این دستم نمک ندارد!
آقای چیز: الان یک خبر دروغ، سر هم کن علیه دولت. همین هدفمندی را بکوبی، بد نیست ها! الکی بگو قیمت برق، نه ۴ هزار تومان بلکه ۴۰ هزار تومان گران می شود، بعد اگر گیر دادند، بگو؛ اشتباه چاپی بوده! گیر هم ندادند که یک دروغ دیگر. حکما گیری هم در کار نیست؛ احمدی نژاد نه کیهان می خواند، نه چیزنا! کلا خط ما خط تضعیف دولت است؛ شیرفهم شدی یا…
آرملیا: من شرافت خبرنگاری خودم را به دروغ پراکنی چیزنا نمی فروشم؛ تا به الان هم غم نان بوده! وانگهی مگر مرا اخراج نکردی؟
آقای چیز: هر یک دروغی که درباره طرح هدفمندی بزنی، ۳۰ هزار تومان سر برج می رود روی حقوق ات. درباره سفرهای استانی هر دروغ ۱۵ هزار تومان. از مشایی بیشتر خبر کار کن. چی کار داری به خدمات دولت؟
آرملیا: من که نفهمیدم اخراجم یا باید در چیزنا بنشینم و کارم را بکنم و خدمات دولت را انکار بکنم؟
آقای چیز: همین که گفتم!
آرملیا: ولی من برای کار خود یک رسالتی قائلم، دروغ نمی گویم!
آقای چیز: علیه دولت دروغ نمی گویی، برو بیرون ریختت را نبینم!
آرملیا: من که داشتم می رفتم، خودت گفتی فلان و بهمان!
آقای چیز: من اصلا غلط کردم؛ برو بیرون، اخراج!
آرملیا: روزی آدم دست خداست؛ باشد می روم! خداحافظ چیزنا! خداحافظ تو ای بنگاه چیزپراکنی! خداحافظ ای جایی که چند سال از بهترین روزهای جوانی را صرف…
آقای چیز: برو بیرون!
آرملیا: یعنی خداحافظی هم نمی توانیم بکنیم؟ باشد می روم. این شما و این هم خبرگزاری چیزنا! تف بر تو ای روزگار!
¤¤¤
ما هم چه روزی بیکار شدیم ها! عدل امشب باید بروم خواستگاری از دختر یکی از دوستان دوران جوانی پدرم جناب چیزمان زاده که اصلا دوم خردادی است، اما دخترشان، مامان و بابا که می گویند؛ دختر خوبی است. هر چه خدا بخواهد. راستی کارم چه می شود؟ بروم کدام خبرگزاری؟ کدام روزنامه؟ اگر پدر دختر پرسید؛ کارت چیست، چه بگویم؟ خالی که نمی شود بست! اما خدا را چه دیده ای، شاید برگردم!
«آرملیا-خبرنگار سابق چیزنا»

این متن که الان در سایت کیهان است، فردا در همین روزنامه در ستون خبرگزاری چیزنا کار می شود.

این نوشته در صفحه اصلی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

یک دیدگاه

 1. 12221157 می‌گوید:

  وای خدایا بازم آرملیا !
  ازشدت ناراحتی نمی دونستم چیکارکنم
  ممنون

 2. آذرخش می‌گوید:

  واااای برم بخونم ببینم چرا اخراج شده.

 3. عباس می‌گوید:

  وصیت نامه شهید عبدالله میثمی:

  فقط نگاه کنید به نایب امام زمانتان تا فریب نخورید…

  salehat.ir

 4. آذرخش می‌گوید:

  ای بابا. گناه داشت این آرملیا.
  امیدوارم زودتر کار پیدا کنه.

  راستی اون پشت شما حواستون نبود ولی من شنیدم آقای چیز به آرملیا می گفت وقتی با من حرف می زنی دهنتو ببند.

 5. 12221157 می‌گوید:

  مگر به همین راحتی می شود به سرعت شیخ بیسواد رسید؟ ده تا خبرگزاری هم پشت بند شیخ راه بیافتد، نمی تواند همه حرف های کروبی را منعکس کند؛ مثل فرفره دارد حرف می زند. درباره همه چیز هم اظهار نظر می کند؛ از معدنچیان شیلی بگیر تا برنج کاران زمان مشروطه!
  به قول پدرم این نوشته ها روح آدم را تازه می کند
  روح پدرتان محشوربا شهدای کربلاوحضرت علی اکبرعلیه السلام

 6. غریب می‌گوید:

  یا علی مددی…

 7. 12221157 می‌گوید:

  فکر کردم واقعا درست شد!
  دوباره که غیبش زد!!!
  اصلا بی خیال !
  مهم تر از همه نوشته های شماست که الحمدلله هست

 8. gomnam124 می‌گوید:

  سلام .
  مگه من دل ندارم ! اووووول 🙂

 9. چوب خدا می‌گوید:

  بیخود نبود به دلم برات شد اینو بذارم تو وبلاگم
  http://www.choobekhoda.mihanblog.com/post/41

 10. سیدجلال می‌گوید:

  ایوووووووووووووووووول حاج حسین
  خدا قوت!!!!!!!

 11. 12221157 می‌گوید:

  یه انجمن ویا موسسه و من حیث المجموع چیز برای حمایت از حقوق آرملیا وامثالهم تشکیل بدید آخه تعدادتون کم نیست !

 12. رویا می‌گوید:

  قشگ بود
  دستتون درد نکنه

 13. ن.خ می‌گوید:

  سلااااااااااااام خدمت داداش حسین و سید احمد بزرگوار و اهالی خوب قطعه
  دیگه عذاب وجدان نمیگیرم برای گذاشتن کامنت.خیالم راحته داداش حسین وقت نمیذاره برای تایید.
  داداش حسین جز دعا کاری از دستم برنمیاد براتون.خدا صبر و تحمل عظیم به همسر بزرگوارتون عنایت کنه.

 14. سیدجلال می‌گوید:

  حسین شریعتمداری:
  اگر جای دولت بودم به دشمنان احمق پول هم می دادم!
  دشمنان احمق بدون آن که کمترین مبلغی برای تبلیغ به نفع جمهوری اسلامی ایران دریافت کرده باشند، به صراحت اعتراف می کنند که میلیون ها نفر در مراسم استقبال از رهبر معظم انقلاب شرکت کرده اند. گفته اند و حکیمانه گفته اند که «الفضل ما شهد به الاعداء.
  http://www.seratnews.ir/fa/pages/?cid=12152

 15. سیدجلال می‌گوید:

  دله دزد (گفت و شنود)

  گفت: سایت کلمه وابسته به موسوی نوشته است «اعترافات تلویزیونی» نشانه عقب ماندگی سیاسی است.
  گفتم: خب! راست گفته، چون اگر عوامل فتنه عقب مانده سیاسی نبودند فریب سرویس های اطلاعاتی بیگانه را نمی خوردند و دست به وطن فروشی و خیانت نمی زدند که بعد مجبور به اعتراف و عذرخواهی از ملت شوند.
  گفت: منظورش این است که نظام عقب مانده سیاسی است نه مجرمانی که به جنایت خود اعتراف کرده اند! و دلیل آورده که اگر اعتراف دستگیرشدگان کار خوبی است چرا کسانی که در آمریکا و اروپا به جرم مخالفت با آن دولت ها دستگیر می شوند، اعتراف تلویزیونی نمی کنند!
  گفتم: خب! برای این که آنها به خاطر روحیه حق طلبی با رژیم های سفاک و خونخوار درافتاده اند و مانند عوامل و سران فتنه از بیگانگان پول نگرفته و به وطن خود خیانت نکرده اند که به آن اعتراف کنند.
  گفت: احتمالاً بهاءالله مهاجرانی بعد از خوردن «شیر خر»، مغز آن حیوان را به خورد سران فتنه داده است که مسئله به این سادگی را درک نمی کنند.
  گفتم: چه عرض کنم؟! قاضی به یک دله دزد سابقه دار گفت؛ خجالت نمی کشی که تا به حال چند بار به خاطر دزدی در دادگاه حاضر شده ای؟ و آقا دزده گفت؛ شما باید خجالت بکشید که هر روز در این دادگاه حضور دارید!

 16. اقاقیا** می‌گوید:

  سلام .
  دلم واسه اینجا خیلی تنگ شده بود….
  خیلییییییییییییییی.
  یاعلی

 17. جانم فدای رهبرم می‌گوید:

  حیوونی آرملیا هییییییییییی
  جریان خواستگاریش یادتون نره.

 18. سیدجلال می‌گوید:

  چشم به راه سپیده

  تو را غایب نامیده اند، چون «ظاهر» نیستی، نه اینکه «حاضر» نباشی.
  «غیبت» به معنای «حاضرنبودن»، تهمت ناروائی است که به تو زده اند و آنان که بر این پندارند، فرق میان «ظهور» و «حضور» را نمی دانند، آمدنت که در انتظار آنیم به معنای «ظهور» است، نه «حضور» و دلشدگانت که هر صبح و شام تو را می خوانند، ظهورت را از خدا می طلبند نه حضورت را. وقتی ظاهر می شوی، همه انگشت حیرت به دندان می گزند با تعجب می گویند که تو را پیش از این هم دیده اند. و راست می گویند، چرا که تو در میان مائی، زیرا امام مائی. جمعه که از راه می رسد، صاحبدلان «دل» از دست می دهند و قرار از کف می نهند و قافله دل های بی قرار روی به قبله می کنند و آمدنت را به انتظار می نشینند…
  و اینک ای قبله هر قافله و ای «شبروان را مشعله»، در آستانه آدینه ای دیگر با دلدادگان دیگری از خیل منتظرانت سرود انتظار را زمزمه می کنیم.

  فصل شکوفایی
  فصل شکوفایی ماست، صبح بهاری که داری
  شرقی ترین آفتاب است آیینه داری که داری
  ای آسمانی ترینم، در آسمان مانده برجای
  صد کهکشان جای پای از گشت وگذاری که داری
  با آسمانت انیسند، گلهای محبوب مهتاب
  خورشید پر می گشاید در سایه ساری که داری
  باور کن این ابرها هم، ذوق چکیدن ندارد
  تا آذرخشی نخیزد از ذوالفقاری که داری
  در شام سرد بیابان، چشم انتظار تو مانده است
  فانوس چشمان زرد مجنون تباری که داری
  بعد از غروب زمستان، همراه آواز باران
  می آید از مشرقی سبز، صبح بهاری که داری
  سیدعلی اکبر میرجعفری

  آقا بیا!
  نور امید خسته دلانی بیا بیا
  والا، نجات بخش جهانی بیا بیا
  تو حجت خدا و دلیل هدایتی
  میر مراد پیر و جوانی بیا بیا
  عالم پر از تباهی و جور و ستم، تو خود
  واقف به آشکار و نهانی بیا بیا
  هرجا روم ز نام و نشان تو گفتگوست
  با نام و بی قرار و نشانی بیا بیا
  هرکس که می رسد خبر از کس کند ولی
  کس نیست غیر تو و تو آنی بیا بیا
  بوی بهشت پر کند عطر حضور تو
  در هر کجا که مشک فشانی بیا بیا
  «ناصر» به شوق دیدن تو صبح و شام را
  سر می کند دوباره نهانی بیا بیا
  ناصر سبحانی فرد

  بدون تو
  سروده ام هر پگاه، بدون تو
  که خفته است این نگاه، بدون تو
  درون مه گم شدیم، غریب وار
  من و دل و هر چه راه، بدون تو
  غزل بخوان در سکوت، شبان من
  شکسته آواز ماه، بدون تو
  چراغ پرشور چشم کور من!
  سپیده دم شد سیاه، بدون تو
  بهشت بکری است با تو خاک سرد
  زمانه غرق گناه، بدون تو
  محمدرضا مهدی زاده – کیهان

 19. سیدجلال می‌گوید:

  شعار های جوانان قم
  ¤ توی این چند برنامه، هرکسی سعی کرده به نوعی ابتکار از خودش نشان دهد. روز اول که دانشجوها روی لباس سفیدشان عکس رهبر را زده بودند و پشتش زده بودند: دانشجویان قم؛ طلیعه داران بصیرت، فدائیان ولایت و حالا خانم ها همین شعار را که روی پرچم های کوچک سفید چاپ شده تکان می دهند. موج سفیدی توی سیاهی چادرها.
  ¤ بعضی ها در کف دست شعاری نوشته اند. یک عده هم روی هر دو دست. بعضی هم استعداد بیشتری به خرج داده اند و روی دست ۲نفر شعاری را نوشته اند و باید دست شان را با هم بالا بگیرند تا شعار دیده شود. این شیوه جدید مد شده؛ هم ساده است و از دست هر کسی برمی آید (مگر این که دست نداشته باشد.). هم مشکلاتش برای ورود به سالن کمتر است. انواع و اقسام شعار هم رویش نوشته شده:
  نحن عمار
  جانم – فدات
  لبیک – یا خامنه ای
  خدای خورشید – نگه دار ماه را
  شهادت – آرزومه
  صل علی محمد – نایب مهدی آمد
  پیش مرگتم – آقاجون
  سر ما و قدم شما – آقاجان
  ¤ بعضی ها شعارشان را روی نوار باریکی از کاغذ نوشته اند:
  اینجا کوفه نیست تا علی تنها بماند.
  دیروز اگر عزیز مصر یوسف بود. امروز عزیز دل ما خامنه ای ست
  اماما! از تو به یک اشاره، از ما به سر دویدن
  ما همه عمار توایم خامنه ای
  برای رفع صهیون. آماده جهادیم.
  تا آخرین قطره خون با شما خواهیم ماند
  نسل علی اکبریم. فداییان رهبریم.
  کیهان

 20. فرص الخیر می‌گوید:

  شبتون بخیر و التماس دعا

 21. طاهره فتاحی می‌گوید:

  از این به بعد اخبار کروبی را اینگونه انعکاس دهید:
  http://iusnews.ir/?pageid=2249&امتحان ریاضی به سبک ننجون&1389-08-02

 22. مهاجر می‌گوید:

  سلام
  جالب بود و زیبا و قطعا واقعی در برخی موارد .
  بیچاره آرملیا از دست جناب چیز راحت نشده گیر پدر زن دوم خردادیش میفته . بیچاره هر روز باید در گیر بحث باشه . دلم سوخت براش .
  بیچاره تر از اون ، منم . چون در تمام این مدتی که خبرهای اونو میخوندم فکر میکردم ” آرملیا” بانوست .

 23. امین می‌گوید:

  سلام به زحمت کشان سایت
  خیلی دمتون گرم
  دستت درد نکند داداش حسین

 24. takay می‌گوید:

  یا علی آقا دمت قلم مبارکتون گرم

 25. سحر می‌گوید:

  یعنی دیگه گزارشهای آرملیا از چیزنا رو نداریم؟!..دردناک بود.

  امیدوارم از این به بعد گزارش ها رو از یه خبرگزاری باحال و انقلابی بفرسته.مثلا آرملینا! 😀
  اصلا آقای چیز مثل آرملیا پیدا نمیکنه میاد منت کشی.شاید.

 26. طاهره فتاحی می‌گوید:

  امشب آقا سید نیستند.
  شیفتی کار می کنید؟
  🙂
  سیداحمد: هستیم در خدمت دوستان

 27. طاهره فتاحی می‌گوید:

  دوستان فنی چقدر سریع دست به کار شدند.
  جستجو که رفته بالا, باکس “آمار اعضای آنلاین” هم که اضافه شده.نمی دانم این قسمت را فقط اعضا می بینند یا همه…

 28. طاهره فتاحی می‌گوید:

  سلام آقا سید.
  الان حدود یک ساعت و نیمه که من اینجا هستم ولی ظاهرا شما چراغ خاموش بودیدها…
  🙂

 29. مریم می‌گوید:

  قطعه قطعه …
  سلام
  تعریفات و تمجیدات ستاره ها درباره متن ها : ایضا من
  یه سوالی داشتم ک هنوزم سوال دارم ک سید احمد قبول زحمت فرمودن
  یعنی دیگه آقای قدیانی کامنت آ رو نمی خونن ؟!
  سیداحمد: ایشان تمام کامنتها را میخوانند؛ مطمئن باشید.

 30. جانم فدای رهبرم می‌گوید:

  ۴۰ روز دیگر تا محرم باقی مانده است

  بیایید با خود عهدی ببندیم
  تا محرم یک چله زیارت عاشورا بگیریم
  هر روز یک زیارت عاشورای ۱۰ دقیقه ای

  انشاء الله وعده همه ما بعد از ۴۰ روز کربلای آقا

 31. طاهره فتاحی می‌گوید:

  واااااااااااااااااااااااااااااای.
  طرح جدید آقای دوئل را دیدید؟
  http://www.duelfa.com/wp-content/uploads/2010/10/karrubi-031.jpg

 32. ایمان می‌گوید:

  بسم الله
  دیدم گویی آقا سید احمد الان هستند گفتم سلام و خسته نباشیدی عرض کنم.
  در ضمن این سیستم جدید شمارش بازدید کنندگان هم مبارک. فقط فکر می کنم آمار مجموع بازدیدکنندگان را کم دارد که اگر اضافه شود دیگر وبگذر را نیازی نیست.

 33. سیداحمد می‌گوید:

  ۴۹ روز مانده تا عاشورا

  لبیک یا حسین زهرا…..

 34. amir می‌گوید:

  در غرفه کیهان اتفاق افتاد
  http://ab_o_atash.persianblog.ir/post/313
  خیلی جالبه از دست ندهید

 35. ن.خ می‌گوید:

  با اجازه سید احمد بزرگوار یه پیام بازرگانی:
  ساعت ۲:۴۵ نصف شب
  انلاین:۵ نفر
  اسامی ای که تو پیشخوان دیده میشه:ن.خ/حسین قدیانی/۳ مهمان
  رفرش کردم پیشخوان رو شد ۸ نفر که اسامی به شرح زیر می باشد:ن.خ, طاهره فتاحی, سیداحمد, ۴ مهمان, ۱ بات
  خداوند اون بات رو هم نابود کند انشالله

 36. ن.خ می‌گوید:

  ماشالله حس ششم دارن جماعت
  به محض ورود مجدد داداش انلاین شد ۱۳ نفر

 37. amir می‌گوید:

  خلاصه آمار سایت
  بازدید امروز: ۳۳۰
  بازدید دیروز: ۲۴۹۸
  افراد آنلاین: ۱
  سلام داداش
  التماس دعا

 38. فرص الخیر می‌گوید:

  سلام به آقای قدیانی و سید احمد بزرگوار
  فقط خواستم در این صبح پنج شنبه سلامی عرض کنم
  از هر دو بزرگوار التماس دعا دارم

 39. سید65 می‌گوید:

  سلام و درود بر حسین آقا و برو بچه های قطعه
  باز هم عالی بود عالی
  سفر آقا امروز به درخواست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و دیدار مجدد با جامعه مدرسین تا امروز نمدید شد
  ومن الله توفسق

 40. fatemeh می‌گوید:

  سلام ان ش که بریم کربلا.میشه آدرس دقیق قبربابااکبرروبدیدقطعه ۲۶……….
  سیداحمد: قطعه ۲۶؛ ردیف ۶۳؛ شماره ۴۴٫

 41. پیام فضلی می‌گوید:

  اگر در فضای مجازی باشی و برای دست مریزاد گفتن به داداش حسین(+سیداحمد) به قطعه۲۶ سری نزنی، فعالیت ِدر جبهه مقدس سایبری ات مقبول نیست. چه خوشت بیاید چه خوشت نیاید هم مهم نیست. این را باید بفهمی با همین تندی!

 42. پرستوی مهاجر می‌گوید:

  سلام آرمیلیا ناراحتی تو نبینم ها. مهمترین رسالتت نوشتنه، خوب چیزنا نشد یک نفر دیگه مثلاً همین پدرزن دوم خردادی انشاء الله وصلت سر بگیره هروز از پدرزن اینجا بنویسی و ما حسابی بخندیم چی از این بهتر اگرهم با این نشد وصلت با فک و فامیل شیخ بی سواد که نور علی نوره بخصوص عروسیتون مارا دعوت کنید ما از شیخ همه چی دیدیم الا رقصیدن؛ هم فاله هم تماشا

 43. زهرا رمضانپور می‌گوید:

  سلام.
  برای آرملیا کار سراغ دارم. برای کسب اطّلاعات بیشتر به روزنامه اطّلاعات مراجعه کنید یا با شماره من تماس بگیرید!
  راستی، کسی خبر دارد امام خامنه ای عزیز چه زمانی از سفر برمی گردند؟ امروز آیا یا فردا آیا؟ یعنی امکان داره فردا ماه و خورشید با هم طلوع کنند؟ خدا کند این جمعه بیایند…
  التماس دعا
  یاعلی

 44. فروتن می‌گوید:

  درود بر شما آقای قدیانی و سید احمد گرانقدر و همه ی حضار در قطعه ی گران سنگ بیست و شش. دیدیم بابت نوشتارهای محاوره ای و خارج از موازین ادبیاتی روحتان آزرده گشته گفتیم لختی با ادبیات فاخرانه مرهمی بگذاریم بر زخم روح! خداوند شما را رحمت دهاد. اینک سخن کوتاه می کنیم و رخصت می طلبیم بابت مرخص شدن از محضر جنابعالیان. بدرود تا روزی دیگر.

 45. ن.خ می‌گوید:

  دیروز (۵ مهر)را کاش در تاریخ ثبت می کردند . جا داشت اگر دیروز به سوگ می نشستیم . پنجم آبان روز غمی بزرگ است هر چند که مقدمه ای برای یک پیروزی شیرین به حساب می آید . این روز البته روز ننگ لیبرال ها و سرسپردگان خودباخته ای است که بویی از غیرت ملی نبرده اند . پنجم آبان سالروز سقوط خونین شهر است .

  خدا لعنت کند بنی صدر و حامیان به ظاهر ملی گرا اما در حقیقت وطن فروش او را . هر کس که اندک مطالعه ای در خاطرات روزهای نخست آغاز جنگ تحمیلی داشته باشد می داند که مرد و زن غیرنظامی ایران با کمترین سلاح های نظامی ارتش آماده عراق را چهل روز در خیابان های خرمشهر زمین گیر کردند . عراق متجاوز که مدعی فتح سه روز خوزستان بود ده روز طول کشید مسافت پانزده کیلومتری نقطه صفر مرزی تا پل نو را در محدوده شلمچه به تصرف درآورد . همین ده روز حساب کار را به دست متجاوزان داد اما چراغ سبزهای پی در پی خیانت کاران متنفذ در دولت وقت ، آنان را به ادامه جنایاتشان ترغیب می نمود . آیا بنی صدر فقط یک انسان مغرور و جاهل بود ؟ یعنی کسی با آن همه ادعا پیش خودش فکر نکرد ارتش متجاوز و آماده ای که توسط مردم عادی کوچه و خیابان چهل روز را تنها برای تصرف یک شهر مرزی معطل می شود پس با تهاجم چند لشکر ارتش جمهوری اسلامی نیز به راحتی زمین گیر شده و چه بسا از استمرار اوهام جاه طلبانه اربابان خویش دست بکشد ؟ چه خیانت و خباثتی بالاتر از این که فرمانده کل قوای کشور نه تنها از اعزام نیرو و تجهیزات نظامی حتی از ارسال ساده ترین مواد غذایی نیز برای حمایت از مدافعان بی ادعای میهن خود جلوگیری نماید ؟

  آیا تاریخ ، این ننگ و نکبت فضاحت بار طیف پرادعای به ظاهر ملی گرا را هیچ گاه فراموش خواهد کرد ؟ این دایه های دلسوز تر مادر بی توجه به چنین لکه های سیاهی که در پرونده وطن فروشی خود ثبت کرده اند امروز نیز پیشقراولان تسلیم در مقابل آمریکا و واگذاری حقوق ملی همچون انرژی هسته ای هستند .

  به یاد غربت مدافعان بی نام و نشان خرمشهر همچون سید محمد علی جهان آرا ، بهروز مرادی ، بهنام محمدی و . . . دیروز را باید به سوگ می نشستیم .
  منبع:وبلاگ اشک اتش

 46. روسیاه می‌گوید:

  از امروز می شود چهل روز تا محرم! بیاییم از چهل روز مانده به محرم با شرکت در طرح ختم چهل زیارت عاشورا (هر روز یک زیارت عاشورا) به استقبال محرم برویم. به امیدی که بتوانیم محرم امسال را به نحو احسن درک کنیم. در صورتی که تمایل دارید در این طرح شرکت کنید، سریع اطلاع دهید.

 47. /lkhjkl می‌گوید:

  نامه ای به محضر مبارک رهبر دانای راز انقلاب

  ما را سری است با توکه گر خلق روزگار
  دشمن شوند و سر برود هم برآن سریم

  رهبر عزیز و سید و سالارم؛
  سلام

  اینکه قلم ارادت به دست و اندیشه در اقیانوس عشقت دارم رخصت می طلبم تا هیاهوی پر طراوت درونم را که درونیست مالامال از عشق شما با سطرهای عشق آگین این نامه سرگشوده-هرچند به بیان نمی آید- واگویم تا نمایانگر سینه ای شرحه شرحه از فراقتان باشد. فراقی که رخم زرد کرده و تسکینی جز وصل رویت نمی یابد.

  شب فراق تو هر شب که هست یلدایی است…

  آن روز که از عرش الهی و کرسی سلطنت دائمش نور شعور مرموز الهام برقلب خبرگان دل آگاه امت تابیدن گرفت و از هیاهوی انجمن شان نام مبارک سیّدی از خاندان حسین بن علی(علیه السلام)بر تارک عالم نشست و سید علی حسینی خامنه ای جانشین خمینی کبیر شد، آنروز من عالم را نه از مردمک چشمانم که از عالم ذر و درعمق جانم میدیدم.

  به صدر مصطبه ام مینشاند اکنون دوست
  گدای شهر نگه کن که میر مجلس شد

  می دیـدم که پچ پچ های دژخیـمان عنود و بدگهر در گوش امّتم زنگ می نـوازد و بذر ترس جنگ قدرت می کارد. می­دیدم وقتی را که دلمردگان داخلی در گوش فرزند مهربان و مشاور امین رهبر کبیر انقلاب، چون ابوسفیان قصه تصاحب حق برباد رفته می خواندند. می دیدم وقتی را که احـمد خمینی­نشان، چون امیرمومنان مشت محکمی بر دهان یاوه گویان کوبید و گفت: مردم، امام و نظام و رهبرشان را دوست دارند.

  می دیدم وقتی را که آزادگان دشمن خسـته کرده واز چنگ ســتیزگران رسته با آب اشک وضوی عشـق می کردند و تمثال نایب المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)را چون فرزندان نادیده شان در آغوش می گرفتند و فریاد “السلام علیک یابن رسول الله” سر می دادند و با شما بیعت جاوید وناگسستنی می کردند.

  از آستان پیرمغان سر چرا کشیم
  دولت در آن سرا و گشایش در آن در است

  می دیدم روزهای پس از حماسه و خون را که یادگاران آن صحنه های عشق و جنون را مردمان، نادان و مفتون می خواندند و عدالت و ارزش های اسلامی را به مسلخ دموکراسی لیبرال و توسعه غربی می بردند و شما فریاد”هیهات ان یغلبنی هوای” سردادید و نفس أمّاره ی خواص در راه مانده را پتک کوبنده شدید و تشت فساد فکری شان را از بام انداختید. فسادی فکری که بعضا خاستگاهی جز فساد اخلاقی نداشت.

  از زلیخای درونت بگریز ای یوسف
  شرم این پیرهن پاره فروریختنی است

  این روزها من کودکی ۶-۷ ساله بودم و گرچه عقلم برخلاف قلبم کوتاه قد بود اما عشق شما برایم چون بدیهیات واضح و پررنگ بود.

  بودم آن روز من از طایفه ی دردکشان
  که نه از تاک نشان بود و نه از تاک نشان

  و خوشحال بودم از اینکه چون بسیاری موسپید کرده های شمشیر بر فطرت از رو بسته صورت از خورشید تابنده برنمی گردانم.

  آقاجــان …
  از خدا پنهان نیست از شما چه پنهان شما را بسیار دوست می داشتم!

  دست عشق از دامن دل دور باد
  می توان آیا به دل دستور داد؟

  از همان روز هابود که زلال سخنانتان را می نوشیدم و در جان خود می نشاندم و با آن سلسال گوارا خستگی از روح و جان میزدودم.

  آن را که دل از عشق پر آتش باشد
  هر نکته که گوید همه دلکش باشد

  یادم هست روزهای پس از دوم خرداد۷۶ و چند صباحی پس از مشخص شدن رییس جمهور منتخب، شما چگونه او را بسان امام (رحمة الله)که بنی صدر را از حبّ­الدنیا که رأس کل خطیئة است بر حذر می داشت، از دشمنان در لباس دوست بیم می دادید و به او گوشزد می فرمودید که مبادا در سناریوی آمریکا نوشته ی فروپاشی جمهوری اسلامی، نقش گورباچف ایرانی را بازی کنی! نمایشنامه ای که قهرمان نهایی آن یلیتسین باشد!

  این است نخست موعظه‌ی پیرمیفروش
  که از مصــاحب ناجنس احتراز کنید

  یادم هست چون پدری که فرزند خطاکارش را با مهربانی و عطوفت در دامان خویش نگاه می دارد تا اسیر گرگان و دیوان نشود چگونه با او مهربانانه مدارا می کردید تا در راه بماند.

  یادم هست وقتی شـماری به اصطلاح نماینده به شـما ـ رویم سیاه ـ جام زهر تعارف کردند با صـولت حیدریتان چون شیر خروشیدید که مرعوب دشمن ضعیف مشوید.

  اظهار عجز پیش ستمگر ز ابلهی است
  اشک کباب باعث طغیان آتش است

  و وقتی با تحصّن آمریکا پرداخته شان مواجه شدید بار دیگر با عزت و صلابت وصف ناشدنیتان فرمان دادید که “انتخابات باید در موعد خود در روز اول اسفند (۸۲) بدون حتی یک روز تاخیر انجام بگیرد.” و اینگونه جامع الأضداد بودید ورأفت فاطمی و صولت حیدری و اقتدار علوی و مظلومیت حسینی را در معجونی الهی گرد آورده بودید و ازین روی همیشه تنها بودید.

  باید بچشد عذاب تنهایی را
  مردی که ز عصر خود فراتر باشد

  سالها پی در پی سپری می شد و گرد سپید پیری برسر و روی شما هر روز بیش از پیش می نشست. حزب الله، استخوان در گلو و خار در چشم، مظلومیت شما را می دید و دم بر نمی آورد تا مبادا صیاد در کمین نشسته از آب گل آلود اختلاف ما، ماهی اغتشاش و ناامنی بگیرد.

  گرچه از آتش دل چون خم می در جوشم
  مهر بر لب زده خون می خورم و می جوشم

  دیـری نپایید که فروردین ۸۴ سـررسید و شما که چون همیشه در خشت خام، در آیـنه نادیده های ما را می دیدید این سال را سال همبستگی ملی و مشارکت عمومی نام نهادید. تا به رغم مدعیانی که افزایش مشارکت عمومی را به سود معاندان می دانستند انتخابات پیش روی، آبستن تولد فکری باشد که ناشی از دغدغه های آحاد ملت باشد نه روشنفکرهای بالای ایوان نشسته ومنور الفکرهای به اسم آزادی کمر به قتل اسلام بسته؛ ودرمان بیماری انحراف ازخط امام را “نشاط جوانانه” در دستگاه اجرایی کشور دانستید تا رویش های مبارک انقلاب به صحنه بیایند و انقلاب را به مسیر اصلی خود بازگردانند.

  بدینسان شد که رویشی مالک اشتر گونه سربرآورد و دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور منتخب جمهور شد؛ جوانی که زیر لوای خیمه های حسینی ادب از عباس بن علی(علیه السلام) آموخته بود و بر دست سید و مقتدای امت بوسه زد تا ملت پس از سالها نفس راحتی بکشند و بدانند انقلاب به راه امام بازگشته است.

  شوق بوسه بر دستت مانده بر لب از آغاز…

  پیاده نظام داخلی غرب بار دیگر دست به کار شدند و به بهانه انتقاد از دولت نهم تمام ارزش های انسان ساز اسلامی و اندیشه های نورانی و دل آرای امام راحل را به سخره گرفتند و آماج نقدهای نامنصفانه قراردادند و چنین ناشیانه تیشه بر ریشه درختی زدند که خود بر شاخسار آن بیتوته کرده بودند و شما بار دیگر برای دفاع از ساحت دین، پشت نقاط قوت دولت قد علم کردید و بی بند و باری های رسانه ای علیه دولت را بسیار خطرناک خواندید و این آیه مبارکه را قرائت فرمودید: “واتقوا فتنه لاتصیبن الذین ظلموا منکم خاصه”.

  فتنه ای که دشمنان در سال ۸۸ به پا کردند همان فتنه ای بود که شما دیده بان بصیر ملت از آن تحذیر کرده بودید. فتنه ایکه با درایت شما و هوشیاری ملت در روزهای ۹ دی و ۲۲ بهمن برای همیشه به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

  سرکشان را فکند تیغ مکافات ز پای
  شعله را زود نشانند به خاکستر خویش

  اینها شمه ای بود از آنچه در این ۲۲ سال بر شما گذشته است…

  شمه ای از داستان عشق شورانگیز ماست
  آن حکایت ها که از فرهاد و شیرین کرده اند

  سخن به درازا کشید؛ هرچند از ۱۸ تیر ۷۸و شارلاتانیزم مطبوعاتی دوران به اصطلاح اصلاحات و بسیاری از زخم های نشسته بر پیکر روح بلندتان سخن نراندم و گفتنی ها بسیارند، که خود بارها گفته اید:

  یک سینه حرف موج زند در دهان ما …

  سید و سالار و مقتدای ما ! این واگویه مرور تاریخ نبود؛ تاریخِ برای تاریخ نبود؛ برای آن بود که بدانید حقایق را می فهمیم و قدرتان را می دانیـم. برای آن بـود که از ژرفای دل فـریاد بزنیم که نسـل متولد شده ی بعد از جـنگ و بـعداز خمینی آمدگان قدر این رشادت ها را می دانند. اهمیت این گردنه ی صعب العبور تاریخی را می دانند و تا آخرین قطره ی خون خود پای آرمان های انقلاب ایستاده اند. برای آن بود که بدانید این نسل بصیرت دارد؛ مرعوب دشمن نشده؛ در راه نمانده؛ به خمینی پشت نکرده و بر خون شهدا قدم ننهاده والبته خودتان بهتر از همه ی ما این را می دانید.

  این نسل، همچون شما صدای پای اسب سوار سبز پوش را می شنود، میداند که هر روز نزدیک و نزدیکتر می شود و نیز میداند که تا «آغاز» راهی نمانده.

  انّهم یَرونه بعیداً و نریه قریباً
  محمد امیر قدوسی
  طلبه پایه ۳ حوزه علمیه قم
  مگر صاحبدلی روزی ز رحمت
  کند از بهر درویشان دعایی

 48. آذرخش می‌گوید:

  وااای خدا
  بچه ها مگه داداش حسین نگفته بودن کامنت های طولانی نذارین؟
  درسته که الان سیداحمد مسئول تایید کامنت ها هستن ولی ایشون هم مسلما سرشون خلوت تر از داداش حسین نیست.
  بیاید لطفا همه این نکته رو رعایت کنیم تا مشکلی برای برادرای خوبمون پیش نیاد…

 49. پرستوی مهاجر می‌گوید:

  ن.خ عزیز از اطلاع رسانی تان تشکر. مطلبتون یادآور لحظه های سختی بود که کشور و غیور مردان و زنان هموطن پشت سر گذاشتند که با وجود همه سختی ها و خون دل خوردن ها باز هم یک برگ برنده سرخ رنگ در تاریخ کشور عزیز اسلامیان گذاشت و یک برگ سیاه در پرونده وطن فروشان که نمی دانم با چه رویی داعیه ایرانی بودن می کنند. همین جا، جا دارد ارواح طیبه امام و شهدا بخصوص بابااکبر که باعث افتخار ایران عزیز هستند و یاد و خاطره شان همیشه در دل ایرانیان زنده است با یک فاتحه شاد کنیم.

 50. یاور مهدوی می‌گوید:

  سلام . منادیون پنجشنبه ۶ آبان با مطالب :
  ۱ – پنجشنبه ها بحث و گفتگو با موضوع ولایت فقیه
  ۲- در باب بصیرت …
  ۳ – ولایت فقیه قسمت سوم : چه حدیث و آیاتی در مورد لزوم ولی فقیه و اطاعت از وی وجود دارد؟
  ۴- تصاویر دکتر احمدی نژاد در حال فوتبال بازی کردن با مورالس
  به روز شد.

 51. ... یه منتظر می‌گوید:

  سلام به همگی اولا جریان این پیشخوان چیه ؟ میشه توضیح بدید
  درضمن قالب وبم خراب شده دعا کنید درست شود آخه بابت این موضوع اعصابم ریخته به هم

 52. پیام فضلی می‌گوید:

  ماه بی غروب مایی تو
  http://fanuse.net/?p=333

 53. یه ستاره می‌گوید:

  ۸۵تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۸۹ – ۱۰:۵۳ نسخه چاپی
  ارسال به دوستان
  چرا میگوئیم امام خامنه ای؟
  سال‏ها گذشت تا بفهمیم آنها که با ادعای ارادت به حضرت امام خمینی(ره) شأن امت و امام را به موزه سپردند و اجازه ندادند که بگوییم امام خامنه‏ای ریگی به کفش دارند…
  اشاره: سال‏ها گذشت تا بفهمیم آنها که با ادعای ارادت به حضرت امام خمینی(ره) شأن امت و امام را به موزه سپردند و اجازه ندادند که بگوییم امام خامنه‏ای ریگی به کفش دارند. امروز که ما می‏گوییم امام خامنه‏ای، منافقین شمشیر از رو بسته و خائنین و وطن فروشانی که در آخور دشمن پناه گرفته‏اند، به شدت اعتراض می‏کنند تا بیشتر بدانیم یاران سابق امام خمینی(ره) – بخوانید یاران نفوذی امام خمینی(ره) – چه همه با دشمنان امام خمینی(ره) همنوا هستند. باری مطلب زیر که چندی پیش در اینترنت منتشر شد، را نمی‏دانیم چه کسی و در چه جمعی ادا کرده است، اما هر چه هست حرف ما و حرف تمام حزب اللهی‌هاست و از خواندن چند باره‏اش ضرری متوجه‏مان نمی‏شود.
  •غربی‌ها با سه کلیدواژه‌ی آزادی، دموکراسی، و حقوق بشر افکار عمومی را اداره می‌کردند. شرقی‌ها با دو کلیدواژه‌ی مبارزه‌ی پرولتاریا با امپریالیسم و برابری. امام پنج کلیدواژه‌ی قرآنی را در مقابل آن پنج کلیدواژه قرار دادند.
  •اصل «امامت‌محوری» مهم‌ترین کلیدواژه بود. سیستم امت-امامت حرف جهانشمول اسلامی بود که در عرصه‌ی سیاست احیا شد.
  •ده سال هر کاری کردیم، یک رسانه‌ی غربی پیدا شود که بگوید «امام خمینی»، نشد! همه می‌گفتند «آیت‌الله خمینی».
  •سال ۵۹ به یکی از اساتید یهودی آلمان گفتم «استاد! چرا رسانه‌های شما نمی‌گویند امام خمینی؟». خنده‌ای کرد و گفت «آخر ما بعضی چیزها را متوجه شدیم!». کیف‌اش را باز کرد و یک کتاب درآورد. ترجمه‌ی آلمانی کتاب «ولایت فقیه» امام بود. گفت «آقای خمینی یک تئوری جهانی دارد. وقتی ما بگوییم “امام”، ایشان بین کشورهای دنیا شاخص می‌شود. چون کلمه‌ی “امام” قابل ترجمه نیست. ولی وقتی بگوییم “رهبر”، این کلمه در فرهنگ غرب بار منفی دارد. دیگر ما ایشان را کنار استالین و موسیلینی و هیتلر قرار می‌دهیم. کلمه‌ی “رهبر” به نفع ما و کلمه‌ی “امام” به نفع آقای خمینی است. از طرف دیگر اگر ایشان یک جایگاه دینی دارد، ما به ایشان می‌گوییم “آیت‌الله”، اما “امام” یک بار معنوی دارد! از طرفی ایشان آن طور می‌شود امام امت اسلامی که مسلمان‌های دنیا را دور خودش جمع بکند!». با این صراحت این را به من گفت.
  •یک رسانه‌ی غربی یا شرقی را پیدا نمی‌کنید که گفته باشد «امام خمینی». آن موقع ما امتحان کردیم رسانه‌های غربی آیا می‌پذیرند ما یک آگهی بدهیم به نام «امام خمینی»؟ می‌خواستیم ۶۰،۰۰۰ مارک بدهیم که یک آگهی چاپ کنند، قبول نکردند!
  •شهریور ۵۸ که در مجلس خبرگان قانون اساسی شهید بهشتی کلمه‌ی امامت را در قانون اساسی گذاشت، ریاست آن مجلس با آقای منتظری بود. امام خمینی گفت شما نمی‌توانی مجلس را اداره کنی، برو کنار، آقای بهشتی اداره کند. وقتی شهید بهشتی آمد اصل پنجم را مطرح کند که ولی فقیه نائب امام زمان و امام امت اسلامی است، کشور ریخت به هم. بازرگان اعلام استعفای دسته‌جمعی دولت را کرد. امیرانتظام اعلام کرد که مجلس خبرگان قانون اساسی باید منحل شود. سر یک کلمه کشور ریخت به هم!
  •امامت‌محوری، امّت‌گرایی، عدالت‌گستری، و دوقطبی مستکبرین-مستضعفین اساس تئوری امام خمینی بود.
  •امام خمینی از دنیا رفتند. آقای هاشمی رفسنجانی آمدند پنج روز بعد از رحلت امام خمینی در دومین خطبه‌ی اولین نمازجمعه‌ی بعد از رحلت امام، راجع به ولایت فقیه دو جمله گفتند. یک : «ما نمی‌خواهیم بعد از رحلت امام خمینی به جانشی ایشان “امام” بگوییم». این همه دعوا داشتیم با شرق و غرب؛ امام حاضر شد شهید بهشتی را قربانی کند برای این کلمه؛ قانون اساسی پنج بار روی امامت ولی فقیه تأکید کرده، امام این را از سال ۴۸ مطرح کرده، شما می‌گویی نمی‌خواهیم؟ به اسم اعزاز امام خمینی گفتند به جانشین‌اش نمی‌گوییم امام! انگار یکی به شما بگوید من چون خیلی شما را دوست دارم، افکار شما را می‌خواهم با شما دفن کنم! جمله‌ی دوم‌شان این بود : «خبرگان مرجع تعیین نکرده است». یعنی جانشین امام خمینی نه مرجع است و نه امام.
  •وقتی ایشان جای «امام» گذاشت «رهبر»، «امّت» شد «ملّت». یعنی عملاً سیستم ملت-رهبر انگلیسی‌ها را پذیرفتیم و سیستم امت-امامت امام خمینی را کنار گذاشتیم. وقتی «امّت» شد «ملّت»، عناصر امّت یعنی «خواهران و برادران قرآنی» -که وظایفی مثل امر به معروف و نهی از منکر نسبت به هم دارند-، تبدیل شدند به عناصر ملت یعنی «شهروند» و « هموطن».
  •اما کلمه‌ی سوم یعنی «عدالت»؛ مقدس‌ترین کلمه‌ای که آقای هاشمی در دوران ریاست‌جمهوری‌شان ابداع و به تحمیل کردند به نظام اسلامی، کلمه‌ی «توسعه» بود. فرق عدالت و توسعه این بود که «عدالت» را خدا و پیغمبر (ص) و علی مرتضی (ع) تعریف می‌کنند، اما «توسعه» را صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی و صهیونیست‌های عالَم.
  •در عرصه‌ی بین‌الملل هم دو کلیدواژه‌ی قرآنی «مستکبرین» و «مستضعفین» را ایشان اصلاح کردند و گفتند «مستکبرین» فحش و توهین‌آمیز است! به جایش بگوییم «قدرت‌های جهانی»! خب وقتی گفتی «مستکبرین» باید با آن‌ها «مبارزه» کنی، اما وقتی گفتی «قدرت‌های جهانی» باید با آن‌ها «تعامل» کنی. «مستضعفین» را هم کردند «قشر آسیب‌پذیر»؛ یعنی آدم‌های بی‌عرضه‌ای که خودشان پذیرای آسیب‌اند!
  •پنج کلیدواژه‌ی قرآنی امام خمینی که اساس گفتمان نهضت اسلامی بود، توسط ایشان تغییر پیدا کرد به همان کلیدواژه‌هایی که دشمنان می‌خواستند.
  •تا موقعی که کلیدواژه‌های قرآنی امام خمینی –که رأس آن‌ها امام بودن ولی فقیه است- احیا نشود، هر کاری که بکنیم، وصله‌پینه کردن است.
  •شما هر لعنی که به …… بکنید، این قدر جگر دشمنان نمی‌سوزد که بگویید «امام خامنه‌ای».
  •مشکلی که هست هم این است که همه می‌گویند «دیگران بگویند ما هم می‌گوییم!». اصولگراها می‌گویند صداوسیما شروع کند، ما هم می‌گوییم! صداوسیما می‌گوید ما که از روحانیون نمی‌توانیم جلو بیفتیم! روحانیون می‌گویند تا مدیران ارشد نظام خودشان نگویند که ما نمی‌توانیم جلوی مردم بگوییم! مدیران ارشد می‌گویند وقتی جوانان انقلابی هم نمی‌گویند، ما بگوییم و هزینه بدهیم؟! و…
  •بعضی هم می‌گویند نگوییم چون قبلاً کسی (حشمت‌الله طبرزدی) این کار را کرده و سابقه‌ی خوبی ندارد این کار در ذهن مردم! خب خوب‌ها باید پرچمدار این کار شوند که این کار به اسم آن‌ها ثبت شود و آن سابقه پاک شود.
  •آیت‌الله سید محمدباقر حکیم پا می‌شود می‌رود نجف. از آن‌جا نامه می‌نویسد به «حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای». یک هفته بعد شهیدش می‌کنند. آن مرد بزرگ می‌فهمد که باید از آن‌جا پیغام دهد «امام خامنه‌ای». سید حسن نصرالله می‌فهمد در سخت‌ترین شرایطی که دارد، باید بگوید امام خامنه‌ای! ما اینجا نشسته‌ایم و نمی‌گوییم!
  •اگر نعمت خدا را قدر ندانیم، می‌فرماید «انّ عذابی لشدید». روز قیامت هم آن‌جا ندا داده می‌شود که «وقفوهم انّهم مسئولون، ما لکم لا تناصَرون». هی حرف را انداختند از این طرف به آن طرف.

 54. انتظار زیباست می‌گوید:

  کربلا بودم یاد بچه های قطعه ۲۶… انشالله قسمت همتون بشه

 55. امروز صبح هم رفتیم شبستان امام در حرم بی بی فاطمه معصومه علیهاسلام
  دیگر عادت کرده پاهای ما
  صبح ها ناخدا گاه راهی حرم می شود
  از خلوتی شبستان، بغض کردیم
  و اشکهایمان را با حضرت فاطمه نجوا نمودیم
  دلمان گرفته، اساسی

 56. پیام قم قیام است
  خامنه ای امام است

 57. نسل علی اکبریم
  فدائیان رهبریم

 58. آقاجان!
  باشد، به تهران می روی، اما
  اینبار که به قم برگشتی
  با حضرت خورشید خواهی آمد
  انشاءالله

 59. خودم می‌گوید:

  انشالله زود یرگرده سرکار.حالا کار که قحطی نیس. خدارو شکر نوشته هاش خوبه زود کار پیدا میکنه.

 60. زوروو می‌گوید:

  سلام خدمت داداش وسیدبزرگوارببخشیداولی قضیه ی این ارملیا چیه ؟تاحالااشنایی نداشتم باهاش میشه یه کم معرفیش کنین…….ولی درکل خیلی متن زیبایی بودمخصوصاقسمت خداحافظیش ……..قلمتان مستدام

 61. راس راسی می خوای از “کیهان”بری؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  .
  .
  .
  نـــــرو

 62. جانم فدای رهبرم می‌گوید:

  محرمانه
  سلام سید جان
  سیداحمد: سلام؛ باور بفرمائید اصلا فرصت ندارم، با سایر دوستانی که وب دارند در میان بگذارید رهنمائیتان خواهند کرد.

 63. فرص الخیر می‌گوید:

  سلام به آقای قدیانی و سید بزرگوار
  عرض کنم به خدمت شما که نمیدونم اشکال از سیستم من هست یا قالب به هم ریخته. یک سانتی از نوشته ها از محدوده روشن افتاده بیرون و توی سیاهی حاشیه قابل خوندن نیست . هم با آی ای امتحان کردم و هم موزیلا.
  سیداحمد: سلام؛ احتمالا مشکل از سیستم شماست بزرگوار.

 64. فرهاد می‌گوید:

  دست از سر این بیچاره وردارید ارمیلای بیچاره حالا کجا می خواد بره

 65. ر.ر می‌گوید:

  سلام بر برادران گرامی خدا قوت

  چی شده چرا آمار رو این جوری نشون میده تغییری داده شده؟

 66. زهرا رمضانپور می‌گوید:

  سلام علیکم.
  شب به خیر.
  آقای قدیانی، شما در یک متن نوشته بودید:«کی رفته است ماه از آسمان بهشت زهرای پر خاطره که تمنّا کنیمش؟ ماه را نه در چشم خامنه ای که در نگاه ایشان باید رصد کرد و مگر کجای این گیتی است که خالی باشد از نگاه ماه؟ اینجا را هم من بردم، نه از دشمن که از دوست. خامنه ای را خلاصه کردن در جسم اشتباه است. تجسّم نور است حضرت ماه و همه جا هست. همه جای این سرای پر از ستاره.» حالا من متنی نوشتم که فکر می کنم این بار من بردم! منتها نه از دشمن و دوست بلکه از شما!!! مزاح بود. ببخشید. مگر من برای برد و باخت مطلب می نویسم؟ اگر خدای نکرده اینطوری باشد که وای به حال من! اینو شوخی کردم. ولی متنی نوشتم در مورد بازگشت حضرت ماه به تهران. طولانی نیست. کوتاه است و زود تمام میشود.خیلی وقتتان را نمی گیرد.
  التماس دعا
  یاعلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.